Dog Food

Dog treats & dog snacks

Snack type
Brands
Offers
Phases of life
Flavour
Special feed
Type
Package Type
Dog size
Price
Sort by
255 Products
Premiere Deluxe pet treat packaging featuring a horse silhouette, with text in German, French, Spanish, and English indicating it's made with horse.
Exclusive
PREMIERE
Snack It Meat Drops Horse 100 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (21)
€4.49
(€44.90/kg)
Value pack of dog treats labeled "Meaties" featuring beef and duck flavors, with 95% meat content.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties XXL Duck & Beef 4x250g Value Pack
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (56)
€24.99
(€24.99/kg)
Pedigree Dentastix Daily Oral Care dog treats for 5-10kg dogs, reduces tartar, supports gum health, 7 pieces.
Pedigree
Dentastix Small 7 110G S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€31.73/kg)
Premiere I love my dog Mini Snack Sticks packaging, featuring soft chicken and rice treats in a circular display, 70g.
Exclusive
PREMIERE
mini sticks chicken and rice 70 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (180)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 2
FIT+FUN Fun Sticks for dogs, featuring poultry flavor. Packaging shows two dogs and lists ingredients in multiple languages. 55g, 5 sticks.
Exclusive
FIT+FUN
FunSticks Poultry 55 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€27.09/kg)
Premiere I love my dog Meaties value pack featuring four flavors: chicken, beef, rabbit, and duck, each with 95% meat content.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties XXL 4x250g Value Pack
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (208)
€24.99
(€24.99/kg)
Chew Snack Coil with chicken, featuring spiral-shaped dog treats on a wooden background, 120g package.
Exclusive
PREMIERE
Chew it Chewing Spiral with Chicken Breast 120 g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (15)
€5.49
(€45.75/kg)
A clear plastic package filled with rabbit ears with fur, labeled "MultiFit native Snack Kaninchenohren mit Fell" in German, suitable for dogs.
Exclusive
MultiFit
Rabbit Ears
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (98)
€3.49
(€34.90/kg)
Packaging for 8 in 1 Delights Beef Twisted Sticks, featuring twisted dog treats with beef inside, and a dog licking its lips.
8in1
Delights Twisted Sticks Beef 10 Piece(s)
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (31)
€6.49
(€118.00/kg)
MultiFit Native dog snack pouch labeled 'SNACKS ADULT 1+' with happy dog photo and visible chicken breast fillets.
Exclusive
MultiFit
premium chicken breast fillets 1 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (556)
€19.99
(€19.99/kg)
Premiere I Love My Dog Mini Snack Sandwich, 70g package featuring triangular dog treats with chicken and fish flavor.
Exclusive
PREMIERE
Chicken and Fish Mini Sandwich 70 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (193)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 2
A clear plastic bag filled with strips of dried beef throats, labeled "Rinderschlund" and "Beef Throats" in German and English, with a quality assurance mark.
Exclusive
MultiFit
native Beef Gullet Pieces 250 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (142)
€8.49
(€33.96/kg)
Variants available: 3
SALE
Hill's Science Plan puppy food bag with two beagle puppies, Hill's logo, "PUPPY <1", "5 Essential Benefits", "with chicken"
Hill´s
Hill's Science Plan Dry Dog Food, Medium Puppy With chicken 2.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (861)
You save 20%
€22.39
(€8.96/kg)
€27.99
Variants available: 2
Pet treat bag labeled "Premiere I ♥ my dog," featuring rabbit-flavored mini meat snacks, with "75% Fleisch" and 60g weight.
Exclusive
PREMIERE
Mini Meaties Rabbit 60 g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (149)
€2.99
(€49.83/kg)
1256988.PNG
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Horse Lungs 150 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (34)
€6.99
(€46.60/kg)
MultiFit native XL-Pack pig ears dog snacks in a clear bag, featuring a brown and white dog on the top.
Exclusive
MultiFit
Native Pig Ears 1 kg
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (128)
€22.99
(€22.99/kg)
A clear bag of dried beef rumen dog treats labeled "Multifit native Rinderpansen" on a green and brown background.
Exclusive
MultiFit
Native Beef Tripe 500 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (122)
€7.49
(€14.98/kg)
A clear plastic package containing several beef pizzles, labeled "Multifit native Ochsenziemer," with a dog image and quality assurance badge.
Exclusive
MultiFit
Natural bull pizzle 400 g 350 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (144)
€18.99
(€54.26/kg)
Variants available: 2
A clear plastic bag filled with various beef pizzles, labeled "Mulitfit native" and "Ochsenziemer," with a quality assurance seal.
Exclusive
MultiFit
Native Bull Pizzle 1kg
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (50)
€48.99
(€48.99/kg)
A package of "Premiere I Love My Dog" Meat Pasta dog treats, featuring a smiling corgi and pieces of the treat inside.
Exclusive
PREMIERE
Meat Pasta Chicken with Alaska pollock 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Premiere I Love My Dog Meaties dog treats packaging, featuring a beagle and showcasing 95% meat content, 60g size.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties Duck
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
A long, natural dog chew stick packaged in clear plastic, featuring a header with a dog image and the text "Ochsenziemer" at the top.
Exclusive
MultiFit
Native Bull Pizzle 1 pc.
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (44)
€9.49
(€63.27/kg)
A stack of chewy pet treats featuring strips of meat wrapped around white rawhide sticks, set against a white background.
Trixie
Premio Chicken Flag 1 pc
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.59
(€26.82/kg)
MultiFit Meat Stick for dogs, with a happy dog on the "Adult mit Rind" (beef) packaging and "Vitamins V+" label.
Exclusive
MultiFit
Meat Sticks Beef 12 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€82.50/kg)
Variants available: 4
MultiFit Squeezy Snack Cream for dogs, featuring a dog on the packaging, with text indicating "Chicken with Blueberries" and 60g size.
Exclusive
MultiFit
Squeezy Snack Cream Chicken with Blueberry 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€24.83/l)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Premiere I love my dog Protein Bar packaging featuring a happy dog, with bars and carrots, highlighting 74% chicken content.
Exclusive
PREMIERE
Dog Protein Bar 25 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€59.60/kg)
Premiere I love my dog Dog Drink can, featuring a bowl of creamy drink, with text indicating it contains chicken, 200ml.
Exclusive
PREMIERE
Dog Drink Chicken 200 ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€8.45/l)
Variants available: 2
Edgard Cooper "Keep It Up" bar packaging with a golden retriever and French bulldog, labeled "Lamb and Turkey" and "High in vitamins."
Edgard & Cooper
bar Turkey & Lamb 30 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€66.33/kg)
Variants available: 4
PREMIERE I love my dog Topping Sauce beef with pumpkin, 100g, with image of a dog licking its lips.
Exclusive
PREMIERE
Topping Sauce Beef & Pumpkin 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€19.90/kg)
Variants available: 2
A package of "Premiere I Love Veggies" Fruity Butterflies dog treats with a cocker spaniel and colorful mango and cranberry snacks.
Exclusive
PREMIERE
I love veggie snack butterfly 100 g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (19)
€1.99
(€19.90/kg)
deal
MultiFit Soft Snack chicken dog treats bag with smiling Jack Russell, text 'SNACKS', 'SOFT SNACK', 'HUHN/CHICKEN', 70g
Exclusive
MultiFit
Cat Soft Snack Chicken 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.39
(€34.14/kg)
SALE
MultiFit Soft Snack for dogs, 70g package, featuring a playful dog and brown bone-shaped treats. Text highlights "with lamb" and "soft & juicy."
Exclusive
MultiFit
Soft Snack 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€2.39
(€34.14/kg)
€2.99
A smiling corgi sits beside a package of "Premiere I ♥ my dog Fun Snack Chew Heart," featuring a beef rawhide treat with heart shapes.
Exclusive
PREMIERE
Chew It Chewing Heart 38 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€65.53/kg)
MultiFit native snack package featuring rabbit ears with chicken, displaying several pieces inside a clear bag, with a dog image on top.
Exclusive
MultiFit
native rabbit ears with chicken 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€31.13/kg)
Blue Purina Bakers Bites dog treat pouch with dog photo, kibble cubes and text BITES, WITH CHICKEN and NO RAWHIDE.
Bakers
Bites Dog Treats Chicken 130g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.89
(€22.23/kg)
MultiFit Cow Boys dog snacks package featuring a dog on the front, with text indicating "No added sugars" and "Beef." Contains 8 pieces.
Exclusive
MultiFit
cowboys sausage chains 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
A pet treat package labeled "Premiere. Fish" featuring chicken breast with fish. The transparent section shows medium-sized fish treats inside.
Exclusive
PREMIERE
Chicken Breast with Fish 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)