Dog Food

Dry Dog Food

Brands
Phases of life
Dog size
Package size
Special feed
Flavour
Type
Pet Category
Package Type
Price
Sort by
394 Products
EVERYDAY LOW PRICES
Dog food bag labeled "SELECT GOLD MAXI SENIOR" for dogs over 25 kg, aged 8+, with chicken as the main ingredient.
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Senior Maxi Chicken Dry Dog Food 12 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (109)
€54.99
(€4.58/kg)
MultiFit dog food bag with Bernese puppy; JUNIOR MAXI <2; WITH POULTRY & RICE; 2.5 kg
Exclusive
MultiFit
Dry Food Dog Junior, Maxi, with Poultry & Rice 2.5 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (60)
€8.99
(€3.60/kg)
Variants available: 2
Bag of "Winner" premium dog food featuring a colorful outline of a dog, labeled "Chicken" at the top, with nutritional icons and details on the side.
Winner
Chicken Dry Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€3.66/kg)
Variants available: 2
SALE
12 kg bag of Real Nature Wilderness Adult dog food, "Dark Wood," with wolf design; 60% lamb/game, 40% fruits/veggies, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dark Wood Lamb with Game 12 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (84)
You save 11%
€74.99
(€6.25/kg)
€84.99
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Science Plan puppy food bag featuring a smiling golden retriever puppy, labeled "PUPPY LARGE 25 KG+" with chicken.
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit dog food bag featuring a Bernese mountain dog, label 'MAXI ADULT 2+' and 'with poultry and carrot', 12 kg
Exclusive
MultiFit
Dry Dog Food Adult, Maxi, with Poultry & Carrot 12 kg
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (49)
€34.99
(€2.92/kg)
SALE
Royal Canin Adult Dachshund dog food bag featuring a dachshund illustration, with text highlighting breed nutrition and joint support.
ROYAL CANIN
Adult Dachshund Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (126)
You save 14%
€15.72
(€10.48/kg)
€18.49
Royal Canin X-Small dog food bag for adult dogs up to 4 kg, featuring a dog illustration and promoting immune health.
ROYAL CANIN
X-Small Adult Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (44)
€16.99
(€11.33/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy Giant dog food bag with a St. Bernard puppy, promoting strong immunity, controlled energy, and adapted kibble size.
ROYAL CANIN
Giant Puppy Dry Dog Food 15 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (93)
€89.99
(€6.00/kg)
Royal Canin mini dog food bag for dogs up to 10 kg, suitable for adults 8+ years, focusing on weight maintenance and vitality.
ROYAL CANIN
Mini Adult 8+ Dry Dog Food 2 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (83)
€21.49
(€10.75/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Dermacomfort Medium dog food bag featuring a Shar Pei, highlighting reduced allergen formula and 91% owner satisfaction.
ROYAL CANIN
Dermacomfort Medium Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (24)
€29.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Royal Canin dog food bag for medium dogs (11-25 kg), labeled "adult 7+" with a golden retriever, promoting muscle mass and vitality.
ROYAL CANIN
Medium Adult 7+ Dry Dog Food 4 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (44)
€34.99
(€8.75/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy Golden Retriever dog food bag featuring breed-specific nutrition, tailored kibble, and immune system support icons.
ACANA Classics Red Meat Recipe dog food bag, featuring a scenic mountain and lake background, highlights ingredients: raw beef, pork, and lamb.
ACANA
Classic Red 9.7 kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (57)
€78.99
(€8.14/kg)
SALE
Royal Canin Puppy Shih Tzu dog food bag featuring a Shih Tzu puppy illustration, highlighting breed nutrition and immune system support.
ROYAL CANIN
Puppy Shih Tzu Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (15)
You save 14%
€17.42
(€11.61/kg)
€20.49
Royal Canin Digestive Care Mini dog food bag with a small dog illustration, emphasizing improved stool quality and 92% proven results.
ROYAL CANIN
Mini Digestive Care Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (49)
€29.99
(€10.00/kg)
SALE
Royal Canin Chihuahua Puppy food bag featuring a small Chihuahua puppy illustration, highlighting breed nutrition and immune system support.
ROYAL CANIN
Puppy Chihuahua Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (33)
You save 14%
€17.42
(€11.61/kg)
€20.49
SALE
Royal Canin Adult Poodle dog food bag featuring a poodle illustration, with text highlighting breed nutrition and coat health benefits.
ROYAL CANIN
Adult Poodle Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (78)
You save 14%
€15.72
(€10.48/kg)
€18.49
SALE
Royal Canin Adult French Bulldog dog food bag featuring tailored kibble for breed nutrition and support for muscle mass condition.
ROYAL CANIN
Adult French Bulldog Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (151)
You save 15%
€26.34
(€8.78/kg)
€30.99
Variants available: 2
SALE
Royal Canin Jack Russell Terrier dog food bag with a small dog illustration, emphasizing breed nutrition and tailored kibble.
ROYAL CANIN
Adult Jack Russell Terrier Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (71)
You save 15%
€15.29
(€10.19/kg)
€17.99
Royal Canin Digestive Care dog food bag featuring a Border Collie illustration, highlighting improved stool quality and 91% optimal results.
ROYAL CANIN
Medium Digestive Care Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (46)
€29.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
SALE
Royal Canin Puppy food bag for French Bulldogs, showcasing a puppy image and highlighting tailored nutrition and immune support.
ROYAL CANIN
Puppy French Bulldog Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (95)
You save 15%
€26.34
(€8.78/kg)
€30.99
ACANA Adult Small Breed dog food bag with fresh chicken as the first ingredient, 60% animal ingredients, and 40% vegetables.
ACANA
Adult Small Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€24.99
(€12.50/kg)
Variants available: 2
SALE
Royal Canin Puppy Yorkshire Terrier dog food bag with a puppy image, showcasing breed-specific nutrition and immune support.
ROYAL CANIN
Puppy Yorkshire Terrier Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (43)
You save 14%
€17.42
(€11.61/kg)
€20.49
EVERYDAY LOW PRICES
Dog food bag labeled "FIT+FUN CROС mit Rind," featuring two dogs on the front, with a weight of 15kg.
Exclusive
FIT+FUN
Dry Food Croc 15 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (262)
€17.99
(€1.20/kg)
Royal Canin puppy food bag, X-Small 2-10 months, adult weight up to 4 kg, picture of small white-brown puppy
ROYAL CANIN
X-Small Puppy Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (64)
€17.99
(€11.99/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Adult German Shepherd dog food bag featuring a German Shepherd image, with text highlighting breed nutrition and digestive performance.
Royal Canin Puppy Mini dog food bag, featuring a puppy image, highlights strong immune system, brain development, and adapted kibble size.
ROYAL CANIN
Puppy Mini Dry Dog Food 2 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (165)
€22.99
(€11.50/kg)
Variants available: 3
Purina Pro Plan dog food bag, 3kg, featuring a medium-sized dog. Labels indicate "Sensitive Skin" and "No. 1 ingredient salmon."
PRO PLAN
Adult Medium Sensitive Skin Dry Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€29.49
(€9.83/kg)
Variants available: 2
SALE
Royal Canin Adult Chihuahua dog food bag with Chihuahua illustration, emphasizing breed nutrition, tailored kibble, and high palatability.
ROYAL CANIN
Adult Chihuahua Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (126)
You save 15%
€16.99
(€11.33/kg)
€19.99
Royal Canin dog food bag for medium dogs 10+, with golden retriever illustration, promoting muscle mass and lifelong vitality.
ROYAL CANIN
Ageing 10+ Medium Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (52)
€27.99
(€9.33/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy German Shepherd dog food bag with puppy image, emphasizing breed nutrition, tailored kibble, and immune support.
SALE
Royal Canin Puppy Pug dog food bag featuring a pug puppy, with text highlighting breed nutrition, tailor-made kibble, and immune system support.
ROYAL CANIN
Puppy Pug Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (31)
You save 15%
€16.99
(€11.33/kg)
€19.99
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Light Weight Care dog food bag featuring a Collie, labeled "MAXI" for dogs 26-44 kg, claims to help limit weight gain.
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy Labrador Retriever dog food bag, featuring breed-specific nutrition, a kibble image, and immune system support text.
ACANA Pacifica Recipe bag with a mountain backdrop, showcasing "Highest Protein" and key ingredients: raw herring, mackerel, and flounder.
ACANA
Pacifica 11.4 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (77)
€111.99
(€9.82/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Adult Labrador Retriever dog food bag, designed for dogs over 5 years old, featuring a golden Labrador image and health claims.
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy food bag for medium breeds, 2-12 months, promoting immune health, brain development, and tailored kibble size.
ROYAL CANIN
Puppy Medium Dry Dog Food 15 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (260)
€86.99
(€5.80/kg)
SALE
Royal Canin Adult Yorkshire Terrier dog food bag featuring a Yorkshire Terrier image, highlighting breed nutrition and coat health.
ROYAL CANIN
Yorkshire Terrier Adult 1.5 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (91)
You save 15%
€16.99
(€11.33/kg)
€19.99
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Adult Boxer dog food bag with a Boxer illustration and text on "Breed Nutrition," "Tailor-made Kibble," and "Ideal muscle mass."
ROYAL CANIN
Adult Boxer Dry Dog Food 12 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (90)
€84.99
(€7.08/kg)
SALE
Royal Canin Adult Maltese dog food bag featuring a Maltese dog, with text highlighting "Breed Nutrition," "Tailor-made Kibble," and "Coat health."
ROYAL CANIN
Adult Maltese Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (40)
You save 15%
€16.99
(€11.33/kg)
€19.99