-10% discount on everything for orders over €49

Dog
Cat
Vet diets

Add your favourite items to your shopping cart and receive a 10% discount* on everything for orders over €49 between 11th and 13th January.

Discount code: NEWYEAR10

Activate the voucher now

* The voucher is only valid in the Maxi Zoo online shop from 11th January until 13th January with a minimum purchase value of €49. Cannot be combined with already discounted items or other vouchers, promotions or discounts.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Dog size
Sort by
1121 Products
Royal Canin Dental Care Mini dog food bag with small dog illustration and text on reducing tartar formation by up to 69%.
ROYAL CANIN
Mini Dental Care Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (9)
€29.99
(€10.00/kg)
Gray pet carrier bag with adjustable shoulder strap and multiple zippered pockets.
Exclusive
AniOne
Running and Training Bag
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€29.99
Red adjustable dog harness with padded mesh chest and black buckles, labeled "Antone Pet Life"
Exclusive
AniOne
H-Harness with Magnetic Buckle M
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€29.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit adult cat food box featuring "Duo Fish & Classic Mix" with 92 x 100g servings, including flavors like beef, turkey, and salmon.
A rolled black dog leash with a reflective silver stripe and a sturdy metal clip, featuring a logo patch that reads "Dog Creek Outdoor Gear."
Exclusive
Dogs Creek
drag line Explorer black 5 m
Rating: 2.8 out of 5 stars
2.8 (40)
€29.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit 'Simply Good' cat food box with orange tabby, 'SAUCE' bowl image and 'Adult Chicken Mix' label (92x100g)
Exclusive
MultiFit
Chicken Mix Adult in Sauce 92x100g
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (96)
€29.99
(€3.26/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit Tasty Duo cat food box with orange cat, "Duo Fish & Classic Mix", "Jelly" and "Adult" labels.
15kg bag of "Time Puppy & Sapling" puppy food, featuring playful greyhounds and highlighting bone strength for greyhounds and whippets.
Time
Puppy & Sapling 15 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€31.49
(€2.10/kg)
Metal dog leash with a chain design and a padded black handle for comfort.
Exclusive
AniOne
Short Chain Lead
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€31.99
Black dog leash made of durable rope with leather accents and metal clips, designed for pet safety and control.
Exclusive
AniOne
Nylon Retriever Lead Activity
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (14)
€31.99
Bottle of VetPro Plus™ for joint mobility with Omega 3, 250ml, featuring a running golden retriever on the label.
Duggan Vet
Vet Pro plus 250ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€31.99
(€127.96/l)
EVERYDAY LOW PRICES
Purina Felix Original Fish Selection in Jelly, 80 pouch mega pack, featuring a playful black and white cat on the packaging.
Felix
Fish Selection 1 in jelly 80x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€31.99
(€4.70/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Felix Original cat food mega pack with a playful black and white cat, labeled "80 Pouch Mega Pack" and "Mixed Selection in Jelly."
Gain Pet Nutrition Supreme dog food bag with a Bernese Mountain Dog and Beagle, showcasing "Premium Meaty Recipe" and nutritional benefits.
GAIN
Supreme 15kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€31.99
(€2.13/kg)
15kg bag of Time Record Breaker super-premium dog food with a greyhound on the front; ingredients: chicken, rice, salmon, eggs.
Time
Record Breaker 15 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€32.99
(€2.20/kg)
Jar of ProDen PlaqueOff Soft Chews for large/giant dogs, golden retriever image, 100% seaweed label, VOHC accepted badge.
New
ProDen
PlaqueOff Soft Chews Dog 60pk
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€33.99
(€158.83/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Whiskas Mega Pack cat food, featuring Poultry Feasts in jelly, contains 80 x 85g servings, with a cat's face on the packaging.
SALE
Gain Elite Complete Dog Nutrition, Senior formula for big dogs over 20kg, featuring a brown dog on the bag, 12kg, chicken & rice.
GAIN
Elite Big Dogs Senior 12 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€34.79
(€2.90/kg)
€43.49
Navy blue dog leash with leather accents and colorful woven details, featuring a metal clip for attachment.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
lead
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€34.99
Beige rope slip dog leash with green and white striped accents and gold hardware.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Retriever Rope Lead
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (2)
€34.99
Blue padded dog harness with adjustable straps, black plastic buckle, metal ring, and a blue rope with a brown tag.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
rope harness blue S
Rating: 2.1 out of 5 stars
2.1 (9)
€34.99
Variants available: 2
Bag of Go Native grain-free dog food with fresh duck, apple, cranberry, small kibble size, 70% meat content.
Go Native
Small Duck Apple Cranberry 4kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€34.99
(€8.75/kg)
Gray and teal braided dog leash with leather accents and metal clasps, designed for durability and style.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
lead turquoise
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (6)
€34.99
Variants available: 3
Royal Canin Bulldog Puppy food bag featuring a puppy image, with text highlighting breed nutrition and immune support.
ROYAL CANIN
Puppy Bulldog Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (52)
€36.49
(€12.16/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Purina Felix Doubly Delicious cat food packaging with a playful cat, featuring "80 Pouch Mega Pack" and "Countryside Selection in Jelly."
EVERYDAY LOW PRICES
Purina Felix cat food packaging features a playful cat and reads "80 Pouch Mega Pack" with "Favourites Selection in Jelly" flavors.
Bag of Go Native grain free dog food with Wild Atlantic Herring, carrot, kale, small kibble size, 70% meat content, made in Ireland.
Go Native
Small Herring Carrot Kale 4kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€36.99
(€9.25/kg)
Winalot Purina dog food bag with smiling golden retriever, "With Chicken" label and "Adult 12kg".
Winalot
Adult Dry Dog Food Chicken 12kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€39.99
(€3.33/kg)
A pile of colorful pet food kibble in various shapes and sizes, featuring beige, green, and pink pieces against a white background.
Exclusive
MultiFit
Baked Goods Megapack 10kg Multi-bites
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (82)
€39.99
(€4.00/kg)
Variants available: 5
Blue Julius-K9 dog harness with reflective straps and a sturdy buckle, featuring the brand name prominently displayed.
JULIUS-K9
Trixie Julius K-9 Harness blue M
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (10)
€39.99
Variants available: 5
A pile of heart-shaped pink pet treats, showcasing their soft texture and vibrant color, ideal for rewarding pets.
Exclusive
MultiFit
Bakery Megapack grain-free 10kg Mini heart with red beet
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (10)
€39.99
(€4.00/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Starter Mini dog food for mothers and puppies, suitable for 1-2 months, featuring rehydratable kibble and health support.
ROYAL CANIN
Mini Starter Dry Puppy Food 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (47)
€39.99
(€10.00/kg)