Love your Pet

Dog
Cat

💕February is the month of love💕
Find the perfect gift to show your pet how much you care

Brands
Type
Pet Category
Characteristics
Snack type
Phases of life
Dog size
Price
Special feed
Offers
Sort by
45 Products
deal
Colorful Felix Crispies cat treat packaging with a playful black and white cat, stating "Flavoured with Beef and Chicken" and "1 kcal per treat."
Felix
Crispies Cat Treats 45g Beef & Chicken
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€33.11/kg)
Variants available: 2
A plush toy mouse with a furry brown body and a long tail, designed for pet play.
Exclusive
AniOne
Fur Mouse Toy
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (257)
€1.99
Packaging for "Kitty's Cuisine Crunchy Snack" featuring lamb and coconut, labeled "LAMMliebe" with a brown and cream design.
Exclusive
Kitty´s Cuisine
Crunchy Snack with Love 50 g Love of lamb
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (357)
€2.99
(€59.80/kg)
Variants available: 3
MultiFit Dental Care Sticks packaging for dogs, featuring a brown and white dog and text on dental hygiene, mint, and yogurt.
Exclusive
MultiFit
Mint DentalCare Sticks Junior Multipack 28 Pieces
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (156)
€7.99
(€31.71/kg)
A black cat teaser wand with a long handle and colorful feather attachment at the end, designed for interactive play with pets.
Exclusive
AniOne
3-part Cat Fishing Rod
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (51)
€3.99
SALE
Container of MultiFit Mini Soft Trainies dog snacks with colorful bone-shaped treats. Text reads "Soft & Juicy" and "For Training & Reward."
Exclusive
MultiFit
Soft Trainies Mini Mini 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (397)
You save 20%
€3.19
(€10.63/kg)
€3.99
Variants available: 2
A fluffy silver Persian cat lounging inside a floral-patterned cat tunnel with green leaves on a white background.
Exclusive
AniOne
Rustle Tunnel
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (5)
€14.99
EVERYDAY LOW PRICES
Round, plush pet bed in soft gray fabric with a black bottom, designed for comfort and relaxation.
Exclusive
FIT+FUN
Donut bed XXS
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (14)
€9.99
Two colorful cat toys, one pink and one green, featuring a rope scratching post design with a ball attached to each.
Exclusive
AniOne
Scratch Roll Ivory
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (11)
€10.99
A beige pet tunnel with a geometric pattern, featuring a cozy interior and a small plush toy peeking out from one end.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Play Tunnel Henry
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (29)
€21.99
Red classic KONG rubber dog toy, three-tier shape with bottom opening and embossed KONG logo
KONG
Classic S
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (97)
€7.99
Variants available: 6
Blue rubber duck toy with a yellow beak and colorful polka dots, ideal for pet playtime.
Exclusive
AniOne
latex duck
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (24)
€1.79
Three plush acorn-shaped dog toys in varying colors: brown, orange with white polka dots, and dark gray, each with a stick handle.
Exclusive
AniOne
Matatabi Acorn 3x
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (39)
€6.99
Cat food sticks packaging featuring a tabby cat, labeled "FIT+FUN STICKS 4 leckere Sorten," with icons for fish, beef, rabbit, and chicken.
Exclusive
FIT+FUN
Sticks XXL Multipack 250 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (405)
€4.99
(€19.96/kg)
SALE
Real Nature Wilderness Pure Beef dog snack package, featuring a wolf and text: 90% beef, 10% fruits/vegetables, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Meat Snack Training 150g Pure Beef with raspberries and spinach
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (106)
You save 20%
€4.79
(€31.93/kg)
€5.99
Variants available: 3
SALE
Bright orange rubber dog ball with hexagonal cutouts, featuring the logo "Dogs Creek Outdoor Gear."
Exclusive
Dogs Creek
Snackball Grid
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€7.99
€9.99
Purple corded elephant pet toy with blue-and-white gingham ears and belly, twisted rope limbs with knotted ends
KONG
Floppy Knots Elephant
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (24)
€13.99
A playful tabby cat clings to a tall scratching post made of natural materials, featuring a spiral of brown and white rope.
Exclusive
AniOne
scratching post Simba
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (93)
€14.99
Crispy Snack Moments cat treat canister featuring a playful tabby cat, labeled "100% reines Filet" and "Thunfisch" (Tuna), with snack cubes.
Exclusive
MOMENTS
Crispy Snack Tuna 25 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (313)
€3.49
(€139.60/kg)
Red KONG wobble toy with dispensing hole and embossed "KONG" logo on white background
KONG
Wobbler L
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (51)
€21.99
Variants available: 2
Premiere I love my dog Meaties value pack featuring four flavors: chicken, beef, rabbit, and duck, each with 95% meat content.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties XXL 4x250g Value Pack
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (208)
€24.99
(€24.99/kg)
Chew Snack Coil with chicken, featuring spiral-shaped dog treats on a wooden background, 120g package.
Exclusive
PREMIERE
Chew it Chewing Spiral with Chicken Breast 120 g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (15)
€5.49
(€45.75/kg)
Packaging for 8 in 1 Delights Beef Twisted Sticks, featuring twisted dog treats with beef inside, and a dog licking its lips.
8in1
Delights Twisted Sticks Beef 10 Piece(s)
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (31)
€6.49
(€118.00/kg)
Brown plush bear dog toy with blue patches and stitched face; 'Assorted Colors' text below.
KONG
Wild Knots Bear M-L
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (324)
€11.99
Variants available: 4
A roll of natural jute twine, tightly wound and light beige in color, displayed on a white background.
Exclusive
AniOne
Sisal Rope Roppy natural color
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (43)
€11.99
(€0.32/m)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
A small, cream-colored cushion featuring a simple, black cat face design with pointed ears and whiskers.
Exclusive
FIT+FUN
Catnip cuddle cushion
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (58)
€0.99
Edgard Cooper Top Dog Bites packaging shows a playful brown and gray dog, 50g apple blueberry treats labeled "small" and "low calorie."
Edgard & Cooper
Bites Apple and blueberries 50 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (5)
€3.49
(€69.80/kg)
Variants available: 5
Plush sloth toy clinging to a stick with a green leaf, featuring large blue eyes and a friendly smile.
Exclusive
AniOne
toy sloth with matatabi stick
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (3)
€3.99
A plush pink sloth toy clings to a natural rope with colorful feathers, ideal for pet playtime.
Exclusive
AniOne
toy sloth on a rope
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
€3.99
EVERYDAY LOW PRICES
Folded white fleece pet blanket with pastel cartoon animals (blue seal, yellow dog, pink pig) and doghouse pattern
Exclusive
FIT+FUN
fleece blanket comic dog M
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (4)
€4.99
Variants available: 2
A pink bear-shaped cat toy attached to a wooden stick, featuring two pink balls along the string and colorful ribbons.
Exclusive
AniOne
Pepe&Kitty fishing set
Rating: 2.7 out of 5 stars
2.7 (3)
€6.99
A plush squirrel toy with a fluffy tail, holding a small acorn, next to a brown acorn-shaped toy.
Exclusive
AniOne
cuddly toy
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (21)
€7.99
deal
A colorful plush hedgehog toy with a rainbow fur mane, holding a white ball with the text "CELEBRATE" in colorful dots.
Exclusive
AniOne
Celebration Hedgehog toy
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.79
Colorful pet toy ball made of mesh fabric, featuring orange, blue, purple, yellow, and green sections with orange straps.
Exclusive
AniOne
Activity toy ball S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.99
Cardboard cat scratcher in a triangular shape with a white ball inside a groove, labeled "AniOne Wild Variety."
Exclusive
AniOne
Triangle Scratching Cardboard
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (14)
€9.99
EVERYDAY LOW PRICES
A curved cat scratching pad with a natural woven surface and a colorful floral design featuring tropical leaves and pink flowers, labeled "AniOne."
Exclusive
AniOne
Scratching Board: Tropical Fun
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (36)
€10.99
EVERYDAY LOW PRICES
Pink pet tunnel with a soft interior and a hanging heart toy inside, designed for playful cats or small animals.
Exclusive
AniOne
Pepe&Kitty Rascheltunnel
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (10)
€11.99
A soft, plush green elephant toy stands on a light blue blanket, showcasing its large ears and stitched features.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Gift Set
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (3)
€14.99
A green pet tunnel with two openings, featuring a floral-patterned white fabric on the ends, designed for playful pets.
Exclusive
AniOne
Rustle Tunnel
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (15)
€24.99
MultiFit Native dog treats package showing rabbit ears chews, dog photo and text 'Kaninchenohren'/'Rabbit ears'.
Exclusive
MultiFit
Native Rabbit Ears 100 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (105)
€4.49
(€44.90/kg)