Cat

Real nature cat food

Brands
Phases of life
Special feed
Consistency
Package Type
Package size
Type
Pet Category
Snack type
Price
Sort by
67 Products
Real Nature Wilderness Adult cat food, 'Northern Turkey' bag with cat and turkey piece; shows 65%/35%/0%, 300 g
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry cat food, adult, Northern Turkey 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (101)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
Real Nature Wilderness Adult Pure Beef cat food bag with wild cat and beef image 65% beef, 35% fruits/veg, 0% grains
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry food cat, adult, pure beef 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (212)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 3
Cat food bag labeled "Wilderness Adult Ranger's Forest," showing a playful cat, with 70% meat and 30% fruits/veggies, no grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Ranger's Forest Adult 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (75)
€6.49
(€21.63/kg)
"Wilderness Kitten" pet food bag with two playful kittens, 75% poultry, 25% fruits/veggies, 0% grains, 300g weight.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Wide Savannah Kitten Dry Food 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (93)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
Real Nature Wilderness Pure Beef cat food pouch showing a Bengal cat on grass; labels: Senior 7+, 55%, 300 g
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness dry cat food Senior Pure Beef 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (25)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
Real Nature Wilderness Adult Pure Chicken cat food bag showing wildcat image, 65% chicken, 300 g
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry food for cats, adult, pure chicken 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (212)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 3
Cat food packaging featuring a spotted cat by a river, labeled "Wilderness Fresh Water" with 70% fish, 30% fruits and vegetables, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Freshwater Fish Adult 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (203)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 3
Bag of Real Nature Wilderness True Country adult cat food, spotted cat, chicken & salmon, 70%/30%/0% labels, 300g
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry food cat Adult True Country 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (205)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 3
Real Nature Wilderness Kitten True Country pet food bag with two kittens, chicken with salmon image, 70%/30%/0% and 300g
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry cat food, kitten, True Country, chicken with fish 300 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (151)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 3
Real Nature Wilderness Pure Chicken pet treat packaging featuring meat cubes, with a wild cat image and text indicating 100% chicken.
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Pure Chicken 40g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€59.80/kg)
Real Nature Wilderness kitten food pouch with two tabby kittens, 'Pure Beef' label, raw beef image, 65% beef, 300g.
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Kitten Pure Beef Dry Kitten Food 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (69)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
A pet food package featuring a wildcat on a rocky shore, labeled "WILDERNESS FISH SNACK 100% Wild Salmon Sticks" with a fish graphic.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Fish Snack Wild salmon sticks, 35 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (168)
€3.99
(€114.00/kg)
Variants available: 2
Real Nature Wilderness adult cat food – Pure Duck, 65% duck, 35% fruits & veg, 0% added grains, 300g.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dry Food Cat, Adult, Pure Duck 300 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (36)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
Cat food bag labeled "Wilderness Adult Dark Fiord," featuring a Bengal cat, with 70% meat, 30% fruits and vegetables, and 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dark Fjord Adult red deer, wild boar & poultry 2.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (119)
€36.99
(€14.80/kg)
Variants available: 2
Real Nature Wilderness Pure Turkey meat cubes for pets, with a cat in nature and text: "100% Pure Turkey" and "Gently Oven-Dried."
Exclusive
REAL NATURE
Pure Turkey 40g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€59.80/kg)
SALE
Real Nature Original kitten wet cat food with chicken and green beans in sauce, natural ingredients label.
Exclusive
REAL NATURE
Original Cat Wet Food, Kitten, Ragout Chicken with green beans 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 14%
€1.44
(€14.40/kg)
€1.69
SALE
Real Nature Original Senior cat food with chicken and green beans in sauce, natural ingredients, gold foil packaging.
Exclusive
REAL NATURE
Original Cat Wet Food, Senior, Ragout Chicken with green beans 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 14%
€1.44
(€14.40/kg)
€1.69
Deal
Pouch of Real Nature Original kitten food with chicken, beef, pumpkin, and salmon oil. Text: "Huhn mit Rind," "Omega-6 + Taurin."
Exclusive
REAL NATURE
Original Wet Food Cat, Kitten, Chicken with beef 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.44
(€16.94/kg)
Variants available: 3
Deal
Wilderness Senior cat food pouch (Real Nature) with tabby cat photo, "Pure Chicken" label, chicken leg image and "96% 4% 0%" text
Pet food package for "Real Nature Wilderness" featuring "Pure Chicken" meat flakes for cats, with chicken pieces and a wild cat image.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Meat Flakes Pure Chicken 10 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€149.00/kg)
Variants available: 2
SALE
Real Nature Original pet food packaging featuring "Huhn mit Lachs" (Chicken with Salmon), with peas and carrots, labeled for adult cats.
Exclusive
REAL NATURE
Original Wet Food for Cats Adult, Chicken with salmon 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 10%
€1.52
(€15.20/kg)
€1.69
SALE
Real Nature Wilderness Senior cat food, pure chicken, 96% chicken broth, 4% vegetables, 0% added grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Wet Food Cat, Senior Chicken 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 15%
€1.52
(€15.20/kg)
€1.79
Variants available: 2
Pouch of Real Nature Original senior dog food, labeled "Geflügel mit Wild" with illustrations of chicken and deer.
Exclusive
REAL NATURE
Original wet cat food, Senior Poultry with game 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.59
(€18.71/kg)
Variants available: 2
Pouch of Real Nature Wilderness Adult cat food featuring "Pure Turkey" with a 99% turkey content, a cat in the background, and nutritional details.
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Adult
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€19.88/kg)
Wilderness Adult Pure Beef pet food packaging featuring a wild cat in a natural setting, with 99% beef, 1% vegetables, and 0% added grains.
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Adult
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€19.88/kg)
Pouch of Real Nature Wilderness Adult cat food featuring a serval cat on a rocky terrain, labeled "Pure Chicken" with 99% chicken content.
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Adult
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€19.88/kg)
Silver pet food container labeled "Wilderness Adult Pure Chicken" with a wild cat image, stating 99% chicken, 1% plants, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Adult Pure Chicken 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.79
(€17.90/kg)
Can of Real Nature Original pet food for adults, featuring turkey and chicken with walnut oil, illustrated with turkeys on the label.
Exclusive
REAL NATURE
Adulte Turkey & Chicken with Walnut Oil 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€8.23/kg)
Variants available: 3
Canned cat food "Real Nature Original" for kittens, featuring turkey and chicken illustrations, with text "Huhn mit Pute, und Lachsöl."
Exclusive
REAL NATURE
Original Wet Food Cat, Kitten Chicken with Turkey and Salmon Oil 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€8.23/kg)
Variants available: 2

Discover Real Nature Cat Food online