Cat

Kitten & Junior Old

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Characteristics
Snack type
Consistency
Package Type
Floors
Price
Sort by
149 Products
Purina Pro Plan kitten food, 3kg bag, featuring two tabby kittens on the front, labeled "Healthy Start" and "No. 1 Ingredient Huhn Poulet."
PRO PLAN
Kitten 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€38.99
(€13.00/kg)
SALE
Royal Canin Kitten Sterilised dry food for kittens aged 6-12 months, featuring a Bengal kitten on the packaging and key benefits listed.
ROYAL CANIN
Kitten Sterilised Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (158)
You save 15%
€6.79
(€16.97/kg)
€7.99
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Stainless steel pet food bowl with a shiny finish and a rubber base to prevent slipping.
Exclusive
AniOne
stainless steel bowl 200 ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.99
Variants available: 4
Tube of PetBalance Support Anti-Hairball Paste for cats, featuring a gray cat on the front, with text in multiple languages.
Exclusive
PetBalance
Support Anti-Hairball Paste 100g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (44)
€8.99
(€89.90/kg)
"Wilderness Kitten" pet food bag with two playful kittens, 75% poultry, 25% fruits/veggies, 0% grains, 300g weight.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Wide Savannah Kitten Dry Food 300 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Three pet food bowls in white, blue, and black, featuring a non-slip base and rounded edges, arranged together.
Exclusive
FIT+FUN
Plastic Bowl black 200 ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
Variants available: 2
SALE
Yellow bag of Purina GoCat Junior cat food, 2kg, featuring two kittens on the front, with "5 Promises" and "No artificial colours" text.
Go-Cat
Junior Chicken, Turkey, Milk
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 6%
€7.87
(€3.94/kg)
€8.39
EVERYDAY LOW PRICES
Cat food package with a playful kitten, "Premiere. Meat Menu," highlights "57% Poultry," optimal growth info, kibble, and fresh meat. 300g.
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu dry food for kittens Poultry 300 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (169)
€3.49
(€11.63/kg)
Variants available: 2
Real Nature Wilderness Kitten True Country pet food bag with two kittens, chicken with salmon image, 70%/30%/0% and 300g
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry cat food, kitten, True Country, chicken with fish 300 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 3
Real Nature Wilderness kitten food pouch with two tabby kittens, 'Pure Beef' label, raw beef image, 65% beef, 300g.
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Kitten Pure Beef Dry Kitten Food 300 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
Select Gold Pure Snacks for kittens, featuring a cat on the package. Flavor: Chicken. Suitable for ages 2-12 months.
Exclusive
SELECT GOLD
Pure Chicken Snack Kitten 75g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)
White ceramic cat-shaped pet bowl with a smiling cat face design on the bottom.
Exclusive
AniOne
Happy Kitty Ceramic Bowl white
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.99
Variants available: 2
A package of MultiFit cat snacks featuring an orange tabby cat on the front, with the text "SNACKS JUNIOR HUHN" and "poulet - pollo - chicken."
Exclusive
MultiFit
natural chicken breast Junior 50 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€39.80/kg)
Container of PetBalance Life Start Junior Care Kitten Milk Powder, featuring a gray kitten on the front, with text in multiple languages.
Exclusive
PetBalance
Life Start Kitten milk powder 200 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (37)
€8.99
(€44.95/kg)
Bottle of Petbalance Support Salmon Oil for pets, featuring a dog and cat on the label, with text promoting vitality and care.
Exclusive
PetBalance
Support salmon oil 250 ml
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (74)
€11.49
(€45.96/l)
A shallow pet bowl featuring a colorful border of cat faces in pink, blue, and brown against a cream background.
Exclusive
AniOne
Bowl Cat Faces 200 ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.99
A curved cat scratching post with a beige scratching surface and a colorful, playful design featuring various cats and flowers.
Exclusive
AniOne
Scratching Board
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€12.99
A playful tabby cat clings to a tall scratching post made of natural materials, featuring a spiral of brown and white rope.
Exclusive
AniOne
scratching post Simba
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
A beige cat scratching post with a plush base and a dangling ball toy, designed for feline play and scratching.
Exclusive
AniOne
scratching post Bailey
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€34.99
Kitten paste tube featuring a gray kitten on the front, labeled "LIFESTART JUNIOR CARE" and "KITTEN PASTE," 100g.
Exclusive
PetBalance
Lifestart Kitten Paste 100g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.99
(€89.90/kg)
Teal Furminator Undercoat deShedding Tool for small short-hair cats (S) with gray handle, shown with box packaging
FURminator
cat S Short hair
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (175)
€34.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Cat tree with a plush dark gray base, a scratching post, and a top perch, featuring a cat lounging on the upper level.
Exclusive
FIT+FUN
Scratch tree Emma gray
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€19.99
Variants available: 2
A box of MultiFit Junior Chicken Mix cat food with a playful orange kitten, featuring chicken, duck, poultry, and turkey flavors.
Exclusive
MultiFit
Junior Sauce Chicken Mix Multipack 12x100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.99
(€4.99/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
A gray tabby cat stands on a multi-level cat tree with a soft beige fabric, featuring two platforms and a scratching arch.
Exclusive
FIT+FUN
Scratching Tree small
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€34.99
Deal
Hill's Science Plan kitten food box featuring a playful tabby cat, labeled "Favourite Selection," with 6 chicken and 6 ocean fish servings.
Royal Canin Babycat Milk canister, 3 x 100g, for kittens 0-2 months, labeled "Easy to Reconstitute" with a kitten image.
ROYAL CANIN
Babycat Milk powdered milk 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (57)
€18.49
(€61.63/kg)
Bag of Connolly's Red Mills Cat Kitten food featuring two orange kittens on the front, labeled "Super Premium Complete Cat Food."
Red Mills
Cat Kitten 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€15.49
(€7.75/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Pack of 48 cat food pouches labeled "MultiFit Junior Fish & Classic Mix," featuring flavors: beef, chicken, salmon, and herring.
Exclusive
MultiFit
Junior Jelly Fish & Classic Mix Multipack 48x100 g
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (141)
€17.99
(€3.75/kg)
Pink Royal Canin kitten food bag labeled "ROYAL CANIN" and "KITTEN Up to 12 months" with icons for immune, brain development and kibble size
ROYAL CANIN
Kitten Dry Cat Food 2 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (389)
€34.49
(€17.25/kg)
Variants available: 3
Tall grey cylindrical cat condo/scratching post with round entrance, plush interior and dangling heart-shaped toy.
Exclusive
AniOne
Tobi scratching barrel
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (65)
€169.99
MultiFit CARE Junior cat food pouch, orange kitten beside plate of chicken in sauce; text: MultiFit, CARE, JUNIOR, 85g
Exclusive
MultiFit
It's Me Sammy Junior Chicken 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.79
(€9.29/kg)
A pouch of PREMIERE Deluxe Ragout kitten food, featuring a plate of moist cat food and three playful kittens on the packaging.
Exclusive
PREMIERE
Deluxe Ragout Kitten Rich in veal 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€11.65/kg)
Variants available: 2
Deal
Pouch of Real Nature Original kitten food with chicken, beef, pumpkin, and salmon oil. Text: "Huhn mit Rind," "Omega-6 + Taurin."
Exclusive
REAL NATURE
Original Wet Food Cat, Kitten, Chicken with beef 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.44
(€16.94/kg)
Variants available: 3
SALE
Real Nature Original kitten wet cat food with chicken and green beans in sauce, natural ingredients label.
Exclusive
REAL NATURE
Original Cat Wet Food, Kitten, Ragout Chicken with green beans 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 14%
€1.44
(€14.40/kg)
€1.69
SALE
Schesir Baby kitten food can, chicken with chicken liver, grain free, 70g, with DHA and added taurine.
Schesir
Baby Wet Cat Chicken with Liver Broth 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89
SALE
Schesir Baby kitten food can, chicken with salmon, 70g, grain free, with DHA and added taurine, for kittens 2+ months.
Schesir
Baby Wet Cat Chicken with Salmon Broth 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89
SALE
Schesir Baby Mousse kitten food pouch, grain free, chicken with chicken liver, 70g, pink packaging with cat illustrations.
Schesir
Baby Wet Cat Chicken with Liver Mousse 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89
SALE
Schesir Baby Mousse grain-free kitten food pouch, salmon and chicken flavor, 70g, with DHA and taurine.
New
Schesir
Baby Wet Cat Salmon with Chicken Mousse 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89
MultiFit natural cat snacks package with a playful orange cat and "SNACKS JUNIOR HÜHNERMAGEN" text, 40g of chicken stomach.
NewExclusive
MultiFit
Naturelle Chicken Stomach Junior Cat Treat 40 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€49.75/kg)

Buy kitten accessories online | MAXI ZOO