Dog Food

Dry Dog Food

Brands
Phases of life
Dog size
Package size
Special feed
Flavour
Type
Pet Category
Package Type
Price
Sort by
389 Products
Select Gold Maxi Adult dog food bag, suitable for dogs over 25 kg, with a sensitive formula featuring horse and tapioca.
Sponsored
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Adult Maxi Dry Dog Food Horse & Tapioca 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (685)
€33.99
(€8.50/kg)
Variants available: 7
Deal
Bakers Superfoods puppy food bag, featuring a blue design, with text indicating it's suitable for puppies aged 6 weeks to 24 months.
SALE
Hill's Science Plan Senior 11+ dog food bag featuring a happy cocker spaniel, labeled for small and mini dogs up to 10 kg, with chicken.
Hill´s
Science Plan Senior Small & Mini Chicken Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€15.99
(€10.66/kg)
€19.99
Deal
Purina Beta Small Breed Adult dog food bag, featuring a green background, claims "New Improved Recipe" and lists chicken as the #1 ingredient.
BETA
Purina Adult Small Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€4.00/kg)
SALE
Gain Elite Complete Dog Nutrition for small dogs, 2kg bag featuring a fluffy white dog on the front, labeled "Light" for overweight dogs under 20kg.
GAIN
Elite Small Dogs Light 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€8.79
(€4.40/kg)
€10.99
Deal
Purina Beta Senior dog food bag featuring a smiling Schnauzer, with text highlighting "New Improved Recipe" and "Chicken is #1 Ingredient."
BETA
Purina Senior Chicken 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.39
(€4.20/kg)
Deal
Bakers dog food bag featuring a smiling dog, labeled "Small Dog 100% Complete" with "New Recipe" and "Recipe using Superfoods."
Bakers
Small Dog Beef & Vegetables 2.85 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.19
(€3.93/kg)
Variants available: 2
SALE
Connolly's Red Mills Engage Premium Country Dog Food bag for mother and puppy, salmon and rice recipe, on a pink background with dog illustrations.
Red Mills
Engage Mother & Puppy 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 18%
€12.99
(€4.33/kg)
€15.99
A bag of Leader Natural Dog Nutrition "Slimline" dog food with a dog silhouette and labels for "Nutritious Turkey" and "Low Calorie."
Red Mills
Leader Slimline 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Bag of Leader Natural Dog Nutrition for seniors, highlighting "Chicken No. 1 Ingredient," "100% Natural," and "Joint Support."
Red Mills
Leader Senior 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Deal
Bakers Meaty Meals dog food bag featuring a small dog on the front, labeled "100% Tender* Chunks" and "Adult 100% Complete," 2.7 kg.
Bakers
Meaty Meals Adult Beef 2.7 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.19
(€4.14/kg)
Deal
Bakers Superfoods dog food bag featuring a playful dog, labeled "Adult 100% Complete" with "tasty beef & country vegetables," 3kg.
Bakers
Adult Beef & Vegetables 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.19
(€3.73/kg)
Variants available: 2
Deal
Hill's Science Plan puppy food bag featuring two puppies; reads "Puppy <1", "100% balanced", and "with chicken"
Hill´s
Hill's Science Plan dry dog food, Small & Mini Puppy, with chicken 1.5 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (160)
€15.99
(€10.66/kg)
Variants available: 2
Edgard Cooper puppy food bag with a pink background, featuring duck, veggies, and text: "Fabulous Free-Run Duck & Chicken," "Grain-Free."
Edgard & Cooper
Junior Duck & Chicken Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Bag of "Winner" premium dog food with lamb flavor, featuring a colorful silhouette of a dog, and icons for ingredients and nutrients.
Winner
Sensitive Dry Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€12.99
(€4.33/kg)
Variants available: 2
Leader Natural Dog Nutrition for puppies bag with green top, white background, and dog graphic. Highlights: "PUPPY," "SMALL," "100% Natural."
Red Mills
Leader Puppy Small Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Purina Beta Adult dog food bag, 14kg, featuring a green design, highlights chicken as the main ingredient, and claims to support digestive health.
BETA
Purina Puppy Chicken 14 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€58.99
(€4.21/kg)
A bag of "Winner" Premium Dog Food for seniors, featuring a colorful outline of a dog and icons for nutritional benefits.
Winner
Senior Lite Dry Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€3.66/kg)
Variants available: 2
SALE
Hill's Science Plan dog food bag with small white-and-brown dog; "Mature Adult 7+ Small & Mini" and "with chicken."
Hill´s
Hill's Science Plan dry dog food, Small & Mini Mature Adult, with chicken 1.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (102)
You save 20%
€15.99
(€10.66/kg)
€19.99
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Light Weight Care dog food bag, designed for medium dogs (11-25 kg), features a dog illustration and claims to help limit weight gain.
Edgard Cooper dog food bag with "Succulent Free-Run Chicken" and colorful fruit and vegetable illustrations, labeled grain-free for adults.
Edgard & Cooper
Moist free-range chicken adult 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 3
A bag of Leader Natural Dog Nutrition puppy food with a dog silhouette and "PUPPY" and "Chicken No. 1 Ingredient" text. Made in Ireland.
Red Mills
Leader Puppy 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Bag of Go Native grain-free dog food featuring Free-Run Duck with apple & cranberry, highlighting 70% meat content and 100% Irish ingredients.
Go Native
Duck with Apple + Cranberry 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.49
(€11.86/kg)
Variants available: 3
SALE
Gain Elite Complete Dog Nutrition, 3kg bag for big dogs, labeled "Light" for overweight dogs over 20kg, featuring a brown dog.
GAIN
Big Dogs Light 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€10.79
(€3.60/kg)
€13.49
Connolly's Red Mills Racer Plus dog food bag, featuring "New Formula" label, 27% protein, and Progest technology highlights.
Red Mills
Dog Racer 15 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€22.49
(€1.50/kg)
Bag of Leader Natural Dog Nutrition for small adult dogs, featuring a green top and "Chicken No. 1 Ingredient." Made in Ireland.
Red Mills
Leader Adult Small Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
SALE
Dog food bag labeled "GAIN Elite" featuring a white puppy on the front, promoting nutrition for big dog puppies, 3kg, chicken & rice flavor.
GAIN
Elite Big Dogs Puppy 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€11.19
(€3.73/kg)
€13.99
Variants available: 2
Green bag of Edgard Cooper dog food labeled "Irresistible Grass-Fed Lamb," featuring veggies, fruits, and a grain-free recipe for adult dogs.
Edgard & Cooper
Irresistible grass-fed lamb Adult 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€26.99
(€10.80/kg)
Variants available: 3
Bag of "Leader Natural Dog Nutrition" adult dog food, "Sensitive" formula with lamb, allergy care, and optimal digestion.
Red Mills
Leader Sensitive 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Connolly's Red Mills Tracker Dog Food bag, featuring 20% protein, highlights Progest technology and benefits like Omega 3 & 6, chicory fiber.
Red Mills
Dog Tracker 15 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€19.99
(€1.33/kg)
SALE
Premium country dog food bag labeled "Engage" with a duck and rice recipe, featuring silhouettes of dogs and nutritional info.
Red Mills
Engage Duck & Rice 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€11.49
(€3.83/kg)
€14.49
Variants available: 2
A bag of "Winner" premium dog food for small dogs, featuring a colorful silhouette of a dog and icons for nutritional benefits.
Winner
Small Bite 15 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€39.99
(€2.67/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin dog food bag for adult Shih Tzus, featuring a golden background, an illustration of a Shih Tzu, and text highlighting breed nutrition.
ROYAL CANIN
Adult Shih Tzu Dry Dog Food 7.5 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (45)
€69.99
(€9.33/kg)
SALE
Brown bag of Connolly's Red Mills Engage Premium Country Dog Food featuring silhouettes of dogs, labeled "Beef Recipe" and "20% protein."
Red Mills
Engage Beef 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 28%
€7.49
(€2.50/kg)
€10.49
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Bag of Leader Natural Dog Nutrition for adults, featuring a dog silhouette, claims "Chicken No. 1 Ingredient," and "100% Natural."
Red Mills
Leader Adult 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Bag of Leader Natural Dog Nutrition for large dogs, with a dog silhouette and text: "Chicken No. 1 Ingredient" and "Made in Ireland."
Red Mills
Leader Adult Large Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Adult German Shepherd dog food bag, suitable for dogs over 5 years, featuring a golden design and health claims.
Bag of Go Native grain-free dog food featuring organic herring with carrots and kale, highlighting 70% meat content and 100% Irish ingredients.
Go Native
Herring with Carrot + Kale 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.49
(€13.11/kg)
Variants available: 3
A 15kg bag of GAIN Original dog food featuring a golden retriever and a Yorkshire terrier on the front, with text highlighting its benefits.
GAIN
Original
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€26.99
(€1.80/kg)
Dog food bag featuring "Go Native Grain Free" with free-run chicken, potatoes, and broccoli. Claims 70% meat content, 100% Irish.
Go Native
Chicken with Potato & Brocolli 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.49
(€10.61/kg)
Variants available: 3
SALE
4kg bag of Real Nature Wilderness Senior dog food with a wolf in a forest. Label reads "True Country: Chicken with Fish."
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Senior True Country Chicken with Fish 4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (142)
You save 20%
€31.99
(€8.00/kg)
€39.99
Variants available: 2
SALE
2kg bag of Gain Elite Complete Dog Nutrition for small dogs, featuring a Cavalier King Charles Spaniel and key benefits listed.
GAIN
Elite Small Dogs Adult 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€8.79
(€4.40/kg)
€10.99
Purina Beta Light dog food bag, 14kg, featuring a pink background, with "New Improved Recipe" and "Turkey is #1 Ingredient" labels.
BETA
Purina Adult Light Turkey 14 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€58.99
(€4.21/kg)

Dry dog food in the Maxi Zoo online shop