Dog

Premiere dog food

Brands
Phases of life
Dog size
Special feed
Type
Pet Category
Snack type
Consistency
Package Type
Price
Sort by
125 Products
Premiere I Love My Dog Meaties dog treats packaging, featuring strips of meat and a beagle. Contains 95% meat, 90g.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties Duck
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€38.78/kg)
Premiere I ❤️ my dog Meaties dog treats packaging, featuring a beagle and showing 95% meat content, 60g size, and rabbit flavor.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties Chicken Rabbit 60 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (174)
€2.99
(€49.83/kg)
Variants available: 4
Premiere I Love My Dog Bonies dog treats, 200g package, featuring soft, chewy treats shaped like bones, with a pollock ingredient label.
Exclusive
PREMIERE
Bonies Pollack 200 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (464)
€3.99
(€19.95/kg)
Variants available: 6
Premiere I Love My Dog Bonies Grain Free dog treats, featuring a soft texture and made with game, in a 175g package.
Exclusive
PREMIERE
Bonies grain free 175 g Game 175 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (163)
€3.99
(€22.80/kg)
Variants available: 3
Chew bones with salmon in a fish-shaped package, labeled "Premiere Fish," featuring multilingual text and "120g" weight.
Exclusive
PREMIERE
Chew Bone with Salmon 12 Piece(s)
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (77)
€5.49
(€45.75/kg)
Dog treat packaging featuring salmon-flavored cubes, labeled "PREMIERE. Fish," with a golden retriever image and text in multiple languages.
Exclusive
PREMIERE
Snack It Cubes with salmon 100g Salmon 100 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (101)
€3.99
(€39.90/kg)
Variants available: 2
Chew Snack Wrapped Bones Mini for dogs, featuring beef filling wrapped in a chewy exterior. Text includes "lasting chewing" and "hard."
Exclusive
PREMIERE
Wrap It Chicken Bones Beef 7 Piece(s)
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.49
(€65.36/kg)
Variants available: 2
Premiere I Love My Dog Meaties packaging featuring a large piece of chicken dog treats, labeled "Maxi" with 96% meat content.
Exclusive
PREMIERE
Maxi Meaties Chicken 250 g Chicken 250 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (55)
€8.99
(€35.96/kg)
Variants available: 2
A golden retriever sits beside a package of "Premiere I ♥ my dog" chew snacks, featuring bone-shaped treats with chicken flavor.
Exclusive
PREMIERE
chew bone with chicken Chicken 120 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (298)
€5.49
(€45.75/kg)
Variants available: 3
Premiere I love my dog meat snack drops, chicken flavor, 70g package with 87% meat content, featuring round treats inside.
Exclusive
PREMIERE
Meat Drops 6x70 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (22)
€15.99
(€38.07/kg)
Premiere I Love My Dog Meaties dog treats packaging featuring two strips of meat, labeled with "95% Fleisch" and "60g."
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties Lamb
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
Premiere Fish pet treat packaging featuring chicken breast with fish, showcasing dried fish pieces inside a fish-shaped window.
Exclusive
PREMIERE
chicken breast with fish 250 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (179)
€8.99
(€35.96/kg)
Dog treat package with a golden retriever, labeled "Premiere. I love my dog," featuring chicken-flavored "Chew Snack Rolls," 90g.
Exclusive
PREMIERE
chicken breast chewy roll 90 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€38.78/kg)
Variants available: 2
Premiere I Love My Dog Chew Snack packaging featuring medium rolls with chicken, 125g. Includes a dog illustration and chew duration info.
Exclusive
PREMIERE
Wrap It Medium Rolls Chicken 125 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (13)
€5.49
(€43.92/kg)
Packaging for PREMIERE. Deluxe Meat Sticks, featuring a horse silhouette, with text indicating "with horse," "soft," and "100g."
Exclusive
PREMIERE
Snack it Soft Meat Sticks with Horse Meat 100 g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (17)
€4.49
(€44.90/kg)
Premiere I Love My Dog Meat Snack Strips packaging featuring chicken-flavored treats, 70g, with 96% meat content.
NewExclusive
PREMIERE
Meat Snack Stripes for dogs, Chicken 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 4
Premiere I love my dog Junior Best Meat puppy food with 43% poultry, two Labrador puppies, kibble bowl, and meat pieces on wooden floor.
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Best Meat Junior Poultry 1 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (204)
€6.99
(€6.99/kg)
Variants available: 3
Dog chew snack with a large brown bone-shaped treat on a light wooden background, labeled "Chew Snack Bones" in multiple languages.
Exclusive
PREMIERE
chew bone with duck Chicken 1 Piece(s)
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (206)
€4.99
(€36.96/kg)
Variants available: 2
Premiere I love my dog Mini Adult Best Meat dog food, 42% poultry, small croquettes, reduced stool odor, 1kg pack.
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Best Meat Adult Mini Poultry 1 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (59)
€6.99
(€6.99/kg)
Variants available: 2
Premiere I Love My Dog Lucky Snack Shamrocks dog treats, 200g, featuring heart-shaped kibble with a clover design on the packaging.
Exclusive
PREMIERE
Lucky Snack Chicken 200 g
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (15)
€3.99
(€19.95/kg)
Variants available: 3
Premiere I love my dog Meaties packaging featuring a beagle, highlighting 95% meat content, with chicken flavor and value pack of 2x250g.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties Chicken XXL 2x250g Value Pack 2x250 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (166)
€12.99
(€25.98/kg)
Variants available: 2
Premiere Deluxe meat sticks for horses, featuring a purple and gold packaging with a horse silhouette, labeled "soft" and "treat."
Exclusive
PREMIERE
Snack it Meat Sticks 90g Horse
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (24)
€3.49
(€38.78/kg)
Variants available: 3
A "Premiere Insect" mealworm treat package for dogs, showing round brown balls and "100g" label in multiple languages.
Exclusive
PREMIERE
Insect Snack Balls mealworms with rice 100 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (15)
€2.99
(€29.90/kg)
Container of Premiere Raw Kitchen Vitamin & Mineral Mix, featuring multilingual text and instructions for mixing.
Exclusive
PREMIERE
RAW KITCHEN Vitamin & Mineral mix 500g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (4)
€19.99
(€39.98/kg)
Dog food package with a jumping dog, labeled "Premiere. I love my dog," indicating semi-moist mini adult formula, 1 kg.
Exclusive
PREMIERE
Soft Dry Dog Food Adult Mini Poultry 1 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (132)
€7.99
(€7.99/kg)
Variants available: 2
Premiere Insect Bites package featuring mealworms with carrot, displaying treats in a dog-shaped outline, 100g weight.
Exclusive
PREMIERE
Insect Snack Bites mealworm with 100 g carrot
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (14)
€2.99
(€29.90/kg)
Premiere Deluxe pet treat packaging featuring a horse silhouette, with text in German, French, and Italian indicating it's a horse-flavored reward.
Exclusive
PREMIERE
Snack it Meat Bar Horse 100 g
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (11)
€4.49
(€44.90/kg)
Bottle of Premiere Raw Kitchen Red Salmon Oil for pets, labeled in German and English, showcasing natural ingredients and omega-3 benefits.
Exclusive
PREMIERE
RAW KITCHEN Red Salmon Oil 250ml
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (65)
€8.99
(€35.96/l)
Dog food packaging featuring a playful puppy, labeled "Premiere. I love my dog," with "soft" and "Junior" prominently displayed.
Exclusive
PREMIERE
Soft Dry Food Junior Poultry 1 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (56)
€7.99
(€7.99/kg)
Variants available: 2
Premiere I Love My Dog Chew Snack Maxi Rolls, featuring three meat-wrapped sticks, with a golden retriever on the packaging.
Exclusive
PREMIERE
chewing roll 1m Duck
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (162)
€8.99
(€28.54/kg)
Variants available: 3
Premiere Deluxe Chew Stick package featuring multiple dark chew sticks, labeled "medium" and "lange Kaudauer" for long-lasting chewing.
Exclusive
PREMIERE
Deluxe Chew Sticks Ostrich 200 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (68)
€5.99
(€29.95/kg)
Variants available: 2
Dental Snack Mini Wraps for dogs, featuring chicken flavor, with a 95g package. Includes icons for dental care and chew hardness.
Exclusive
PREMIERE
Dental Wrap Mini Dental Rolls 8 Piece(s)
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (32)
€3.99
(€42.00/kg)
Variants available: 2
Dog food bag labeled "Premiere" featuring "Sensitive Adult" formula, rich in salmon and rice, 4kg size, with a dog image.
Exclusive
PREMIERE
Sensitive Dry Dog Food Adult Salmon 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (162)
€22.99
(€5.75/kg)
Variants available: 4
4kg bag of PREMIERE dog food with a smiling yellow Labrador. Labeled "SENSITIVE GRAIN FREE ADULT," rich in chicken and potato.
Exclusive
PREMIERE
Sensitive Dry Dog Food Adult Grain Free Chicken & Potato 4 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (71)
€22.99
(€5.75/kg)
Variants available: 2
Canned "Premiere Meati" pet food with chicken, raw chicken breast, and meats on a cutting board with a knife and "for meat lovers" text.
Exclusive
PREMIERE
Meati Junior 6x800 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (121)
€18.99
(€3.96/kg)
Variants available: 2
Bottle of Premiere Raw Kitchen 5-Plant Oil for pets, featuring a yellow label with text in multiple languages, highlighting its blend of five oils.
Exclusive
PREMIERE
RAW KITCHEN 5-plant oil 250 ml
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
€14.99
(€59.96/l)
Chew Snack Rolls for dogs, featuring a golden retriever on the packaging, with visible text "PREMIERE. I ❤️ my dog" and "200g".
Exclusive
PREMIERE
Chew It Chew Sticks Chicken 200 g Duck 200 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (652)
€5.99
(€29.95/kg)
Variants available: 2
Packaging for dog treats labeled "Premiere. I love my dog" featuring a corgi and the text "Fun Snack Sandwich" with images of chicken and fish.
Exclusive
PREMIERE
Meat Sandwich Chicken and Fish 70 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (130)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 2
Dog treat packaging featuring salmon strips, labeled "Premiere Fish," with a golden retriever image, and text in multiple languages.
Exclusive
PREMIERE
Snack it Strips with Salmon 100 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (58)
€3.99
(€39.90/kg)
Premiere Deluxe pet treat packaging featuring a horse silhouette, with text in German, French, Spanish, and English indicating it's made with horse.
Exclusive
PREMIERE
Snack It Meat Drops Horse 100 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (22)
€4.49
(€44.90/kg)
Value pack of dog treats labeled "Meaties" featuring beef and duck flavors, with 95% meat content.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties XXL Duck & Beef 4x250g Value Pack
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (56)
€24.99
(€24.99/kg)
Canned dog food labeled "Premiere Meati Sensitive" featuring horse meat and potato, with text in multiple languages and a graphic of a horse.
NewExclusive
PREMIERE
Meati Sensitive Wet Dog Food, Adult Horse and potato 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€4.99/kg)
Variants available: 2
Premiere I love my dog Mini Snack Sticks packaging, featuring soft chicken and rice treats in a circular display, 70g.
Exclusive
PREMIERE
mini sticks chicken and rice 70 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (180)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 2
PREMIERE soft adult dog food bag, poultry, 1 kg, orange-gray pack with Labrador image and text "PREMIERE. I love my dog"
Exclusive
PREMIERE
Soft Dry Dog Food Adult Poultry 1 kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (273)
€7.99
(€7.99/kg)
Variants available: 3
Premiere I love my dog Meaties value pack featuring four flavors: chicken, beef, rabbit, and duck, each with 95% meat content.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties XXL 4x250g Value Pack
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (208)
€24.99
(€24.99/kg)
Bottle of hemp oil labeled "Premiere Raw Kitchen" with text in German and English, highlighting it as a natural supplement for pets.
Exclusive
PREMIERE
RAW KITCHEN hemp oil 500ml
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (4)
€19.99
(€39.98/l)
Bottle of Premiere Raw Kitchen Cod Liver Oil for pets, labeled in German and French, highlighting 100% liver oil and nutritional benefits.
Exclusive
PREMIERE
RAW KITCHEN cod liver oil 250ml
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (6)
€10.99
(€43.96/l)
Chew Snack Coil with chicken, featuring spiral-shaped dog treats on a wooden background, 120g package.
Exclusive
PREMIERE
Chew it Chewing Spiral with Chicken Breast 120 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (16)
€5.49
(€45.75/kg)

Explore Premiere dog food at Maxi Zoo Online