Dwarf rabbit

Dwarf rabbit feed

Brands
Type
Phases of life
Price
Special feed
Form of administration
Offers
Flavour
Rating
Content
Sort by
28 Products
A bag of MultiFit hemp litter for small pets, showing a rabbit, guinea pig, hamster, and mouse, with "Einstreu" and heart design.
Exclusive
MultiFit
Hemp Bedding 100 l
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (228)
€49.99
(€0.50/l)
Bag of FIT+FUN Mountain Meadow Hay for small pets, featuring images of a rabbit, guinea pig, hamster, and chinchilla, 1kg.
Exclusive
FIT+FUN
Mountain Meadow Hay 1 kg
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (270)
€2.99
(€2.99/kg)
Variants available: 3
Pink MultiFit 800g bag of carrot feed for dwarf rabbits, labeled Mit Karotte für Zwergkaninchen, with rabbit images
Exclusive
MultiFit
for dwarf rabbits with carrot 800 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (143)
€4.99
(€6.24/kg)
Variants available: 2
Pink MultiFit 800g bag of alfalfa feed for dwarf rabbits (Zwergkaninchen), rabbit photo, "No added sugars" icon
Exclusive
MultiFit
for dwarf rabbits with alfalfa 800 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (115)
€4.99
(€6.24/kg)
Variants available: 4
MultiFit pink 800g bag feed for gerbils, mice & dwarf hamsters; three rodents, seeds, and 'No added sugars' logo.
Exclusive
MultiFit
rodent food for mice, gerbils and dwarf hamsters 800 g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (64)
€4.99
(€6.24/kg)
Variants available: 2
SALE
Pink MultiFit 800g bag of compound feed for senior dwarf rabbits showing two rabbits and the text "Für Senior-Zwergkaninchen"
Exclusive
MultiFit
Dwarf Rabbit Senior 800g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (13)
You save 20%
€3.99
(€4.99/kg)
€4.99
Clear plastic package of hazelnut sticks for pets, labeled "Knabber-Hölzer Haselnuss," featuring a cartoon rabbit and hamster.
JR Farm
Hazelnut Chew Sticks 40g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€87.25/kg)
Pink MultiFit 800g bag of junior dwarf rabbit food with two gray bunnies and "Zwergkaninchen" label.
Exclusive
MultiFit
Dwarf Rabbit Junior 800g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (11)
€4.99
(€6.24/kg)
Bag of MultiFit hay labeled 'Heu-Ernte / Hay Harvest', shows rabbit, guinea pig, chinchilla illustrations and 1 kg.
Exclusive
MultiFit
hay harvest 1 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€3.99/kg)
Variants available: 3
A clear plastic bag filled with hay, labeled "REAL NATURE" with a scenic beach background, featuring the text "Regionales Weideheu Norddeutschland."
Exclusive
REAL NATURE
Meadow Hay from Northern Germany 1.5kg
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (13)
€9.99
(€6.66/kg)
A 750g bag of "Real Nature Grüne Natur" premium meadow hay for pets, featuring a pink label with a flower and scenic background.
Exclusive
REAL NATURE
Green Nature with Wild Rose Blossoms 750g
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (9)
€6.99
(€9.32/kg)
A bag of "fit+fun Funny Meal" dwarf rabbit feed featuring a close-up of a rabbit's face, with colorful pellets visible in the background.
Exclusive
FIT+FUN
Funny Meal for dwarf rabbits
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
€6.99
(€2.33/kg)
Premium organic hay for pets, labeled "Real Nature," 1kg package with a close-up of the hay texture.
Exclusive
REAL NATURE
Organic Premium Meadow Hay, Natural, 1kg
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (41)
€8.49
(€8.49/kg)
Premium hay for pets, labeled "Grüne Natur" with carrots and peppers, in a 750g bag. Features a green and orange design.
Exclusive
REAL NATURE
Green Nature with Peppers and Carrots 750g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (33)
€6.99
(€9.32/kg)
MultiFit Kräuterheu herbal hay for small pets, 500g, 100% natural, with images of rabbit, guinea pig, hamster, and chinchilla.
Exclusive
MultiFit
Herbal Hay 500 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€7.98/kg)
MultiFit Blütenheu hay with blossoms for small pets, 100% natural, in clear plastic bag with images of rabbit, guinea pig, hamster, and chinchilla.
Exclusive
MultiFit
Flower Hay 500 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€7.98/kg)
A 400g bag of Multifit Nature Grain Free Herbs for dwarf rabbits, featuring a mix of dried herbs and vegetables, with a rabbit image on the front.
Exclusive
MultiFit
Grain-Free Herbs Dwarf Rabbits
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (7)
€5.99
(€14.98/kg)
Burgess Excel Adult Rabbit Nuggets with Mint bag featuring two rabbits on a grassy background; highlights 92% ingredients from plants.
Burgess
Excel Adult Rabbit with mint 1.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€5.33/kg)
Variants available: 2
A bag of MultiFit Nature Grain Free food for dwarf rabbits, labeled "Sensitive Digestion" and "Dental Care," with a rabbit image.
Exclusive
MultiFit
Grain Free Dwarf Rabbits 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (20)
€7.99
(€5.33/kg)
A clear plastic bag filled with green hay, labeled "Real Nature" with a scenic mountain landscape in the background.
Exclusive
REAL NATURE
Alpenvorland Meadow hay
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (6)
€9.99
(€6.66/kg)
A clear bag of green hay labeled "REAL NATURE NAGER & ZIERKANINCHEN," with icons for premium quality and small animal suitability.
Exclusive
REAL NATURE
Green Nature with Chew Wood 1.5kg
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (6)
€9.99
(€6.66/kg)
A 5 kg bag of MultiFit Country Pellets for dwarf rabbits, featuring two rabbits on the front, with a heart-shaped window showing the pellets inside.
Exclusive
MultiFit
Country Pellets 5 kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (44)
€9.99
(€2.00/kg)
A clear bag of green Timothy hay labeled "Real Nature Timothy," suitable for small animals and dwarf rabbits in multiple languages.
Exclusive
REAL NATURE
Timothy Hay 1.5 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (2)
€12.99
(€8.66/kg)
Real Nature Optimal Menue grain-free pellets for dwarf rabbits with vegetables and grasses, 51 ingredients, 1.5 kg bag.
Exclusive
REAL NATURE
‘Optimal Menu’ for dwarf rabbits, 1.5kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (6)
€14.99
(€9.99/kg)
"Real Nature Optimal Menue" package for dwarf rabbits, featuring a rabbit illustration and highlighting 55 ingredients, including veggies and herbs.
Exclusive
REAL NATURE
Optimal Menu for Dwarf Rabbits 1,5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€9.99/kg)
A 1kg bag of premium hay labeled "Real Nature," featuring green grass and a circular inset showing the hay texture.
Exclusive
REAL NATURE
Green Nature 1 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.99
(€6.99/kg)
Variants available: 2

Dwarf rabbit food in the online Maxi Zoo shop