Cat Food

Dry Cat Food

Brands
Type
Pet Category
Snack type
Phases of life
Package Type
Price
Special feed
Offers
Breed
Sort by
199 Products
Real Nature Wilderness Adult cat food bag, Pure Beef flavor, image of spotted cat and raw beef, label "65% 35% 0%"
Sponsored
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry food cat, adult, pure beef 7 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (211)
€64.99
(€9.28/kg)
Variants available: 3
Real Nature Wilderness Adult cat food bag labeled "True Country" with spotted cat photo, fish and chicken images and "70% 30% 0%" text.
Sponsored
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry food cat Adult True Country 7 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (205)
€64.99
(€9.28/kg)
Variants available: 3
SALE
Hill's Science Plan kitten food bag with three kittens; visible text: "SCIENCE PLAN", "KITTEN <1", "with SALMON".
Hill´s
Hill's Science Plan dry food for kittens Salmon 1.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€21.59
(€14.39/kg)
€26.99
Variants available: 2
SALE
Purina Pro Plan kitten food, 3kg bag, featuring two tabby kittens on the front, labeled "Healthy Start" and "No. 1 Ingredient Huhn Poulet."
PRO PLAN
Kitten 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€31.19
(€10.40/kg)
€38.99
Royal Canin Kitten Sterilised dry food for kittens aged 6-12 months, featuring a Bengal kitten on the packaging and key benefits listed.
ROYAL CANIN
Kitten Sterilised Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (158)
€7.99
(€19.97/kg)
Variants available: 3
Yellow bag of Purina GoCat cat food, 2kg, featuring a cat's face, "5 Promises" label, and "with a taste of chicken and duck."
Go-Cat
Chicken & Duck 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.89
(€4.95/kg)
Variants available: 2
Purina ONE cat food bag, 3kg, featuring a fluffy gray cat on the front, labeled "Bifensis Dual Defence" and "Rich in Chicken."
Purina ONE
Adult Chicken 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€27.39
(€9.13/kg)
Yellow bag of Purina GoCat cat food, featuring a cat licking its lips, labeled "5 Promises," with "Herring & Tuna" and "Vegetables" on the front.
Go-Cat
Tuna, Herring, Vegetables 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.89
(€4.95/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Science Plan cat food bag featuring a tabby cat with a red collar. Text highlights "Adult 1-6" and nutritional benefits.
A bag of Connolly's Red Mills Cat Adult food with a fluffy orange cat and "Chicken & Fish" flavor on the front.
Red Mills
Cat Adult 10 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€44.99
(€4.50/kg)
SALE
Real Nature Wilderness True Country senior cat food bag (Senior 7+), Chicken with Salmon, 55%/45%/0%, 300 g, photo of cat
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dry Food Cat Senior 7+ True Country 300 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (59)
You save 20%
€5.19
(€17.30/kg)
€6.49
Variants available: 2
Real Nature Wilderness Adult cat food, 'Northern Turkey' bag with cat and turkey piece; shows 65%/35%/0%, 300 g
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry cat food, adult, Northern Turkey 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (101)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
Cat food bag labeled "Wilderness Adult Ranger's Forest," showing a playful cat, with 70% meat and 30% fruits/veggies, no grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Ranger's Forest Adult 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (75)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
"Wilderness Kitten" pet food bag with two playful kittens, 75% poultry, 25% fruits/veggies, 0% grains, 300g weight.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Wide Savannah Kitten Dry Food 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (93)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
SALE
Real Nature Wilderness Pure Beef cat food pouch showing a Bengal cat on grass; labels: Senior 7+, 55%, 300 g
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness dry cat food Senior Pure Beef 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (25)
You save 20%
€5.19
(€17.30/kg)
€6.49
Variants available: 2
Real Nature Wilderness Adult Pure Chicken cat food bag showing wildcat image, 65% chicken, 300 g
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry food for cats, adult, pure chicken 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (212)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 3
Purina ONE cat food bag, 3kg, featuring a gray cat on the front, labeled "Bifensis Dual Defence" and "Adult," with "Rich in Salmon" highlighted.
Purina ONE
Adult Salmon 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€27.39
(€9.13/kg)
Yellow bag of Purina GoCat Junior cat food, 2kg, featuring two kittens on the front, with "5 Promises" and "No artificial colours" text.
Go-Cat
Junior Chicken, Turkey, Milk
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.49
(€5.25/kg)
SALE
Black and white cat on a pet food bag labeled "SELECT GOLD Senior Classic Fit," suitable for cats over 12 years, featuring poultry and rice.
Exclusive
SELECT GOLD
Senior +12 Dry Cat Food Poultry & Rice 300 g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (12)
You save 20%
€3.99
(€13.30/kg)
€4.99
Cat food packaging featuring a spotted cat by a river, labeled "Wilderness Fresh Water" with 70% fish, 30% fruits and vegetables, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Freshwater Fish Adult 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (202)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
A cat food package featuring a playful kitten, labeled "Premiere Meat Menu," with text highlighting "rich in Salmon" and "55% Salmon & Poultry."
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu dry food for kittens Salmon 300 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (169)
€3.49
(€11.63/kg)
Variants available: 2
Real Nature Wilderness Kitten True Country pet food bag with two kittens, chicken with salmon image, 70%/30%/0% and 300g
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry cat food, kitten, True Country, chicken with fish 300 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (151)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 3
Real Nature Wilderness kitten food pouch with two tabby kittens, 'Pure Beef' label, raw beef image, 65% beef, 300g.
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Kitten Pure Beef Dry Kitten Food 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (69)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
Real Nature Wilderness adult cat food – Pure Duck, 65% duck, 35% fruits & veg, 0% added grains, 300g.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dry Food Cat, Adult, Pure Duck 300 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (36)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
A cat food package featuring a Bengal cat on the front, labeled "Premiere. Meat Menu," with "rich in Beef" and "48% Beef" prominently displayed.
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu Dry Cat Food Adult Beef 300 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (213)
€3.49
(€11.63/kg)
Variants available: 3
Cat food bag labeled "Wilderness Adult Dark Fiord," featuring a Bengal cat, with 70% meat, 30% fruits and vegetables, and 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dark Fjord Adult red deer, wild boar & poultry 2.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (119)
€36.99
(€14.80/kg)
Variants available: 2
SALE
Cat food packaging featuring a Bengal cat, labeled "Premiere Meat Menu," with 47% poultry content, suitable for senior cats.
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu dry food for senior cats 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (43)
You save 20%
€2.79
(€9.30/kg)
€3.49
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Cat food packaging featuring a Bengal cat, labeled "Premiere Meat Menu," with 51% poultry and beef, suitable for sterilised adult cats.
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu dry food for sterilised cats 300 g
Rating: 3.1 out of 5 stars
3.1 (207)
€3.49
(€11.63/kg)
Variants available: 3
Royal Canin Digestive cat food bag with a cat, kibble, and text: "Supports healthy digestion" and "95% healthy stool in 10 days."
ROYAL CANIN
Adult Digestive Care Dry Cat Food 4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (159)
€49.99
(€12.50/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Cat food bag labeled "Premiere Meat Menu" featuring a tabby cat, with "Outdoor Adult" and "55% Poultry" prominently displayed.
Exclusive
PREMIERE
Outdoor 2 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (64)
€15.99
(€8.00/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Cat food bag labeled "Premiere Meat Menu" for sensitive adult cats, featuring a tabby cat, with text highlighting 53% poultry and fish content.
Exclusive
PREMIERE
Sensitive Poultry 2 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (47)
€15.99
(€8.00/kg)
Royal Canin Dental cat food bag, featuring a gray cat, claims to help reduce tartar formation by up to 59% in 28 days.
ROYAL CANIN
Adult Dental Care Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (263)
€8.49
(€21.22/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Indoor 27 cat food bag featuring a stretching cat illustration, with text highlighting "Health Nutrition" and "Stool odour reduction."
ROYAL CANIN
Adult Home Life Indoor 27 Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (227)
€6.99
(€17.47/kg)
Variants available: 3
Royal Canin Active Life Outdoor cat food bag featuring a Bengal cat illustration, with text highlighting "Health Nutrition" and "Activity support."
ROYAL CANIN
Active Life Outdoor Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (165)
€6.99
(€17.47/kg)
Variants available: 4
Royal Canin Hair & Skin cat food bag, featuring a graphic showing benefits for healthy skin and shiny coat, with a kibble piece.
ROYAL CANIN
Adult Hair & Skin Care Dry Cat Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.49
(€21.22/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Light Weight cat food bag with brown kibble, promoting weight gain prevention and 90% of cats achieving healthier weight in 8 weeks.
ROYAL CANIN
Adult Light Weight Care Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (112)
€8.49
(€21.22/kg)
Variants available: 3
Royal Canin Adult British Shorthair cat food bag featuring a gray British Shorthair cat, with text highlighting breed nutrition and tailored kibble.
ROYAL CANIN
Adult British Shorthair Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (478)
€7.99
(€19.97/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Adult Persian cat food bag with a fluffy Persian cat, emphasizing breed nutrition and kibble for long hair health.
ROYAL CANIN
Adult Persian Dry Cat Food 400 g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (158)
€7.99
(€19.97/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Urinary cat food bag showing a cat and kibble, promoting urinary tract health in 10 days.
ROYAL CANIN
Adult Urinary Care Dry Cat Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.49
(€21.22/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Regular Sensible 33 cat food bag with a gray cat illustration and text on health nutrition, digestion, and kibble size.
ROYAL CANIN
Regular Sensible Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (397)
€6.99
(€17.47/kg)
Variants available: 4
Royal Canin Hairball cat food bag, featuring a cat graphic, claims to reduce hairball formation in 14 days, with a kibble piece shown.
ROYAL CANIN
Adult Hairball Care Dry Cat Food 2 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (200)
€36.99
(€18.50/kg)
Variants available: 2

Dry cat food in the Maxi Zoo online shop