Dog

Hypoallergenic dog feed

Brands
Phases of life
Special feed
Flavour
Package size
Dog size
Type
Snack type
Consistency
Package Type
Sort by
13 Products
Select Gold Medica Hypoallergenic Plus veterinary diet dog food, 10kg bag, featuring a green and white design with a dog silhouette.
Sponsored
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Hypoallergenic PLUS Salmon Dry Dog Food 10 kg
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (29)
€74.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Canned dog food labeled "Medica Veterinary Diet Hypoallergen" with a white silhouette of a dog and text in multiple languages.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Hypoallergenic Wet Dog Food with insects 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€7.48/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Hypoallergenic Treats packaging shows a happy dog licking its lips, with "Crunchy & Delicious" and "For dogs with food intolerances."
Hill´s
Hypoallergenic Dog Treat 200g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (106)
€4.99
(€24.95/kg)
Royal Canin dog treats package featuring a black and white dog, labeled "Treats Compatible with Hypoallergenic Diets," 230g.
New
ROYAL CANIN
Hypoallergenic Dog Treats 230g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (7)
€8.99
(€39.09/kg)
Select Gold Medica Veterinary Diet hypoallergenic dog food bag, turquoise dog silhouette, 'Hypoallergen' '2,5 kg'.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Hypoallergenic Insects 2.5 kg
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (70)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 3
2.5 kg bag of Select Gold Medica Hypoallergenic dog food with a dog graphic and low-calorie, hypoallergenic text.
NewExclusive
SELECT GOLD
Medica Hypoallergenic Low-calorie Salmon Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (12)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Hypoallergenic dog food bag, featuring a black and white dog illustration, labeled "Moderate Calorie" and "Veterinary."
New
ROYAL CANIN
Veterinary Hypoallergenic Moderate Calorie Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (84)
€27.99
(€18.66/kg)
Variants available: 2

Hypoallergenic dog food in the Maxi Zoo online shop