Get amazing savings with unbeatable deals!

Dog
Cat
Small animal
Vet diets
Garden & pond
Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Dog size
Sort by
326 Products
SALE
Royal Canin Adult Cavalier King Charles dog food bag with an illustration of a Cavalier, emphasizing breed nutrition and heart health.
ROYAL CANIN
Adult Cavalier King Charles Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (66)
You save 14%
€15.72
(€10.48/kg)
€18.49
Variants available: 2
SALE
Select Gold Maxi Junior Sensitive dog food bag featuring a brown puppy. Text highlights ingredients: lamb, salmon, and potato.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Junior Maxi Dry Dog Food Lamb with salmon & potato 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (90)
You save 15%
€28.89
(€7.22/kg)
€33.99
Variants available: 2
Deal
Purina Beta Adult dog food, 14kg bag, featuring a new improved recipe with turkey as the main ingredient and prebiotic for digestive health.
BETA
Purina Turkey & Lamb 14 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€42.39
(€3.03/kg)
SALE
Real Nature Wilderness Adult cat food bag labeled "True Country" with spotted cat photo, fish and chicken images and "70% 30% 0%" text.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry food cat Adult True Country 7 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (205)
You save 15%
€54.99
(€7.86/kg)
€64.99
Variants available: 3
Deal
Select Gold Sensitive dental snacks value pack bag for Medium dogs (11–25 kg), shows cocker spaniel and biscuit sticks
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Dental Snacks, Medium Adult
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (205)
€7.99
(€15.85/kg)
SALE
Royal Canin Puppy Shih Tzu dog food bag featuring a Shih Tzu puppy illustration, highlighting breed nutrition and immune system support.
ROYAL CANIN
Puppy Shih Tzu Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (15)
You save 14%
€17.42
(€11.61/kg)
€20.49
SALE
Edgard Cooper puppy food bag with a pink background, featuring duck, veggies, and text: "Fabulous Free-Run Duck & Chicken," "Grain-Free."
Edgard & Cooper
Junior Duck & Chicken Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€19.99
(€8.00/kg)
€24.99
Variants available: 2
SALE
Bakers Meaty Twists dog treats packaging featuring twisted chews with beef, labeled "Low in Fat" and "No Rawhide," suitable for medium dogs.
Bakers
Meaty Twists 180 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€2.55
(€14.17/kg)
€3.19
Deal
Hill's Science Plan Poultry Selection cat food box featuring a tabby cat, labeled "Adult 1-6," with 6 chicken and 6 turkey servings.
Hill´s
Hill's Science Plan Adult Turkey & Chicken 12x85 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (255)
€15.00
(€14.71/kg)
Variants available: 2
SALE
Royal Canin Adult Poodle dog food bag featuring a poodle illustration, with text highlighting breed nutrition and coat health benefits.
ROYAL CANIN
Adult Poodle Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (78)
You save 14%
€15.72
(€10.48/kg)
€18.49
SALE
Real Nature WILDERNESS Kitten food bag True Country with two spotted kittens, fish and chicken, 70% 30% 0%
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry cat food, kitten, True Country, chicken with fish 7 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (151)
You save 15%
€54.99
(€7.86/kg)
€64.99
Variants available: 3
SALE
Real Nature Wilderness Adult dog food bag, Wild Valley — wolf image, 65%/35%/0% breakdown and 12 kg
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry dog food, Adult, Wild Valley, Beef with Horse 12 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (267)
You save 11%
€74.99
(€6.25/kg)
€84.99
Variants available: 2
SALE
Royal Canin Adult Pug dog food bag featuring a pug illustration, with text highlighting breed nutrition, tailor-made kibble, and healthy skin.
ROYAL CANIN
Adult Pug Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (36)
You save 14%
€15.72
(€10.48/kg)
€18.49
Variants available: 2
SALE
Royal Canin Adult Yorkshire Terrier dog food bag featuring a Yorkshire Terrier image, highlighting breed nutrition and coat health.
ROYAL CANIN
Yorkshire Terrier Adult 1.5 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (91)
You save 15%
€16.99
(€11.33/kg)
€19.99
SALE
Green bag of Edgard Cooper dog food labeled "Irresistible Grass-Fed Lamb," featuring veggies, fruits, and a grain-free recipe for adult dogs.
Edgard & Cooper
Irresistible grass-fed lamb Adult 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€21.59
(€8.64/kg)
€26.99
Variants available: 3
SALE
Edgard Cooper dog food bag featuring "Delicious Venison & Free-Run Duck" with illustrations of fruits and a deer, labeled grain-free recipe.
Edgard & Cooper
Tasty Venison & Free Range Duck Adult 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€21.59
(€8.64/kg)
€26.99
Variants available: 3
Deal
Hill's Science Plan kitten food bag with three kittens; visible text: "SCIENCE PLAN", "KITTEN <1", "with SALMON".
Hill´s
Hill's Science Plan dry food for kittens Salmon 1.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€21.59
(€14.39/kg)
Variants available: 2
SALE
Royal Canin Adult Cocker dog food bag in gold, featuring "Breed Nutrition," "Tailor-made Kibble," and "Healthy skin & coat."
ROYAL CANIN
Adult Cocker Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (81)
You save 15%
€26.34
(€8.78/kg)
€30.99
Variants available: 2
SALE
Select Gold Medium Junior dog food bag, 11-25 kg, for dogs up to 12 months, labeled "Sensitive" with insect protein.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Junior Medium Dry Dog Food Insect mix 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (79)
You save 15%
€28.89
(€7.22/kg)
€33.99
Variants available: 2
SALE
Bag of Real Nature WILDERNESS Junior dog food "Wild Valley" Beef with Horse, 60%/40%/0%, 12 kg, wolf pups photo
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry dog food, junior, Wild Valley, horse and beef 12 kg
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (124)
You save 11%
€74.99
(€6.25/kg)
€84.99
Variants available: 4
SALE
Purina GoCat Senior cat food, 2kg bag, featuring a cat licking its lips, with text highlighting "5 Promises" and "No artificial colours."
Go-Cat
Senior Chicken, Turkey, Vegetables 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 6%
€7.87
(€3.94/kg)
€8.39
SALE
Royal Canin Puppy food for Cavalier King Charles, featuring a puppy image, tailored kibble, and claims for breed nutrition and immune system support.
ROYAL CANIN
Puppy Cavalier King Charles Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (40)
You save 15%
€16.99
(€11.33/kg)
€19.99
Deal
Purina Beta Senior dog food, 14kg bag, with a schnauzer and text emphasizing chicken as the main ingredient and prebiotic benefits.
Deal
Purina Beta Light dog food bag, 14kg, featuring a pink background, with "New Improved Recipe" and "Turkey is #1 Ingredient" labels.
BETA
Purina Adult Light Turkey 14 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€47.19
(€3.37/kg)
SALE
Dog food bag featuring "Edgard Cooper Yummy Norwegian Salmon" with colorful fruits, stating it's a grain-free recipe for adult dogs.
Edgard & Cooper
Delicate Norwegian Salmon Adult 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€19.99
(€8.00/kg)
€24.99
Variants available: 3
SALE
Royal Canin Jack Russell Terrier dog food bag with a small dog illustration, emphasizing breed nutrition and tailored kibble.
ROYAL CANIN
Adult Jack Russell Terrier Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (71)
You save 15%
€15.29
(€10.19/kg)
€17.99
Variants available: 2
Deal
Select Gold Maxi Senior dog food bag, 25 kg, designed for dogs over 8 years. Features sensitive formula with duck and potato.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Senior Maxi Dry Dog Food Duck & Potato 4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (157)
€28.89
(€7.22/kg)
Variants available: 3
SALE
7 kg bag of Real Nature Wilderness cat food "Fresh Water" with a Bengal cat by a river; 70% fish, 30% fruits/veggies, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Freshwater Fish Adult 7 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (202)
You save 15%
€54.99
(€7.86/kg)
€64.99
Variants available: 3
SALE
Royal Canin Adult Chihuahua dog food bag with Chihuahua illustration, emphasizing breed nutrition, tailored kibble, and high palatability.
ROYAL CANIN
Adult Chihuahua Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (126)
You save 15%
€16.99
(€11.33/kg)
€19.99
SALE
Royal Canin Adult French Bulldog dog food bag featuring tailored kibble for breed nutrition and support for muscle mass condition.
ROYAL CANIN
Adult French Bulldog Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (151)
You save 15%
€26.34
(€8.78/kg)
€30.99
Variants available: 2
SALE
Cat food bag labeled "Wilderness Adult Dark Fjord," featuring a Bengal cat, with 70% meat, 30% fruits and vegetables, and 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dark Fjord Adult red deer, wild boar & poultry 7 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (119)
You save 15%
€54.99
(€7.86/kg)
€64.99
Variants available: 2
SALE
Grain-free dog food package featuring "Pumpkin & Broccoli Dental Super Sticks," promoting healthy teeth and gums, with human-grade ingredients.
Go Native
Dental Sticks Pumpkin & Brocolli 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 30%
€4.49
(€29.93/kg)
€6.49
SALE
Royal Canin Puppy Cocker dog food bag featuring tailored kibble and immune system support graphics.
ROYAL CANIN
Puppy Cocker Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (36)
You save 15%
€26.34
(€8.78/kg)
€30.99
SALE
MultiFit Summer Suet Balls package containing six bird feed balls, featuring images of birds and nutritional information in multiple languages.
Exclusive
MultiFit
Summer Fat Balls Without Net 6 Piece(s)
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (37)
You save 32%
€1.25
(€2.50/kg)
€1.86
Deal
Select Gold Medium Senior dog food bag, 11-25 kg, suitable for dogs over 8 years. Features sensitive formula with duck and potato.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Senior Medium Dry Dog Food Duck & Potato 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (123)
€28.89
(€7.22/kg)
Variants available: 2
SALE
Real Nature WILDERNESS Black Earth dog food bag with wolf image; Adult Maxi >25 kg; 65% meat, 35% fruits/veg; 12 kg
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry dog food, Adult, Maxi, Black Earth, beef with ostrich and buffalo 12 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (114)
You save 11%
€74.99
(€6.25/kg)
€84.99
Variants available: 2
SALE
Clear plastic package of hazelnut sticks for pets, labeled "Knabber-Hölzer Haselnuss," featuring a cartoon rabbit and hamster.
JR Farm
Hazelnut Chew Sticks 40g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€2.79
(€69.75/kg)
€3.49
SALE
Package of Real Nature Best Muesli for gerbils, featuring a cartoon gerbil, corn, and text in German and French about ingredients.
Exclusive
REAL NATURE
‘Best Muesli’ for gerbils, 500g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (8)
You save 20%
€3.99
(€7.98/kg)
€4.99
SALE
Royal Canin Puppy Yorkshire Terrier dog food bag with a puppy image, showcasing breed-specific nutrition and immune support.
ROYAL CANIN
Puppy Yorkshire Terrier Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (43)
You save 14%
€17.42
(€11.61/kg)
€20.49
SALE
Royal Canin Adult Persian cat food bag with a fluffy Persian cat, emphasizing breed nutrition and kibble for long hair health.
ROYAL CANIN
Adult Persian Dry Cat Food 400 g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (158)
You save 15%
€6.79
(€16.97/kg)
€7.99
Variants available: 2
SALE
Package of Real Nature Best Muesli for rats, featuring a graphic of a rat and text highlighting ingredients like oats, wheat, and beetroot.
Exclusive
REAL NATURE
‘Best Muesli’ for rats 500g
Rating: 2.8 out of 5 stars
2.8 (8)
You save 20%
€3.99
(€7.98/kg)
€4.99
SALE
Package of Real Nature Best Muesli for mice, featuring an illustration of a mouse and text in multiple languages about ingredients and nutrition.
Exclusive
REAL NATURE
‘Best Muesli’ for mice, 500g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (4)
You save 20%
€3.99
(€7.98/kg)
€4.99
SALE
Royal Canin Chihuahua Puppy food bag featuring a small Chihuahua puppy illustration, highlighting breed nutrition and immune system support.
ROYAL CANIN
Puppy Chihuahua Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (33)
You save 14%
€17.42
(€11.61/kg)
€20.49
SALE
Grainless pet treats in heart shapes, featuring dried herbs and flowers, packaged in a clear bag with a green and white label.
JR Farm
JR Grainless Little hearts – Marigold 105 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.99
(€18.95/kg)
€2.49
SALE
A clear plastic bag filled with heart-shaped pet treats labeled "Erdbeer-Herzchen" from JR FARM, featuring a cartoon rabbit and strawberries.
JR Farm
Strawberry Hearts 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€2.79
(€18.60/kg)
€3.49