Cat Food

Wet Cat Food

Brands
Phases of life
Special feed
Consistency
Package Type
Package size
Type
Pet Category
Snack type
Price
Sort by
301 Products
Sheba Classics in Terrine 85g cat food tray — "with chicken" label, grey cat image and plate of chicken pieces
New
Sheba
Loaf Tray Wet Cat Food Chicken 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.15
(€13.53/kg)
Sheba Sauce Collection cat food tray, gray cat image and bowl of turkey in white sauce, 85g
New
Sheba
Gravy Tray Wet Cat Food Turkey 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.15
(€13.53/kg)
SALE
Lily's Kitchen Smooth Paté chicken cat food for mature cats 7+ years, natural ingredients, no added sugar.
Lily's Kitchen
Adult +7 Cat Wet Food Smooth Paté Chicken 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.19
(€14.00/kg)
€1.49
Cat food can with a black cat image, labeled "Moments Diamond," featuring "Soufflé mit Huhn" and "with chicken," 85g.
Exclusive
MOMENTS
Diamond Soufflé Chicken 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€15.18/kg)
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Adult Light cat food pouch for cats over 1 year, chicken pâté, grain-free, no added sugar or soy, with a black and white cat image.
Exclusive
SELECT GOLD
Light Adult Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€15.18/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Adult Sterilised cat food pouch with a tabby cat image, poultry pâté, grain-free, no added sugar or soy.
NewExclusive
SELECT GOLD
wet food Adult Sterilised Poultry 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€15.18/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Adult Hair & Skin cat food pouch with an orange tabby cat, chicken pâté flavor, grain-free, no sugar or soy.
Exclusive
SELECT GOLD
Hair & Skin Adult Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€15.18/kg)
Cat food can featuring tuna with surimi, labeled "Premiere. I love my cat," with a photo of the dish on the front.
Exclusive
PREMIERE
Fine Fillets Natural Tuna with surimi 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€16.13/kg)
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Kitten Classic Fit chicken pâté cat food pouch for kittens under 1 year, no added sugar or soy, with a black and white kitten image.
Exclusive
SELECT GOLD
Classic Fit Kitten Wet Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€15.18/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Senior Sensitive Digestion cat food pouch with turkey and rice, wheat-free, no added sugar or soy, for cats 7+ years.
Exclusive
SELECT GOLD
Digestion Senior 7+ Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€15.18/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Adult Acceptance cat food pouch with an orange tabby cat, chicken with liver & salmon pâté, grain-free, no sugar or soy.
SALE
Schesir Functions Digestive Topper for adult sensitive cats, pumpkin with wheat grass, grain free, 40g pouch.
Schesir
Functions Digestive Topper 40g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.35
(€33.75/kg)
€1.69
Cat food pouch featuring a Bengal cat, labeled "PREMIERE. I love my cat" with "Tuna Fish with Surimi" in jelly.
Exclusive
PREMIERE
Fine Fillets Tuna with surimi 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.39
(€13.90/kg)
Variants available: 4
Cat food can featuring a tabby cat, labeled "Premiere. I love my cat," with "Tuna Fish with Rice in Jelly" prominently displayed.
Exclusive
PREMIERE
Fine Filets Wet Cat Food for Adults – Jelly Tuna with rice 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.39
(€13.90/kg)
Variants available: 4
SALE
Real Nature Original kitten wet cat food with chicken and green beans in sauce, natural ingredients label.
Exclusive
REAL NATURE
Original Cat Wet Food, Kitten, Ragout Chicken with green beans 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 14%
€1.44
(€14.40/kg)
€1.69
deal
Wilderness Senior cat food pouch (Real Nature) with tabby cat photo, "Pure Chicken" label, chicken leg image and "96% 4% 0%" text
SALE
Real Nature Original Senior cat food with chicken and green beans in sauce, natural ingredients, gold foil packaging.
Exclusive
REAL NATURE
Original Cat Wet Food, Senior, Ragout Chicken with green beans 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 14%
€1.44
(€14.40/kg)
€1.69
deal
Pouch of Real Nature Original kitten food with chicken, beef, pumpkin, and salmon oil. Text: "Huhn mit Rind," "Omega-6 + Taurin."
Exclusive
REAL NATURE
Original Wet Food Cat, Kitten, Chicken with beef 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.44
(€16.94/kg)
Variants available: 3
Sheba Filets cat food with chicken and sustainable tuna, MSC certified, featuring a gray cat and parsley garnish.
Sheba
Filet Chicken & Tuna 60g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€24.83/kg)
A can of cat food labeled "Moments to enjoy," featuring an orange cat and tuna with trout. Text reads "Thunfisch mit Forelle" and "QUALITY FILET."
Exclusive
MOMENTS
Adult Tuna with trout 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€21.29/kg)
Variants available: 14
Pouch of "Kitten Moments" chicken fillet cat food, featuring a fork with tender chicken pieces and a playful kitten lying beside it.
Exclusive
MOMENTS
Kitten 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€21.29/kg)
A can of "Kitten Moments" wet food featuring a playful kitten on the label, with text indicating chicken flavor and quality filet.
Exclusive
MOMENTS
Kitten Chicken Fillet 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€21.29/kg)
Canned cat food labeled "MultiFit Paté Adult" featuring an orange tabby cat on the front, with text highlighting "no added sugars" and "with chicken."
Exclusive
MultiFit
Adult Pâté Chicken 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€3.72/kg)
Variants available: 3
A can of MultiFit Senior cat food featuring an orange tabby cat on the label, with text indicating it contains salmon and no added sugars.
NewExclusive
MultiFit
Wet Food Cat Senior Pâté, with Salmon 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€3.72/kg)
SALE
Schesir Special Mousse Light chicken flavor adult cat food pouch, grain free, low calories, 70g.
Schesir
Chicken Light 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89
SALE
Can of Schesir Silver Complete grain-free chicken wet cat food for senior cats 11+, 70g.
Schesir
Silver Senior Wet Cat Food Chicken in Broth 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89
SALE
Schesir Silver grain-free senior cat food can, chicken with duck flavor, 70g, for cats 11+ years.
Schesir
Silver Wet Cat Chicken with Duck Dual Texture 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89
SALE
Schesir Silver Mousse grain-free salmon and chicken cat food pouch for senior cats 11+, 80g, with black cat illustration.
Schesir
Silver Wet Cat Salmon with Pumpkin Mousse 80g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€18.88/kg)
€1.89
SALE
Schesir Special Mousse cat food pouch for adult cats, salmon with chicken, grain free, skin & coat formula, 70g.
Schesir
Special Wet Cat Salmon Mousse 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89
SALE
Schesir Silver Mousse grain-free chicken cat food pouch for senior cats 11+, 80g, with immune support.
Schesir
Sliver Senior Wet Cat Food Chicken in Mousse 80g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€18.88/kg)
€1.89
SALE
Schesir Silver complete grain-free cat food can, tuna and mackerel flavor, 70g, for senior cats 11+ years.
Schesir
Silver Wet Cat Tuna with Mackerel Broth 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89
deal
Royal Canin Instinctive 7+ cat food bag, showing a running cat, "Health Nutrition," "Vitality complex," and a bowl of gravy with kibble.
SALE
Royal Canin 85g wet cat food pouch for senior cats over 11 years old, chunks in gravy, with an orange tabby cat image.
ROYAL CANIN
Ageing 11+ Wet Cat Food in Gravy 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€17.76/kg)
€1.89
SALE
Real Nature Wilderness Senior True Country cat food with chicken and salmon, 94% meat, 6% vegetables, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Wet Food Cat, Senior Chicken with salmon 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 15%
€1.52
(€15.20/kg)
€1.79
SALE
Real Nature Original pet food packaging featuring "Huhn mit Lachs" (Chicken with Salmon), with peas and carrots, labeled for adult cats.
Exclusive
REAL NATURE
Original Wet Food for Cats Adult, Chicken with salmon 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 10%
€1.52
(€15.20/kg)
€1.69