Save 20% on Selected Rodent Food and Snacks!

Brands
Type
Snack type
Phases of life
Price
Special feed
Offers
Animal species
Rating
Package size
Sort by
21 Products
SALE
Package of Real Nature Best Muesli for dwarf hamsters, featuring a cute hamster and highlighting millet, rice, and oats.
Exclusive
REAL NATURE
‘Best Muesli’ for dwarf hamsters 500g
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (18)
You save 20%
€3.99
(€7.98/kg)
€4.99
SALE
Package of Real Nature Best Muesli for hamsters, featuring a cute hamster illustration, with text detailing ingredients and nutritional benefits.
Exclusive
REAL NATURE
‘Best Muesli’ for hamsters, 500g
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (10)
You save 20%
€3.99
(€7.98/kg)
€4.99
SALE
Clear plastic package of hazelnut sticks for pets, labeled "Knabber-Hölzer Haselnuss," featuring a cartoon rabbit and hamster.
JR Farm
Hazelnut Chew Sticks 40g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€2.79
(€69.75/kg)
€3.49
SALE
Package of Real Nature Best Muesli for gerbils, featuring a cartoon gerbil, corn, and text in German and French about ingredients.
Exclusive
REAL NATURE
‘Best Muesli’ for gerbils, 500g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (8)
You save 20%
€3.99
(€7.98/kg)
€4.99
SALE
Package of Real Nature Best Muesli for mice, featuring an illustration of a mouse and text in multiple languages about ingredients and nutrition.
Exclusive
REAL NATURE
‘Best Muesli’ for mice, 500g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (4)
You save 20%
€3.99
(€7.98/kg)
€4.99
SALE
Package of Real Nature Best Muesli for rats, featuring a graphic of a rat and text highlighting ingredients like oats, wheat, and beetroot.
Exclusive
REAL NATURE
‘Best Muesli’ for rats 500g
Rating: 2.8 out of 5 stars
2.8 (8)
You save 20%
€3.99
(€7.98/kg)
€4.99
SALE
Grainless pet treats in heart shapes, featuring dried herbs and flowers, packaged in a clear bag with a green and white label.
JR Farm
JR Grainless Little hearts – Marigold 105 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.99
(€18.95/kg)
€2.49
SALE
A clear plastic bag filled with heart-shaped pet treats labeled "Erdbeer-Herzchen" from JR FARM, featuring a cartoon rabbit and strawberries.
JR Farm
Strawberry Hearts 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€2.79
(€18.60/kg)
€3.49
SALE
A round, woven ball made of brown twigs, designed as a pet toy, showcasing intricate patterns and textures.
JR Farm
Mr. Woodfield Willow Apple Ball 15 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (118)
You save 20%
€3.59
(€239.33/kg)
€4.49
SALE
Clear plastic bag of colorful pet food mix labeled "JR FARM Obst-Salat" with a cartoon rabbit and "mit vielen Vitaminen."
JR Farm
Fruit Salad 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€2.39
(€11.95/kg)
€2.99
SALE
A clear bag of square oat treats for pets, with a colorful label featuring a cartoon rabbit and hamster, labeled "JR FARM Hafer-Ecken."
JR Farm
Oat-Edges 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€2.39
(€23.90/kg)
€2.99
SALE
Selective Naturals Woodland Loops snacks for guinea pigs with dandelion & rosehip, also for rabbits, chinchillas & degus, 2.8oz/80g.
Science Selective
Woodland Loops 80g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€3.03
(€37.88/kg)
€3.79
SALE
Selective Naturals Country Loops snacks for rabbits with carrot and timothy hay, also for guinea pigs, chinchillas, and degus.
Science Selective
Country Loops 80g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€3.03
(€37.88/kg)
€3.79
SALE
Selective Naturals Harvest Loops snacks for hamsters with apple, linseed, and peanut, also for gerbils, rats, and mice, 80g.
Science Selective
Hamster Apple Linseed Loops 80g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€3.03
(€37.88/kg)
€3.79
SALE
Selective Naturals Berry Loops snacks for guinea pigs with Timothy hay and cranberry, also for rabbits and chinchillas, 2.8oz.
Science Selective
Berry Loops 80g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€3.03
(€37.88/kg)
€3.79
SALE
Cylindrical 125g JR FARM Heu-Tunnel klein hay package for small animals, with a cartoon hamster and product details on the back.
JR Farm
hay tunnel S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€3.59
(€28.72/kg)
€4.49
Variants available: 2
SALE
Science Selective Bathing Sand for small pets, suitable for hamsters, chinchillas, gerbils, 1kg bag.
Science Selective
Bathing Sand 1kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€4.39
(€4.39/kg)
€5.49
SALE
A packaged pet toy from JR FARM labeled "Roll'n'Fun," featuring a cylindrical treat made of herbs and flowers, with hooks for hanging.
JR Farm
Roll’n’Fun 120g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€4.79
(€39.92/kg)
€5.99
SALE
Real Nature Optimal Menue grain-free pellets for dwarf rabbits with vegetables and grasses, 51 ingredients, 1.5 kg bag.
Exclusive
REAL NATURE
‘Optimal Menu’ for dwarf rabbits, 1.5kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (6)
You save 20%
€11.99
(€7.99/kg)
€14.99
SALE
"Real Nature Optimal Menue" package for dwarf rabbits, featuring a rabbit illustration and highlighting 55 ingredients, including veggies and herbs.
Exclusive
REAL NATURE
Optimal Menu for Dwarf Rabbits 1,5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€11.99
(€7.99/kg)
€14.99
SALE
Guinea pig menu with illustration, showcasing 58 ingredients, grain-free formula, and dental health-focused pellet shape.
Exclusive
REAL NATURE
Optimal Menu for Guinea Pigs 1,5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€11.99
(€7.99/kg)
€14.99