Cat

Cat food for skin & fur

Brands
Type
Pet Category
Phases of life
Consistency
Package Type
Price
Special feed
Form of administration
Offers
Sort by
12 Products
Tube of PetBalance Support Anti-Hairball Paste for cats, featuring a gray cat on the front, with text in multiple languages.
Exclusive
PetBalance
Support Anti-Hairball Paste 100g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (44)
€8.99
(€89.90/kg)
SALE
Bottle of Petbalance Support Skin & Coat Oil for pets, featuring a dog and cat on the label, with multilingual text on benefits and usage.
Exclusive
PetBalance
Support Skin + Coat Oil 250ml
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (13)
You save 20%
€15.99
(€63.96/l)
€19.99
SALE
Bottle of Petbalance Support Hair & Skin Serum for pets, featuring a dog and cat on the label, 125 ml, with text in German and English.
Exclusive
PetBalance
Support Skin & Coat Tonic 125ml
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (7)
You save 20%
€7.99
(€63.92/l)
€9.99
Royal Canin Hair & Skin cat food bag, featuring a graphic showing benefits for healthy skin and shiny coat, with a kibble piece.
ROYAL CANIN
Adult Hair & Skin Care Dry Cat Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.49
(€21.22/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Hairball cat food bag, featuring a cat graphic, claims to reduce hairball formation in 14 days, with a kibble piece shown.
ROYAL CANIN
Adult Hairball Care Dry Cat Food 2 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (200)
€36.99
(€18.50/kg)
Variants available: 2
SALE
Schesir Special Mousse cat food pouch for adult cats, salmon with chicken, grain free, skin & coat formula, 70g.
Schesir
Special Wet Cat Salmon Mousse 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89

Ordering skin & fur nourishing cat food at low prices in the Maxi Zoo online shop