Puppy & Junior

Puppy food

Brands
Type
Pet Category
Snack type
Consistency
Package Type
Dog size
Price
Special feed
Form of administration
Sort by
146 Products
Edgard Cooper grain-free puppy food bag with a pink background, duck silhouette, and "Fabulous Duck & Chicken" text with broccoli and peas.
Edgard & Cooper
Junior 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.09
(€13.93/kg)
Hill's Science Plan puppy food bag featuring two puppies; reads "Puppy <1", "100% balanced", and "with chicken"
Hill´s
Hill's Science Plan dry dog food, Small & Mini Puppy, with chicken 1.5 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (161)
€19.99
(€13.33/kg)
Variants available: 2
Pink bag of Edgard Cooper puppy food, 7kg, labeled "Grain Free" with "Free-Run Duck & Chicken" and "fresh meat" text.
Edgard & Cooper
Junior Duck & Chicken Dry Dog Food 7 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€59.99
(€8.57/kg)
Variants available: 2
Leader Natural Dog Nutrition for puppies bag with green top, white background, and dog graphic. Highlights: "PUPPY," "SMALL," "100% Natural."
Red Mills
Leader Puppy Small Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Deal
Purina Beta Adult dog food bag, 14kg, featuring a green design, highlights chicken as the main ingredient, and claims to support digestive health.
BETA
Purina Puppy Chicken 14 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€47.19
(€3.37/kg)
A bag of Leader Natural Dog Nutrition puppy food with a dog silhouette and "PUPPY" and "Chicken No. 1 Ingredient" text. Made in Ireland.
Red Mills
Leader Puppy 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Gain Elite Complete Dog Nutrition bag for small dogs, featuring a fluffy Pomeranian puppy on the front, labeled "Puppy" and "Chicken & Rice," 2kg.
GAIN
Elite Small Dog Puppy 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€5.50/kg)
Variants available: 3
Dog food bag labeled "GAIN Elite" featuring a white puppy on the front, promoting nutrition for big dog puppies, 3kg, chicken & rice flavor.
GAIN
Elite Big Dogs Puppy 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€13.99
(€4.66/kg)
Variants available: 2
PREMIERE. I ♥ my dog Meaties chicken dog treats pack showing sliced meat, 96% Fleisch, Huhn/Poulet/Pollo/Chicken, 90g
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties Chicken Chicken 90 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (174)
€3.49
(€38.78/kg)
Variants available: 4
Select Gold Sensitive Snacks for dogs, featuring a cocker spaniel on the front, labeled "Lamb with Potato" and "Junior."
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Snacks Junior Lamb with Potato 160g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (94)
€4.99
(€31.19/kg)
Deal
Purina Beta Large Breed Puppy food, 14kg bag, with turkey, no artificial additives, and supports digestive health.
Premiere I Love My Dog Bonies Grain Free dog treats, featuring a brown dog and bone-shaped snacks in a 175g package.
Exclusive
PREMIERE
Bonies grain free 175 g Horse 175 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (163)
€3.99
(€22.80/kg)
Variants available: 3
1 kg bag of Real Nature Wilderness Junior dog food with wolf puppies, labeled "Wild Valley" (Horse & Beef), 70% meat, 30% fruits/veggies.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry dog food, junior, Wild Valley, horse and beef 1 kg
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (124)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 4
MultiFit Dental Care Sticks packaging for dogs, featuring a brown and white dog and text on dental hygiene, mint, and yogurt.
Exclusive
MultiFit
Mint DentalCare Sticks Junior Multipack 28 Pieces
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (156)
€7.99
(€31.71/kg)
Bag of Leader Natural Dog Nutrition for puppies, labeled "PUPPY" for ages 16-24 months, featuring a large dog silhouette and key benefits.
Red Mills
Leader Puppy Large Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Colorful bag of "Winner" premium dog food for puppies, featuring a playful dog graphic and icons for nutritional benefits.
Winner
Puppy Dry Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.49
(€3.83/kg)
Variants available: 2
Gold Mini Junior dog food bag for puppies 5-10 kg, 8 months+, labeled "Sensitive" with lamb, salmon, and potato ingredients.
Exclusive
SELECT GOLD
Junior Mini Sensitive Dry Dog Food Lamb with salmon & potato 1 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (40)
€10.99
(€10.99/kg)
Variants available: 2
Dog treat packaging featuring salmon and cod cubes, labeled "PREMIERE Fish," with a golden retriever image and text indicating it's a medium reward.
Exclusive
PREMIERE
Snack It Cubes with salmon 100g Salmon & cod 100 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (101)
€3.99
(€39.90/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medium Junior dog food bag, suitable for dogs 11-25 kg, under 12 months. Features a dog image and "Huhn" (chicken) label.
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Junior Medium Chicken Dry Dog Food 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (62)
€29.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
A bag of Real Nature Wilderness Junior dog food with two wolf puppies, labeled "True Country" and "Huhn mit Fisch" (Chicken with Fish).
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry dog food, Junior, True Country, Chicken with Fish 1 kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (165)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 4
Select Gold XS Junior Sensitive dog food bag with duck and potato, grain-free, prebiotic, for dogs up to 4 kg and 8 months old.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Junior XS Dry Dog Food 1kg Duck & Potato
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (16)
€10.99
(€10.99/kg)
Variants available: 2
SALE
Royal Canin Puppy Cocker dog food bag featuring tailored kibble and immune system support graphics.
ROYAL CANIN
Puppy Cocker Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (37)
You save 15%
€26.34
(€8.78/kg)
€30.99
Packaging for PREMIERE. Deluxe Meat Sticks, featuring a horse silhouette, with text indicating "with horse," "soft," and "100g."
Exclusive
PREMIERE
Snack it Soft Meat Sticks with Horse Meat 100 g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (17)
€4.49
(€44.90/kg)
Container of MultiFit Mini Soft Trainies dog snacks with colorful bone-shaped treats. Text reads "Soft & Juicy" and "For Training & Reward."
Exclusive
MultiFit
Soft Trainies Mini Mini 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (397)
€3.99
(€13.30/kg)
Variants available: 2
SALE
Select Gold Medium Junior dog food bag, 11-25 kg, for dogs up to 12 months, labeled "Sensitive" with insect protein.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Junior Medium Dry Dog Food Insect mix 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (79)
You save 15%
€28.89
(€7.22/kg)
€33.99
Variants available: 2
Packaging for Real Nature Wilderness meat snack featuring a white wolf, with text "Pure Chicken" and "100% Huhn, Poulet, Chicken."
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Meat Snack Soft 150g Chicken
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (217)
€5.99
(€39.93/kg)
Variants available: 3
Select Gold Mini Junior dog food bag, suitable for puppies 5-10 kg, with chicken as the main ingredient, labeled "Complete."
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Junior Mini Chicken Dry Dog Food 1 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (37)
€9.99
(€9.99/kg)
Variants available: 2
SALE
Royal Canin Puppy Dachshund dog food bag featuring tailored kibble and claims for breed nutrition and immune system support.
ROYAL CANIN
Puppy Dachshund Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (38)
You save 15%
€16.99
(€11.33/kg)
€19.99
Premiere Deluxe meat sticks for horses, featuring a purple and gold packaging with a horse silhouette, labeled "soft" and "treat."
Exclusive
PREMIERE
Snack it Meat Sticks 90g Horse
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (24)
€3.49
(€38.78/kg)
Variants available: 3
A "Premiere Insect" mealworm treat package for dogs, showing round brown balls and "100g" label in multiple languages.
Exclusive
PREMIERE
Insect Snack Balls mealworms with rice 100 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (15)
€2.99
(€29.90/kg)
Real Nature Deli Bites packaging features salmon fillet with goji berries, matcha, and coconut oil, highlighting "83%," "Super Food," and "Lachsfilet."
Exclusive
REAL NATURE
Deli Bites 150 g Salmon fillet with goji berry, matcha & coconut oil
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (46)
€4.49
(€29.93/kg)
Variants available: 3
SALE
Royal Canin Puppy food for Cavalier King Charles, featuring a puppy image, tailored kibble, and claims for breed nutrition and immune system support.
ROYAL CANIN
Puppy Cavalier King Charles Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (40)
You save 15%
€16.99
(€11.33/kg)
€19.99
Bottle of Petbalance Support Skin & Coat Oil for pets, featuring a dog and cat on the label, with multilingual text on benefits and usage.
Exclusive
PetBalance
Support Skin + Coat Oil 250ml
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (13)
€19.99
(€79.96/l)
Container of Premiere Raw Kitchen Vitamin & Mineral Mix, featuring multilingual text and instructions for mixing.
Exclusive
PREMIERE
RAW KITCHEN Vitamin & Mineral mix 500g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (4)
€19.99
(€39.98/kg)
Real Nature Snack Roll, a firm snack sausage for pets, labeled with 75% lamb and beef with poultry.
Exclusive
REAL NATURE
Snack Sausage Lamb & Beef with Poultry 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€24.88/kg)
Variants available: 4
Premiere Deluxe pet treat packaging featuring a horse silhouette, with text in German, French, and Italian indicating it's a horse-flavored reward.
Exclusive
PREMIERE
Snack it Meat Bar Horse 100 g
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (11)
€4.49
(€44.90/kg)
Select Gold Maxi Junior dog food bag, 25 kg, suitable for dogs over 25 kg and under 15 months. Flavor: Beef.
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Maxi Junior Beef 4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (115)
€29.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Bottle of Petbalance Support Salmon Oil for pets, featuring a dog and cat on the label, with text promoting vitality and care.
Exclusive
PetBalance
Support salmon oil 250 ml
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (74)
€11.49
(€45.96/l)
Variants available: 2
Bottle of Premiere Raw Kitchen Red Salmon Oil for pets, labeled in German and English, showcasing natural ingredients and omega-3 benefits.
Exclusive
PREMIERE
RAW KITCHEN Red Salmon Oil 250ml
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (65)
€8.99
(€35.96/l)
Dog food packaging featuring a playful puppy, labeled "Premiere. I love my dog," with "soft" and "Junior" prominently displayed.
Exclusive
PREMIERE
Soft Dry Food Junior Poultry 1 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (56)
€7.99
(€7.99/kg)
Variants available: 2
SALE
12 kg bag of Real Nature Wilderness dog food "Pure Duck" with wolf puppies on the front; 60% duck, 40% fruits/veggies, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Maxi Junior Pure Duck 12 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (64)
You save 11%
€74.99
(€6.25/kg)
€84.99
Variants available: 2
SALE
Select Gold Maxi Junior Sensitive dog food bag featuring a brown puppy. Text highlights ingredients: lamb, salmon, and potato.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Junior Maxi Dry Dog Food Lamb with salmon & potato 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (90)
You save 15%
€28.89
(€7.22/kg)
€33.99
Variants available: 2

Buy puppy feed for your young dog at Maxi Zoo