-10% discount on everything for orders over €49

Dog
Cat
Vet diets

Add your favourite items to your shopping cart and receive a 10% discount* on everything for orders over €49 between 11th and 13th January.

Discount code: NEWYEAR10

Activate the voucher now

* The voucher is only valid in the Maxi Zoo online shop from 11th January until 13th January with a minimum purchase value of €49. Cannot be combined with already discounted items or other vouchers, promotions or discounts.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Dog size
Sort by
1121 Products
A brown dog jacket with a high collar, adjustable straps, and reflective detailing, designed for outdoor wear.
Exclusive
Dogs Creek
Parabat Raincoat, Black 28 cm
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (9)
€39.99
Variants available: 2
Light blue padded dog harness with adjustable straps and metal buckle, designed for comfort and control.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Nylon Harness blue S
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (8)
€39.99
Variants available: 2
Brown and tan leather dog leash with silver bolt snap, stitched edges, coiled on white background.
New
WAUDOG
Soft Lead brown S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€39.99
Variants available: 2
15kg bag of Gain Elite Complete Dog Nutrition for Big Dogs, featuring a golden retriever and labeled "Adult" and "Chicken & Rice."
GAIN
Elite Big Dogs Adult 12 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€43.49
(€3.62/kg)
Gain Elite Complete Dog Nutrition, Big Dogs Light, 12kg bag featuring a black dog on the front, with ingredients like chicken and rice.
GAIN
Elite Big Dogs Light 12 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€43.49
(€3.62/kg)
NutriPaw Calming Treats for dogs, 120 chews, pork flavor, relieves anxiety, stress, and fear, green label with dog wearing heart-shaped glasses.
Chanelle
NutriPaw Calming Treat  120pcs
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€44.99
(€149.97/kg)
NutriPaw Hip & Joint Treats for dogs, 120 chews, duck flavor, promotes mobility and strength, blue label with dog wearing sunglasses.
NutriPaw
Hip & Joint Chews 120pcs
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€44.99
(€124.97/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Premiere I love my dog Adult Best Meat Active dog food bag with 44% poultry, 17% fat, and a Border Collie image, 12kg.
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Best Meat Adult Active 12kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (7)
€44.99
(€3.75/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Premiere I love my dog Maxi Adult Best Meat dog food bag with 45% poultry, 12kg, and a dog sitting next to a bowl of kibble and meat.
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Best Meat Adult Maxi Poultry 12 kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (7)
€44.99
(€3.75/kg)
White pump bottle labeled 'ARTHRI AID OMEGA' joints & mobility for dogs; MSM, Omega‑3, Vitamins C & E, dog image
New
Chanelle
Arthri Aid Omega 500ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€46.99
(€93.98/l)
A green and orange dog harness with reflective strips and adjustable straps, designed for comfort and safety during walks.
Exclusive
Dogs Creek
Safety Harness Revolution S
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (48)
€54.99
Variants available: 4
ACANA Classics Prairie Poultry dog food bag with a mountain backdrop, showcasing chicken, turkey, and claims of antioxidants and omega-3s.
ACANA
Prairie Poultry 9.7 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (47)
€59.99
(€6.18/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Science Plan Adult 1-6 Medium dog food with lamb & rice, supports immune system, healthy digestion, and lean muscles.
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Science Plan Adult 1-6 Medium dog food with chicken, supports immunity and digestion, 11-25 kg dogs.
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Medium Senior dog food bag for dogs 7+ years, 11-25 kg, sensitive, with horse & tapioca, grain-free formula.
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Maxi Senior Sensitive dog food bag for dogs over 25 kg, 6+ years, with horse & tapioca, grain-free formula.
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy Maxi dog food bag with a German Shepherd puppy, emphasizing immune support, brain development, and kibble size.
ROYAL CANIN
Puppy Maxi Dry Dog Food 12kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€69.99
(€5.83/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy Medium dog food bag with a puppy image, emphasizing immune support, brain development, and adapted kibble size.
James Wellbeloved Adult dog food bag, rich in fish & rice, hypoallergenic, 12kg, for dogs 1-7 years, supports digestion, skin, immune system.
James Wellbeloved
Fish & Rice 12kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€69.99
(€5.83/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin kitten wet food pouch (85 g) 'KITTEN up to 12 months', chunks in jelly, soft for milk teeth, stage 3
ROYAL CANIN
FHN Kitten in Jelly 48x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€69.99
(€17.15/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin 85g Digestive cat food pouch, with text "Helps support healthy digestion" and "Over 95% healthy stool quality"
ROYAL CANIN
FCN Digestive in Gravy 48x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€69.99
(€17.15/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Instinctive adult cat wet food pouch 85g, cat image and bowl of gravy; visible text ROYAL CANIN and INSTINCTIVE.
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Science Plan dog food bag — Mature Adult 7+ (Medium 11–25 kg), 3 Essential Benefits, with chicken; brown-and-white dog image
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Science Plan puppy food bag with two beagle puppies; reads 'PUPPY <1', '5 Essential Benefits', 'with chicken'.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Urinary Stone Dry Dog Food Beef 10 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (13)
€74.99
(€7.50/kg)
Black dog harness with adjustable straps and reflective detailing, featuring a sturdy buckle and a padded chest area.
Exclusive
Dogs Creek
Renegade Car Safety Harness S
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (6)
€79.99
Variants available: 2