Puppy & Junior

Puppy food Select Gold

Brands
Type
Snack type
Package Type
Dog size
Price
Special feed
Offers
Flavour
Veterinary diets
Sort by
15 Products
Select Gold Sensitive Snacks for dogs, featuring a cocker spaniel on the front, labeled "Lamb with Potato" and "Junior."
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Snacks Junior Lamb with Potato 160g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (94)
€4.99
(€31.19/kg)
Gold Mini Junior dog food bag for puppies 5-10 kg, 8 months+, labeled "Sensitive" with lamb, salmon, and potato ingredients.
Exclusive
SELECT GOLD
Junior Mini Sensitive Dry Dog Food Lamb with salmon & potato 1 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (40)
€10.99
(€10.99/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medium Junior dog food bag, suitable for dogs 11-25 kg, under 12 months. Features a dog image and "Huhn" (chicken) label.
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Junior Medium Chicken Dry Dog Food 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (62)
€29.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Select Gold XS Junior Sensitive dog food bag with duck and potato, grain-free, prebiotic, for dogs up to 4 kg and 8 months old.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Junior XS Dry Dog Food 1kg Duck & Potato
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (16)
€10.99
(€10.99/kg)
Variants available: 2
SALE
Select Gold Medium Junior dog food bag, 11-25 kg, for dogs up to 12 months. Sensitive formula with lamb, salmon, and potato.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Junior Medium Dry Dog Food Lamb with salmon & potato 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (88)
You save 15%
€28.89
(€7.22/kg)
€33.99
Variants available: 2
Select Gold Mini Junior dog food bag, suitable for puppies 5-10 kg, with chicken as the main ingredient, labeled "Complete."
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Junior Mini Chicken Dry Dog Food 1 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (37)
€9.99
(€9.99/kg)
Variants available: 2
Select Gold Maxi Junior dog food bag, 25 kg, suitable for dogs over 25 kg and under 15 months. Flavor: Beef.
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Maxi Junior Beef 4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (115)
€29.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
SALE
Select Gold Maxi Junior Sensitive dog food bag featuring a brown puppy. Text highlights ingredients: lamb, salmon, and potato.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Junior Maxi Dry Dog Food Lamb with salmon & potato 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (90)
You save 15%
€28.89
(€7.22/kg)
€33.99
Variants available: 2
SALE
Select Gold Junior Sensitive horse with sweet potatoes grain-free wet dog food can.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Dog Wet Food Junior Horse with Sweet Potatoes
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 14%
€1.44
(€7.20/kg)
€1.69
Canned dog food labeled "Select Gold Medica Veterinary Diet," featuring "Schonkost Diététique Gastrointestinal" and "Mit Pute Junior."
NewExclusive
SELECT GOLD
Medica Gentle Food Junior 195 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€12.77/kg)
SALE
Select Gold Junior Sensitive dog food can, horse with sweet potatoes flavor, 800g, grain-free formula.
Exclusive
SELECT GOLD
wet dog food Sensitive Junior Horse with sweet potato 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 14%
€3.65
(€4.56/kg)
€4.29
Variants available: 2
Select Gold Sensitive Snack Sticks for adult dogs with sensitive stomachs, chicken flavor, grain-free, vital health formula.
Exclusive
SELECT GOLD
Dog Sensitive Snack Sticks Chicken 85 g
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (21)
€4.99
(€58.71/kg)
Variants available: 3
A 2.5 kg bag of Select Gold Medica Veterinary Diet Schonkost, labeled as a gastrointestinal diet for dogs, featuring a fresh-pack zipper.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Light Junior Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€24.99
(€10.00/kg)

Discover puppy food Select Gold Maxi Zoo Online