Dog Food

Dog treats & dog snacks

Snack type
Brands
Offers
Phases of life
Flavour
Special feed
Type
Package Type
Dog size
Price
Sort by
255 Products
"Premiere I Love My Dog" meat snack strips for dogs, 70g, with a smiling Labrador and "95% Fleisch" on the package.
NewExclusive
PREMIERE
Meat Snack Stripes for dogs, Duck 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 4
A colorful packaging of Multifit Snaxx Chick'n Chew dog treats, featuring a transparent window displaying the treats inside, 100g.
Exclusive
MultiFit
Snacxx Chick´n chew 100g Nr. 4
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€34.90/kg)
Pet snack package for "Real Nature Wilderness Crunchy Snack - Rocky Hills," with a wolf backdrop. Contains 64% goat, 36% veggies, no grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Crunchy Snack 225 g Goat with sweet potato
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (202)
€5.99
(€26.62/kg)
Variants available: 2
SALE
Select Gold Sensitive dental snacks value pack bag for Medium dogs (11–25 kg), shows cocker spaniel and biscuit sticks
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Dental Snacks, Medium Adult
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (205)
You save 20%
€7.99
(€15.85/kg)
€9.99
Select Gold Mini Adult Dental Snacks for dogs 5-10 kg, featuring a poodle on the packaging, labeled "Sensitive" and "Zahnpflege."
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Dental Snacks, Mini Adult 99 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (205)
€2.99
(€30.20/kg)
Variants available: 2
Dog chew snack with a large brown bone-shaped treat on a light wooden background, labeled "Chew Snack Bones" in multiple languages.
Exclusive
PREMIERE
chew bone with duck Chicken 1 Piece(s)
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (206)
€4.99
(€36.96/kg)
Variants available: 2
SALE
Container of MultiFit Mini Soft Trainies dog snacks with colorful bone-shaped treats. Text reads "Soft & Juicy" and "For Training & Reward."
Exclusive
MultiFit
Soft Trainies Mini Mini 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (397)
You save 20%
€3.19
(€10.63/kg)
€3.99
Variants available: 2
SALE
A pet food package featuring a wolf, labeled "Real Nature Wilderness Meat Snack Soft," with "Pure Beef" and "Rind mit Oregano" prominently displayed.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Meat Snack Soft 150g Beef with oregano
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (216)
You save 20%
€4.79
(€31.93/kg)
€5.99
Variants available: 3
Premiere I Love My Dog Lucky Snack Shamrocks dog treats, featuring a clover shape, with salmon as the main ingredient, 200g package.
Exclusive
PREMIERE
Lucky Snack Salmon 200 g
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (15)
€3.99
(€19.95/kg)
Variants available: 2
Premiere I love my dog Meaties packaging featuring a beagle, highlighting 95% meat content, with chicken flavor and value pack of 2x250g.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties Chicken XXL 2x250g Value Pack 2x250 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (166)
€12.99
(€25.98/kg)
Select Gold Extra Sensitive Snack Sticks for adult dogs, featuring a white poodle on the packaging, highlighting insect protein.
Exclusive
SELECT GOLD
Extra Sensitive Insect Snack 70g
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (13)
€4.99
(€71.29/kg)
A "Premiere Insect" mealworm treat package for dogs, showing round brown balls and "100g" label in multiple languages.
Exclusive
PREMIERE
Insect Snack Balls mealworms with rice 100 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (15)
€2.99
(€29.90/kg)
A red deer antler dog chew with a tag labeled "Real Nature Wilderness Pure Snack - Rothirsch Geweih," suitable for dogs under 12 kg.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Red Deer Antler Snack S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€12.99
Variants available: 3
Tube of MultiFit dog snacks labeled "Lachs" (salmon) with a picture of a dog, containing 75g of product.
Exclusive
MultiFit
Salmon Cream 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)
SALE
Select Gold Maxi Adult Dental Snacks for dogs over 25 kg, featuring a brown dog on the packaging and labeled as "Sensitive."
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Dental Snacks, Maxi Adult 720 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (205)
You save 20%
€9.59
(€13.32/kg)
€11.99
MultiFit Native beef chew sticks pack for adult dogs showing a black-and-white dog and text "Snacks Adult 1+ Chew Stick Beef"
Exclusive
MultiFit
native chewing sticks beef M
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (86)
€14.99
(€37.48/kg)
A colorful pet snack package featuring the brand "MultiFit" and the product name "Chick 'n' Chew mit Rind" with a smiling dog.
Exclusive
MultiFit
Snacks Chick 'n' Chew with Beef 500 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (26)
€13.99
(€27.98/kg)
Packaging for FIT+FUN Fun Sticks with Wild game, featuring a golden retriever and a small dog, with text in multiple languages.
Exclusive
FIT+FUN
fitfun Fun Sticks Game 1.1 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€27.09/kg)
Variants available: 2
Premiere Insect Bites package featuring mealworms with carrot, displaying treats in a dog-shaped outline, 100g weight.
Exclusive
PREMIERE
Insect Snack Bites mealworm with 100 g carrot
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (14)
€2.99
(€29.90/kg)
SALE
MultiFit Soft Snack for dogs, 70g package, featuring heart-shaped beef treats. Text in multiple languages highlights softness and juiciness.
Exclusive
MultiFit
Soft Snack with beef 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€2.39
(€34.14/kg)
€2.99
Real Nature Snack Roll for pets, featuring salmon with poultry and beef, 76% meat content, labeled in German and English.
Exclusive
REAL NATURE
Snack Sausage Salmon with poultry & beef 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€24.88/kg)
Variants available: 4
Dog chew snack "Kauknoten S mit Huhn" in packaging, featuring a bone-shaped treat made with chicken, suitable for long chewing.
Exclusive
MultiFit
Native Chew Nuts with Chicken S
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (34)
€2.49
Packaging for Real Nature Deli Bites featuring chicken fillet with sweet potatoes, linseed, and coconut oil; 80% meat content.
Exclusive
REAL NATURE
Deli Bites 150 g Chicken fillet with sweet potato, linseed & coconut oil
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (46)
€4.49
(€29.93/kg)
Variants available: 2
Premiere Deluxe pet treat packaging featuring a horse silhouette, with text in German, French, and Italian indicating it's a horse-flavored reward.
Exclusive
PREMIERE
Snack it Meat Bar Horse 100 g
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (11)
€4.49
(€44.90/kg)
Premiere Deluxe meat sticks for horses, featuring a purple and gold packaging with a horse silhouette, labeled "soft" and "treat."
Exclusive
PREMIERE
Snack it Meat Sticks 90g Horse
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (24)
€3.49
(€38.78/kg)
Variants available: 2
A jar of Real Nature Wilderness Freeze Dried Snack for pets, featuring "Pure Beef" with a wolf image, labeled 100% beef liver.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Beef Liver 50 g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (14)
€5.49
(€109.80/kg)
A red deer antler chew for dogs, labeled "Wilderness Pure Snack," with a photo of a wolf on the tag and text in German: "Rothirsch Geweih."
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Red Deer Antler Snack Half S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
Variants available: 3
KONG Snacks dog treats bag (small) shows hands stuffing red KONG toy; text: "All-Natural", "Stuff to extend playtime", "For Small KONG"
KONG
Bacon & Cheese Snacks S
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (29)
€8.99
(€44.95/kg)
Variants available: 2
Packaging for Bogadent Plaque-Stop Sticks for dogs, showcasing a smiling dog and multilingual text on plaque prevention.
Bogadent
PLAQUE-STOP STICKS Dog 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€79.90/kg)
Chew Snack for dogs featuring three chicken-flavored maxi rolls, with a golden retriever on the packaging and "PREMIERE. I love my dog" text.
Exclusive
PREMIERE
chewing roll 1m Chicken
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (162)
€8.99
(€28.54/kg)
Variants available: 3
Chew bone for dogs labeled "FIT+FUN KAUKNOCHEN," featuring a brown bone shape with a dog image and multilingual text.
Exclusive
FIT+FUN
chewing bone, pressed
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (120)
€7.99
(€18.16/kg)
Dental Snack Mini Wraps for dogs, featuring chicken flavor, with a 95g package. Includes icons for dental care and chew hardness.
Exclusive
PREMIERE
Dental Wrap Mini Dental Rolls 8 Piece(s)
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (32)
€3.99
(€42.00/kg)
Variants available: 2
MultiFit Native snacks (Adult 1+) bag, dog photo and window with dried duck breast fillets; reads 'DUCK BREAST FILLETS'.
Exclusive
MultiFit
native duck breast fillets 750g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (185)
€20.99
(€27.99/kg)
A package of Real Nature Wilderness Horse Mix dog treats, featuring a variety of dried horse meat pieces, labeled "100% Pferd Cheval Horse."
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Pure Snack Horse Mix 150 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (44)
€6.99
(€46.60/kg)
Premiere Deluxe Chew Stick package featuring multiple dark chew sticks, labeled "medium" and "lange Kaudauer" for long-lasting chewing.
Exclusive
PREMIERE
Deluxe Chew Sticks Ostrich 200 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (68)
€5.99
(€29.95/kg)
MultiFit Snacks bag labeled "Chick 'N' Chew mit Rind" — chicken-chew dog treats with beef, chew sticks and a smiling brown-and-white dog
Exclusive
MultiFit
Snacks Chick 'n' Chew with Beef 500 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (17)
€13.99
(€27.98/kg)
A clear plastic bag filled with dried beef lung treats for dogs, labeled "Rinderlunge" with a quality seal and made in Europe.
Exclusive
MultiFit
Native Beef Lung 250g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (65)
€7.49
(€29.96/kg)
MultiFit native beef scalp snacks in a clear package, featuring several pieces of dried beef skin, with a dog in the background.
Exclusive
MultiFit
Native Beef Scalp 200g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (108)
€5.99
(€29.95/kg)
A jar of Real Nature Wilderness Pure Lamb freeze-dried snack for dogs, featuring a wolf image, "100%" label, and multilingual text.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS lamb lung 40 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (13)
€5.49
(€137.25/kg)
MultiFit Native chew sticks for dogs, chicken flavor, packaged with a photo of a dog and text in multiple languages.
Exclusive
MultiFit
Native Chicken Chew Sticks
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (45)
€5.49
(€36.60/kg)
Two long, chewy dog treats packaged in clear plastic, with a header featuring a dog and the text "Natural" and "Rindfleischsticks."
Exclusive
MultiFit
native Beef Gullet Stick 140g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (32)
€6.49
(€46.36/kg)
MultiFit native calf throat snacks for dogs, featuring a border collie on the packaging, with a clear plastic bag showing the treats inside.
Exclusive
MultiFit
Native Calf Gullet 200g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (15)
€7.99
(€39.95/kg)
Chew Snack Rolls for dogs, featuring a golden retriever on the packaging, with visible text "PREMIERE. I ❤️ my dog" and "200g".
Exclusive
PREMIERE
Chew It Chew Sticks Chicken 200 g Duck 200 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (652)
€5.99
(€29.95/kg)
Variants available: 2
Packaging for dog treats labeled "Premiere. I love my dog" featuring a corgi and the text "Fun Snack Sandwich" with images of chicken and fish.
Exclusive
PREMIERE
Meat Sandwich Chicken and Fish 70 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (130)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 2
Dog treat packaging featuring salmon strips, labeled "Premiere Fish," with a golden retriever image, and text in multiple languages.
Exclusive
PREMIERE
Snack it Strips with Salmon 100 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (58)
€3.99
(€39.90/kg)