-10% discount on everything for orders over €49

Dog
Cat
Vet diets

Add your favourite items to your shopping cart and receive a 10% discount* on everything for orders over €49 between 11th and 13th January.

Discount code: NEWYEAR10

Activate the voucher now

* The voucher is only valid in the Maxi Zoo online shop from 11th January until 13th January with a minimum purchase value of €49. Cannot be combined with already discounted items or other vouchers, promotions or discounts.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Dog size
Sort by
1121 Products
Green pet towel with a hood, featuring a bow and the text "TAKE CARE" in a heart design. Soft, absorbent fabric.
Exclusive
TAKE CARE
Dog Bathrobe S 36 cm
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (6)
€19.99
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
Black pet training belt with pockets and a bungee leash attachment, designed for hands-free walking or running with dogs.
Exclusive
FIT+FUN
Jogging belt + lead
Rating: 2.5 out of 5 stars
2.5 (23)
€19.99
Camo-patterned fleece dog jacket with orange zippers and a high collar, designed for warmth and comfort.
Exclusive
Dogs Creek
Makalu Camouflage Fleece Jacket 26 cm
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (38)
€19.99
Variants available: 9
A vibrant pink and purple dog coat with a zipper and adjustable straps, featuring a soft inner lining and an orange trim.
Exclusive
AniOne
Winter Coat with Polly Harness 24 cm
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (32)
€19.99
Variants available: 6
Black dog leash with a padded handle and a bungee section for added comfort, featuring a metal clip for attachment.
Exclusive
AniOne
Jogging lead
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€19.99
Clumping cat litter bag featuring a playful cat, labeled "Premiere I ❤️ my cat," with baby powder scent and details on weight and odor control.
Exclusive
PREMIERE
Extra Light Baby Powder Clumping Cat Litter 12 l
Rating: 2.8 out of 5 stars
2.8 (83)
€19.99
(€1.67/l)
Bag of Premiere non-clumping cat litter, 5.8 kg, featuring three fluffy cats and text in multiple languages.
Exclusive
PREMIERE
Cat's Favourite Hygiene Litter Kitten & Adult 10 l
Rating: 3.2 out of 5 stars
3.2 (18)
€19.99
(€2.00/l)
Box of Premiere clumping cat litter with a gray tabby cat lying down and product features listed in multiple languages.
Exclusive
PREMIERE
Cat's Favourite Clumping Litter Adult 10 l
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (14)
€19.99
(€2.00/l)
Blue and purple dog food bag labeled "PREMIERE I love my dog ADULT BEST MEAT LIGHT" with 47% poultry, 7.5% fat, 4kg, and a dog sitting next to a bowl of kibble and meat pieces.
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Best Meat Adult Light Poultry 4 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (76)
€19.99
(€5.00/kg)
Variants available: 2
Bag of PREMIERE I ♥ my dog adult dog food labeled BEST MEAT, 39% beef, 4kg, yellow Labrador, bowl and raw meat.
Exclusive
PREMIERE
Best Meat Dry Dog Food Adult Beef 4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (299)
€19.99
(€5.00/kg)
Variants available: 2
SALE
PREMIERE soft supplement snacks Tummy & Comfort for optimal digestion with illustration of a happy dog and treats.
Exclusive
PREMIERE
Supplement dog snack Tummy & Comfort 300g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
You save 20%
€19.99
(€66.63/kg)
€24.99
SALE
Premiere Calm & Chill soft supplement snacks for dogs, purple can with dog illustration and calming icons.
Exclusive
PREMIERE
Supplement dog treat Calm & Chill 300g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
You save 20%
€19.99
(€66.63/kg)
€24.99
SALE
Premiere Soft & Glossy soft supplement snacks for dogs, blue can with poodle illustration and kibble image.
Exclusive
PREMIERE
Supplement Dog Snack Soft & Glossy 300g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
You save 20%
€19.99
(€66.63/kg)
€24.99
SALE
PREMIERE Boost & Vitality soft supplement snacks for dogs, with a dog illustration and kibble pieces on the label.
Exclusive
PREMIERE
Supplement dog snack Boost & Vitality 300g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€19.99
(€66.63/kg)
€24.99
SALE
Can of Premiere Flexi & Strong soft supplement snacks for dogs, pink label with dog illustration and bone-shaped treats.
Exclusive
PREMIERE
Supplement dog snack Flexi & Strong 300g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
You save 20%
€19.99
(€66.63/kg)
€24.99
SALE
Premiere Bright & Shiny soft supplement snacks for pets, with a smiling dog illustration and product benefits icons.
Exclusive
PREMIERE
Supplement dog snack Bright & Shiny 300g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€19.99
(€66.63/kg)
€24.99
Select Gold Mini Adult dog food bag, featuring a small dog on the front, labeled "Light" with chicken, suitable for dogs under 10 kg.
Exclusive
SELECT GOLD
Light Mini Adult Chicken 2.5kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (8)
€19.99
(€8.00/kg)
SALE
Bag of PREMIERE "I ♥ my dog" soft mini senior dog food, 60% chicken, semi-moist, 4kg, with small white-brown dog image
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Semi-Moist Soft Mini Senior Chicken 4kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 11%
€20.39
(€5.10/kg)
€22.99
SALE
PREMIERE I ♥ my dog soft Senior dog food bag, 60% beef, 4kg, with sitting golden retriever.
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Soft Senior Beef 4kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 11%
€20.39
(€5.10/kg)
€22.99
Royal Canin Mini Adult dog food bag with a playful small dog, featuring "Weight maintenance" and "Optimal health support."
ROYAL CANIN
Adult Mini Dry Dog Food 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€20.49
(€10.25/kg)
Variants available: 3
Dog food bag labeled "Time Greyhound 20," featuring a greyhound on a leash in a grassy field, with text highlighting quality and digestibility.
Time
Greyhound 20 15 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€21.49
(€1.43/kg)
Colorful braided dog leash with light blue accents and a leather attachment, featuring a gold clip for securing to a collar.
Exclusive
AniOne
Rope line S-L colored
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€22.99
Variants available: 2
Royal Canin Early Renal veterinary dog food bag featuring a black and white image of a dog, with bold text indicating the product name.
New
ROYAL CANIN
Veterinary Early Renal Dry Dog Food 2 kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (10)
€22.99
(€11.50/kg)
Variants available: 2
A plush, gray dog coat displayed on a white dog mannequin, featuring a quilted texture and soft lining.
Exclusive
MORE
Calla Winter Coat 28 cm
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (11)
€22.99
Variants available: 5
Viyo Immune+ prebiotic drink for dogs, featuring a close-up of a husky with blue eyes, text in Dutch about immune support and vet-developed formula.
VIYO
Immune+ for dogs 14 x 30 ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.49
(€46.98/kg)
6kg bag of Gain Elite Complete Dog Nutrition for small dogs, featuring a Cavalier King Charles Spaniel and highlighting hypoallergenic benefits.
GAIN
Elite Small Dog Adult 6 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.99
(€4.00/kg)
Variants available: 2
Bag of GAIN pet nutrition Crunchy dog food (18kg) with three dogs pictured; 20% Extra Free, +3kg visible.
GAIN
Crunchy 15kg + 3kg Extra Free
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.99
(€1.33/kg)
Bag of Time Greyhound 28 dog food, featuring a racing greyhound on the front, labeled as "Superior Racing Greyhound Food," 15kg.
Time
Greyhound 28 15 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.99
(€1.60/kg)
Gain Elite Complete Dog Nutrition bag for small dogs, 6kg, featuring a fluffy white dog on the front, labeled "Light" for overweight dogs under 20kg.
GAIN
Elite Small Dogs Light 6 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.99
(€4.00/kg)
Beige dog harness with mesh fabric, red "dogfinder" label, and "cure life" logo, displayed on white background.
Curli
Vest Harness curli Clasp Air-Mesh beige XXXS
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€23.99
Variants available: 2
ACANA Puppy Small Breed dog food bag with two dogs in a field, showcasing 70% animal ingredients and 0% artificial additives.
ACANA
Puppy Small Breed 2 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (29)
€24.99
(€12.50/kg)
Pink pet harness with adjustable straps and a metal D-ring for leash attachment, designed for comfort and security.
Exclusive
AniOne
Soft Harness pink S
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (27)
€24.99
Variants available: 3