-10% discount on everything for orders over €49

Dog
Cat
Vet diets

Add your favourite items to your shopping cart and receive a 10% discount* on everything for orders over €49 between 11th and 13th January.

Discount code: NEWYEAR10

Activate the voucher now

* The voucher is only valid in the Maxi Zoo online shop from 11th January until 13th January with a minimum purchase value of €49. Cannot be combined with already discounted items or other vouchers, promotions or discounts.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Dog size
Sort by
1121 Products
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin dog food bag for adult large breeds (26-44 kg), featuring a German Shepherd, promoting digestive and optimal health.
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Adult Bulldog dog food bag featuring a bulldog image, with text highlighting breed nutrition, tailor-made kibble, and odour reduction.
ROYAL CANIN
Adult Bulldog Dry Dog Food 12 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (71)
€84.99
(€7.08/kg)
ACANA Light & Fit dog food bag with a sunset background, showcasing fresh chicken, 65% animal ingredients, and no artificial additives.
ACANA
Light & Fit 11.4 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (25)
€88.99
(€7.81/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Junior Giant dog food bag with a St. Bernard, promoting strong immunity, muscle growth, and tailored kibble size.
ROYAL CANIN
Giant Junior Dry Dog Food 15 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (82)
€89.99
(€6.00/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Digestive Care Maxi dog food bag with a brown and white dog, emphasizing improved stool quality and 97% proven results.
ACANA Puppy Recipe bag with two dogs in a sunset field. Highlights: "70% animal ingredients," "30% veggies," "0% artificial additives."
ACANA
Puppy Recipe 11.4 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€89.99
(€7.89/kg)
ACANA Adult Large Breed dog food bag with two dogs in a grassy field, showcasing fresh chicken and raw flounder, 60% animal ingredients.
ACANA
Adult Large Breed 11.4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (53)
€90.99
(€7.98/kg)
ACANA Puppy Large Breed Recipe dog food bag featuring a sunset background with two dogs, highlighting fresh Canadian chicken and raw flounder.
ACANA
Dog Puppy Large Breed 11.4 kg 11.4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (47)
€96.99
(€8.51/kg)
Royal Canin Veterinary Urinary S/O dog food bag featuring a silhouette of a dog, with a red crown logo and bold text.
ROYAL CANIN
Veterinary Urinary Dry Dog Food 13 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (66)
€114.99
(€8.85/kg)
Orijen Puppy Large dog food bag with a person and dog silhouette at sunset, emphasizing "85% quality animal ingredients."
Orijen
Puppy Large Breed 11.4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (128)
€118.99
(€10.44/kg)