Dwarf rabbit

Dwarf rabbit cage

Brands
Type
Pet Category
Price
Offers
Rating
Size
Height
Width
Depth
Sort by
31 Products
Gray ceramic pet bowl with a wide rim and smooth glossy finish, empty and shown on a white background.
Exclusive
AniOne
Small Animal Bowl gray 250 ml
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (26)
€4.99
Variants available: 2
SALE
Black metal bird feeder in a spherical design, suspended from a chain with a hook for easy hanging.
Exclusive
AniOne
Food Ball
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (7)
You save 20%
€3.59
€4.49
A bag of MultiFit hemp litter for small pets, showing a rabbit, guinea pig, hamster, and mouse, with "Einstreu" and heart design.
Exclusive
MultiFit
Hemp Bedding 100 l
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (228)
€49.99
(€0.50/l)
Packaging for MultiFit Hemp Fibres pet bedding, featuring a rabbit, guinea pig, and hamster. Text highlights softness and eco-friendliness.
Exclusive
MultiFit
Hemp Fibre 50 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (5)
€3.99
(€79.80/kg)
MultiFit Hemp Mat base litter for small pets, size M, with images of a rabbit, chinchilla, and guinea pig on packaging.
Exclusive
MultiFit
Small Pet Mat M 1 Piece(s)
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (94)
€6.99
Variants available: 3
SALE
A curved arrangement of natural wooden sticks, varying in thickness and color, suitable for small pets to chew or play on.
Exclusive
AniOne
Small Animal Wood Bridge 9 in 1 M
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (44)
You save 20%
€6.39
€7.99
Variants available: 3
SALE
Wooden pet furniture with two levels, featuring a rustic design with bark texture and natural wood legs.
Exclusive
AniOne
Shelter Finn
Rating: 3.2 out of 5 stars
3.2 (34)
You save 20%
€12.79
€15.99
SALE
Wooden pet table with a rustic design, featuring a flat top made of planks and four sturdy, natural wood legs.
Exclusive
AniOne
Finja Shelter
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (28)
You save 20%
€11.99
€14.99
Ceramic pet bowl with an orange interior and a white exterior, featuring a playful design of rabbits and carrots.
Exclusive
AniOne
Ceramic Bowl: 0.5 ml
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (8)
€5.99
Variants available: 2
Wooden corner shelf for pet cages, featuring a natural finish and metal supports, designed for small animals.
Exclusive
AniOne
Nils Perching Shelf M
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (35)
€8.99
Variants available: 2
Black metal hanging storage basket with two hooks, designed for organizing pet supplies.
Exclusive
AniOne
Metal Hay Rack S
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (18)
€3.99
Variants available: 3
Water bottle for small pets featuring images of a rabbit, guinea pig, and hamster on a blue background, labeled "AniOne Wild variety."
Exclusive
AniOne
Drinking Bottle 100 ml
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (88)
€2.99
Variants available: 4
500g bag of Real Nature Premium Straw for small animals, with a forest design and German text for rodents and dwarf rabbits.
Exclusive
REAL NATURE
Premium Litter Forest Experience 500 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (37)
€5.49
(€10.98/kg)
SALE
Gray pet bed with a soft, fluffy white interior, designed for small animals to rest comfortably.
Exclusive
AniOne
cosy bed
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (15)
You save 20%
€12.79
€15.99
SALE
Wooden pet house with a triangular shape and an arched entrance, designed for small animals.
Exclusive
AniOne
Jule Wooden Corner House M
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (5)
You save 20%
€18.39
€22.99
Variants available: 2
Metal pet playpen with a blue canopy top, featuring a secure latch door and open design for visibility and ventilation.
Exclusive
FIT+FUN
FIT + FUN small animal enclosure
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (3)
€29.99
A 3kg bag of MultiFit straw bedding for small pets, featuring images of a chinchilla, hamster, and rabbit on a pink background.
Exclusive
MultiFit
Straw Harvest 3 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (138)
€9.99
(€3.33/kg)
MultiFit small animal litter packaging featuring a rabbit, guinea pig, and mouse on a pink background, with text in multiple languages.
Exclusive
MultiFit
Small Animal Litter Press Pack 56 l
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (536)
€7.99
(€0.14/l)
Variants available: 2
A bag of MultiFit Kräutergarten pet bedding, featuring a mix of herbs and leaves, with images of a rabbit, guinea pig, and chinchilla.
Exclusive
MultiFit
Herb Garden 10 l
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (52)
€6.49
(€7.21/kg)
MultiFit pet bedding bag labeled 'NADELWALD' 1 kg, conifer forest bedding with rabbit, guinea pig, hamster and chinchilla
Exclusive
MultiFit
Coniferous Forest 10 l
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (59)
€6.49
(€6.49/kg)
A 24kg bag of MultiFit straw litter featuring images of a rabbit, guinea pig, chinchilla, and hamster, with text in multiple languages.
Exclusive
MultiFit
Natural Straw Litter Base Litter 24 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (254)
€24.99
(€1.04/kg)
A bag of "fit+fun Kleintierstreu" small animal bedding featuring images of a guinea pig, rabbit, hamster, and chinchilla on a red background.
Exclusive
FIT+FUN
small animal litter 15 l
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€0.13/l)
Clear glass water dispenser with a measurement scale, filled with water and a yellow float, attached to a metal spout.
Exclusive
AniOne
Glass drinking trough 150 ml
Rating: 2.2 out of 5 stars
2.2 (56)
€5.99
SALE
Wooden pet ramp with a sloped design and steps, ideal for small animals to climb and access higher areas.
Exclusive
AniOne
Wooden Bridge Elsa
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (6)
You save 20%
€15.99
€19.99
SALE
Wooden pet furniture with a castle design, featuring an archway and decorative cutouts on the sides.
Exclusive
AniOne
Castle Tunnel Daisy
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (12)
You save 20%
€19.19
€23.99
SALE
Wooden pet house with a sloped roof and an arched entrance, designed for small animals.
Exclusive
AniOne
Wooden House Toni
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (5)
You save 20%
€19.99
€24.99
Wooden pet food storage container with a slanted top and vertical slats for ventilation, ideal for keeping pet food fresh.
Exclusive
AniOne
Wooden Hay Rack Tessa M
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (8)
€19.99
Three Multifit pet food products: 1.5 kg straw bag with rabbits, 400 g grain-free herbs, and 300 g dandelion snacks.
Exclusive
MultiFit
Grain-Free Dwarf Rabbit Gift Set, 3-piece, 2.2 kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (5)
€20.19
(€9.18/kg)
SALE
Wooden pet house with a slanted roof, featuring a circular entrance and a decorative cross-shaped cutout on the side.
Exclusive
AniOne
Heidi Wooden Hut L
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (21)
You save 20%
€21.59
€26.99
SALE
Wooden pet house made of natural bark, featuring a curved roof and two openings for small animals.
Exclusive
AniOne
Wooden House Paula
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (7)
You save 20%
€21.59
€26.99
A colorful 11kg bag of MultiFit wood litter featuring a rabbit, guinea pig, chinchilla, and hamster on the front, with text in German and English.
Exclusive
MultiFit
Natural Wood Litter 11 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (394)
€14.99
(€1.36/kg)

Rabbit cages for indoor and outdoor use in the Maxi Zoo online shop