Gerbils

Gerbil set-up & cage

Brands
Type
Pet Category
Price
Offers
Rating
Size
Height
Width
Depth
Sort by
15 Products
A curved arrangement of natural wooden sticks, varying in thickness and color, ideal for pet habitats or as chew toys.
Exclusive
AniOne
Small Animal Wood Bridge 9 in 1 S
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (44)
€4.99
Variants available: 4
Green ceramic pet food or water bowl with a smooth, glossy finish, featuring a rounded design and wide opening.
Exclusive
AniOne
Small Animal Bowl green 180 ml
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (26)
€2.99
Variants available: 2
Black metal bird feeder in a spherical design, suspended from a chain with a hook for easy hanging.
Exclusive
AniOne
Food Ball
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (7)
€4.49
A bag of MultiFit hemp litter for small pets, showing a rabbit, guinea pig, hamster, and mouse, with "Einstreu" and heart design.
Exclusive
MultiFit
Hemp Bedding 100 l
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (228)
€49.99
(€0.50/l)
Wooden pet house made of natural bark, featuring a sloped roof and a circular entrance, ideal for small animals.
Exclusive
AniOne
Peter's Wooden House
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.49
Packaging for MultiFit Hemp Fibres pet bedding, featuring a rabbit, guinea pig, and hamster. Text highlights softness and eco-friendliness.
Exclusive
MultiFit
Hemp Fibre 50 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€79.80/kg)
MultiFit Hemp Mat base litter for small pets, size M, with images of a rabbit, chinchilla, and guinea pig on packaging.
Exclusive
MultiFit
Small Pet Mat M 1 Piece(s)
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (94)
€6.99
Variants available: 3
Black metal hanging storage basket with two hooks, designed for organizing pet supplies.
Exclusive
AniOne
Metal Hay Rack S
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (18)
€3.99
Variants available: 3
Water bottle for small pets featuring images of a rabbit, guinea pig, and hamster on a blue background, labeled "AniOne Wild variety."
Exclusive
AniOne
Drinking Bottle 100 ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
Variants available: 4
A bag of MultiFit straw bedding for small pets, featuring a colorful label with images of a rabbit, guinea pig, and hamster.
Exclusive
MultiFit
Straw Harvest 1.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.99
(€3.99/kg)
MultiFit small animal litter packaging featuring a rabbit, guinea pig, and mouse on a pink background, with text in multiple languages.
Exclusive
MultiFit
Small Animal Litter Press Pack 56 l
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (536)
€7.99
(€0.14/l)
Variants available: 2
A bag of MultiFit Kräutergarten pet bedding, featuring a mix of herbs and leaves, with images of a rabbit, guinea pig, and chinchilla.
Exclusive
MultiFit
Herb Garden 10 l
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (52)
€6.49
(€7.21/kg)
MultiFit pet bedding bag labeled 'NADELWALD' 1 kg, conifer forest bedding with rabbit, guinea pig, hamster and chinchilla
Exclusive
MultiFit
Coniferous Forest 10 l
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.49
(€6.49/kg)
MultiFit cotton bedding for small pets, featuring a bag with images of a rabbit, guinea pig, and chinchilla, labeled "100% NATUR" and "cozy warmth."
Exclusive
MultiFit
Cotton Litter Topping 30 l
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€13.99
(€4.66/kg)

Gerbil cage in online Maxi Zoo shop