Felix

Type
Pet Category
Snack type
Phases of life
Consistency
Price
Offers
Flavour
Wet/ dry
Package size
Sort by
34 Products
Colorful Felix Crispies cat treat packaging with a playful black and white cat, stating "Flavoured with Beef and Chicken" and "1 kcal per treat."
Felix
Crispies Cat Treats 45g Beef & Chicken
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€44.22/kg)
Variants available: 2
Purina Felix Goody Bag cat treats, "Seaside" flavor with salmon, pollock, trout. Label reads "New Recipe, Same Irresistible Taste."
Felix
KnabberMix
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€33.17/kg)
Felix Goody Bag cat treats with a playful black and white cat, labeled "Mixed Grill" with beef, chicken, and salmon flavors.
Felix
KnabberMix
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€33.17/kg)
Colorful Purina Felix Goody Bag cat treats featuring a playful black and white cat, labeled "New Recipe, Same Irresistible Taste."
Felix
KnabberMix
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€33.17/kg)
Pack of Purina Felix Tasty Nuggets cat treats, rich in chicken with duck, high in protein, featuring a blue background and images of nuggets.
Felix
Tasty Nuggets Chicken and Duck 50g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€39.80/kg)
A playful black and white cat on a blue background holds a treat from a "Felix Tasty Nuggets" package, labeled "Rich in Beef with Lamb."
Felix
Tasty Nuggets Beef and Lamb 50g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€39.80/kg)
Purina Felix 'Joyables' cat treat packaging with a playful cat, highlighting "With Salmon," "Low in Calories," and "No Added Sugar."
Felix
Joyables Salmon 4x10g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€57.25/kg)
Packaging for Purina Felix 'Joyables' liquid treats featuring a playful black and white cat licking its lips, with text stating "With Chicken."
Felix
Joyables Chicken 4x10g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€57.25/kg)
Packaging for Purina Felix 'Joyables' liquid treats featuring a playful black and white cat licking its lips, with text stating "With Duck."
Felix
Joyables Duck 4x10g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€57.25/kg)
Purina Felix Soup Tender Strips packaging shows a playful black and white cat, a soup bowl, and flavors: beef, chicken, lamb.
Felix
Soup Tender Strips 6 x 48 g Mix pack
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€10.38/kg)
Variants available: 2
SALE
Felix Kitten food packaging featuring a bowl of mixed selection in jelly, with a playful cat peeking from the side.
Felix
FELI AGAIL Kitten in Jelly 12x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 21%
€6.31
(€6.19/kg)
€7.99
SALE
A playful black and white cat peeks through a torn box, promoting Purina Felix cat food's Favourites Selection in jelly.
Felix
FELI AGAIL Favorites Selection 12x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 21%
€6.31
(€6.19/kg)
€7.99
SALE
Purina Felix cat food box with a playful black and white cat peeking through a hole, labeled "As Good As It Looks."
Felix
AGAIL Ocean Feasts 12x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 21%
€6.31
(€6.19/kg)
€7.99
SALE
A playful black and white cat peeks through a torn box, promoting Purina Felix "As Good As It Looks" Meaty Selection in Jelly.
Felix
AGAIL Meaty Selection12 x 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 21%
€6.31
(€6.19/kg)
€7.99
Purina Felix Kitten food box with a playful black and white kitten, featuring "Mixed Selection in Jelly" flavors for 2-12 month old kittens.
Felix
Kitten Mix Selection 12x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.49
(€6.36/kg)
SALE
Purina Felix cat food box with a playful black and white cat, featuring "Deliciously Sliced Mixed Selection" in jelly, 90% animal proteins.
SALE
Black and white cat reaching for "Felix Deliciously Sliced Fish Selection in Jelly" packaging with salmon, tuna, cod, and plaice.
SALE
Colorful box of Purina Felix Original cat food with a playful cat, labeled "Mixed Selection in Jelly," 40 pouches, no colorants.
Felix
Mixed Selection 4 in jelly 40x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 21%
€15.79
(€4.64/kg)
€19.99
Colorful box of Purina Felix cat food with a playful black and white cat, containing 40 pouches of mixed jelly flavors: beef, salmon, chicken, tuna.
Felix
AGAIL Sen 7+ Mix in Jelly 40x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€25.49
(€7.50/kg)
Felix cat food jumbo pack with a playful black and white cat peeking through a hole, labeled "40 POUCH JUMBO PACK" and "Ocean Feast."
Felix
Agail Ocean Feast in jelly 40x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€25.49
(€7.50/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Purina Felix Original Mixed Selection in Jelly, 80 pouch mega pack featuring chicken, lamb, salmon, and white fish, with a playful cat image.
Felix
Mixed Selection 1 80x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€31.99
(€4.70/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Purina Felix Original Fish Selection in Jelly, 80 pouch mega pack, featuring a playful black and white cat on the packaging.
Felix
Fish Selection 1 in jelly 80x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€31.99
(€4.70/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Felix Original cat food mega pack with a playful black and white cat, labeled "80 Pouch Mega Pack" and "Mixed Selection in Jelly."
EVERYDAY LOW PRICES
Purina Felix cat food packaging features a playful cat and reads "80 Pouch Mega Pack" with "Favourites Selection in Jelly" flavors.

FELIX® products in the Maxi Zoo online shop