Dog

Dog Food

Brands
Phases of life
Dog size
Special feed
Breed
Type
Pet Category
Snack type
Consistency
Package Type
Sort by
913 Products
Pedigree Jumbone Mini dog treats, chicken & lamb flavor, 4 pieces, with less than 5% fat, featuring omega 3 and vitamin E.
Pedigree
giant bone Mini
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€20.56/kg)
deal
Bakers Superfoods puppy food bag, featuring a blue design, with text indicating it's suitable for puppies aged 6 weeks to 24 months.
"Go Native" grain-free dog treats packaging showcases duck, emphasizing 30% meat, mono protein, and no artificial ingredients.
Go Native
Essentials 100 g Duck
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.49
(€54.90/kg)
Variants available: 4
deal
Winalot dog food box featuring a golden retriever, containing 12 pouches of meaty chunks in jelly: chicken, beef, and lamb flavors.
Winalot
Pouch Mixed in Jelly 12x 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.39
(€5.33/kg)
SALE
Hill's Science Plan Senior 11+ dog food bag featuring a happy cocker spaniel, labeled for small and mini dogs up to 10 kg, with chicken.
Hill´s
Science Plan Senior Small & Mini Chicken Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€15.99
(€10.66/kg)
€19.99
deal
Purina Beta Small Breed Adult dog food bag, featuring a green background, claims "New Improved Recipe" and lists chicken as the #1 ingredient.
BETA
Purina Adult Small Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€4.00/kg)
Edgard Cooper dog food bag featuring "Delicious Venison & Free-Run Duck" with illustrations of fruits and a deer, labeled grain-free recipe.
Edgard & Cooper
Tasty Venison & Free Range Duck Adult 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€26.99
(€10.80/kg)
Variants available: 3
SALE
Gain Elite Complete Dog Nutrition for small dogs, 2kg bag featuring a fluffy white dog on the front, labeled "Light" for overweight dogs under 20kg.
GAIN
Elite Small Dogs Light 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€8.79
(€4.40/kg)
€10.99
deal
Purina Beta Senior dog food bag featuring a smiling Schnauzer, with text highlighting "New Improved Recipe" and "Chicken is #1 Ingredient."
BETA
Purina Senior Chicken 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.39
(€4.20/kg)
deal
Bakers dog food bag featuring a smiling dog, labeled "Small Dog 100% Complete" with "New Recipe" and "Recipe using Superfoods."
Bakers
Small Dog Beef & Vegetables 2.85 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.19
(€3.93/kg)
Variants available: 2
SALE
Connolly's Red Mills Engage Premium Country Dog Food bag for mother and puppy, salmon and rice recipe, on a pink background with dog illustrations.
Red Mills
Engage Mother & Puppy 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 18%
€12.99
(€4.33/kg)
€15.99
A bag of Leader Natural Dog Nutrition "Slimline" dog food with a dog silhouette and labels for "Nutritious Turkey" and "Low Calorie."
Red Mills
Leader Slimline 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Bag of Leader Natural Dog Nutrition for seniors, highlighting "Chicken No. 1 Ingredient," "100% Natural," and "Joint Support."
Red Mills
Leader Senior 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Edgard Cooper grain-free puppy food bag with a pink background, duck silhouette, and "Fabulous Duck & Chicken" text with broccoli and peas.
Edgard & Cooper
Junior 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.09
(€13.93/kg)
deal
Bakers Meaty Meals dog food bag featuring a small dog on the front, labeled "100% Tender* Chunks" and "Adult 100% Complete," 2.7 kg.
Bakers
Meaty Meals Adult Beef 2.7 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.19
(€4.14/kg)
deal
Bakers Superfoods dog food bag featuring a playful dog, labeled "Adult 100% Complete" with "tasty beef & country vegetables," 3kg.
Bakers
Adult Beef & Vegetables 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.19
(€3.73/kg)
Variants available: 2
deal
Hill's Science Plan puppy food bag featuring two puppies; reads "Puppy <1", "100% balanced", and "with chicken"
Hill´s
Hill's Science Plan dry dog food, Small & Mini Puppy, with chicken 1.5 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (160)
€15.99
(€10.66/kg)
Variants available: 2
Edgard Cooper puppy food bag with a pink background, featuring duck, veggies, and text: "Fabulous Free-Run Duck & Chicken," "Grain-Free."
Edgard & Cooper
Junior Duck & Chicken Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Bag of "Winner" premium dog food with lamb flavor, featuring a colorful silhouette of a dog, and icons for ingredients and nutrients.
Winner
Sensitive Dry Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€12.99
(€4.33/kg)
Variants available: 2
Leader Natural Dog Nutrition for puppies bag with green top, white background, and dog graphic. Highlights: "PUPPY," "SMALL," "100% Natural."
Red Mills
Leader Puppy Small Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Purina Beta Adult dog food bag, 14kg, featuring a green design, highlights chicken as the main ingredient, and claims to support digestive health.
BETA
Purina Puppy Chicken 14 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€58.99
(€4.21/kg)
Can of Edgard Cooper dog food labeled "Irresistible Lamb & Beef" with apple, carrot, and beetroot, grain-free, for adult dogs.
Edgard & Cooper
Adult 400 g Beef & Lamb
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€9.98/kg)
Variants available: 3
A bag of "Winner" Premium Dog Food for seniors, featuring a colorful outline of a dog and icons for nutritional benefits.
Winner
Senior Lite Dry Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€3.66/kg)
Variants available: 2
SALE
Hill's Science Plan dog food bag with small white-and-brown dog; "Mature Adult 7+ Small & Mini" and "with chicken."
Hill´s
Hill's Science Plan dry dog food, Small & Mini Mature Adult, with chicken 1.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (101)
You save 20%
€15.99
(€10.66/kg)
€19.99
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Light Weight Care dog food bag, designed for medium dogs (11-25 kg), features a dog illustration and claims to help limit weight gain.
Pedigree Jumbone Maxi dog treat packaging featuring a black and white dog holding a bone, labeled "Beef & Poultry," 180 g, <5% fat.
Pedigree
Giant Bone Maxi 180 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€18.28/kg)
Bakers Rewards training treats packaging shows a dog and highlights "No Rawhide," "Low in Fat," and "No Artificial Additives."
Bakers
Mixed Variety Rewards 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.09
(€20.90/kg)
Edgard Cooper dog food bag with "Succulent Free-Run Chicken" and colorful fruit and vegetable illustrations, labeled grain-free for adults.
Edgard & Cooper
Moist free-range chicken adult 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 3
A bag of Leader Natural Dog Nutrition puppy food with a dog silhouette and "PUPPY" and "Chicken No. 1 Ingredient" text. Made in Ireland.
Red Mills
Leader Puppy 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Winalot Meaty Chunks Mega Pack, featuring 40 pouches of 100g each, includes chicken with carrots, beef with potatoes, and lamb with carrots in gravy.
Winalot
Pouch Mixed in Gravy 40x 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.99
(€6.00/kg)
Bag of Go Native grain-free dog food featuring Free-Run Duck with apple & cranberry, highlighting 70% meat content and 100% Irish ingredients.
Go Native
Duck with Apple + Cranberry 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.49
(€11.86/kg)
Variants available: 3
SALE
Gain Elite Complete Dog Nutrition, 3kg bag for big dogs, labeled "Light" for overweight dogs over 20kg, featuring a brown dog.
GAIN
Big Dogs Light 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€10.79
(€3.60/kg)
€13.49
Bakers Meaty Twists dog treats packaging featuring twisted chews with beef, labeled "Low in Fat" and "No Rawhide," suitable for medium dogs.
Bakers
Meaty Twists 180 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.19
(€17.72/kg)
Connolly's Red Mills Racer Plus dog food bag, featuring "New Formula" label, 27% protein, and Progest technology highlights.
Red Mills
Dog Racer 15 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€22.49
(€1.50/kg)

Dog food in the Maxi Zoo online shop