Guinea pig

Guinea pig feed

Brands
Type
Phases of life
Price
Special feed
Form of administration
Offers
Rating
Content
Substrate material
Sort by
20 Products
A bag of MultiFit hemp litter for small pets, showing a rabbit, guinea pig, hamster, and mouse, with "Einstreu" and heart design.
Exclusive
MultiFit
Hemp Bedding 100 l
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (228)
€49.99
(€0.50/l)
Bag of FIT+FUN Mountain Meadow Hay for small pets, featuring images of a rabbit, guinea pig, hamster, and chinchilla, 1kg.
Exclusive
FIT+FUN
Mountain Meadow Hay 1 kg
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (270)
€2.99
(€2.99/kg)
Variants available: 3
Transparent bag of Multifit Nature Grain Free herbal mix for guinea pigs, showcasing dried herbs and vegetables with a guinea pig image.
Exclusive
MultiFit
Grain Free Guinea pigs
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (14)
€5.99
(€14.98/kg)
Pink MultiFit 800g bag of guinea pig compound feed, large guinea pig photo, text "Für Meerschweinchen".
Exclusive
MultiFit
Rodent Food for Guinea Pigs 800 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (72)
€4.99
(€6.24/kg)
Variants available: 3
SALE
Clear plastic package of hazelnut sticks for pets, labeled "Knabber-Hölzer Haselnuss," featuring a cartoon rabbit and hamster.
JR Farm
Hazelnut Chew Sticks 40g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€2.79
(€69.75/kg)
€3.49
Bag of MultiFit hay labeled 'Heu-Ernte / Hay Harvest', shows rabbit, guinea pig, chinchilla illustrations and 1 kg.
Exclusive
MultiFit
hay harvest 1 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€3.99/kg)
Variants available: 3
A clear plastic bag filled with hay, labeled "REAL NATURE" with a scenic beach background, featuring the text "Regionales Weideheu Norddeutschland."
Exclusive
REAL NATURE
Meadow Hay from Northern Germany 1.5kg
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (13)
€9.99
(€6.66/kg)
A 750g bag of "Real Nature Grüne Natur" premium meadow hay for pets, featuring a pink label with a flower and scenic background.
Exclusive
REAL NATURE
Green Nature with Wild Rose Blossoms 750g
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (9)
€6.99
(€9.32/kg)
A bag of "fit+fun Funny Meal" guinea pig feed with a close-up of a guinea pig and "Vitamin Power" text.
Exclusive
FIT+FUN
Funny Meal for guinea pigs
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€2.99/kg)
A bag of "fit+fun Funny Meal" guinea pig feed, featuring a guinea pig on the left, with colorful pellets and ingredients visible.
Exclusive
FIT+FUN
Funny Meal for guinea pigs
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (2)
€6.99
(€2.33/kg)
Premium hay for pets, labeled "Grüne Natur" with carrots and peppers, in a 750g bag. Features a green and orange design.
Exclusive
REAL NATURE
Green Nature with Peppers and Carrots 750g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (33)
€6.99
(€9.32/kg)
MultiFit Kräuterheu herbal hay for small pets, 500g, 100% natural, with images of rabbit, guinea pig, hamster, and chinchilla.
Exclusive
MultiFit
Herbal Hay 500 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€7.98/kg)
MultiFit Blütenheu hay with blossoms for small pets, 100% natural, in clear plastic bag with images of rabbit, guinea pig, hamster, and chinchilla.
Exclusive
MultiFit
Flower Hay 500 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€7.98/kg)
A clear plastic bag filled with green hay, labeled "Real Nature" with a scenic mountain landscape in the background.
Exclusive
REAL NATURE
Alpenvorland Meadow hay
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (6)
€9.99
(€6.66/kg)
A clear bag of green hay labeled "REAL NATURE NAGER & ZIERKANINCHEN," with icons for premium quality and small animal suitability.
Exclusive
REAL NATURE
Green Nature with Chew Wood 1.5kg
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (6)
€9.99
(€6.66/kg)
SALE
Guinea pig menu with illustration, showcasing 58 ingredients, grain-free formula, and dental health-focused pellet shape.
Exclusive
REAL NATURE
Optimal Menu for Guinea Pigs 1,5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€11.99
(€7.99/kg)
€14.99
A clear bag of green Timothy hay labeled "Real Nature Timothy," suitable for small animals and dwarf rabbits in multiple languages.
Exclusive
REAL NATURE
Timothy Hay 1.5 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (2)
€12.99
(€8.66/kg)
A 1kg bag of premium hay labeled "Real Nature," featuring green grass and a circular inset showing the hay texture.
Exclusive
REAL NATURE
Green Nature 1 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.99
(€6.99/kg)
Variants available: 2

Guinea pigs in the online Maxi Zoo shop