-10% discount on everything for orders over €49

Dog
Cat
Vet diets

Add your favourite items to your shopping cart and receive a 10% discount* on everything for orders over €49 between 11th and 13th January.

Discount code: NEWYEAR10

Activate the voucher now

* The voucher is only valid in the Maxi Zoo online shop from 11th January until 13th January with a minimum purchase value of €49. Cannot be combined with already discounted items or other vouchers, promotions or discounts.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Dog size
Sort by
1121 Products
Black AniOne retractable dog leash with ergonomic handle, black tape lead and silver metal clasp, label "AniOne"
Exclusive
AniOne
Basic black retractable lead XS
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (2)
€11.99
Variants available: 4
SALE
A 20-liter bag of MultiFit Limited Edition cat litter, labeled "Spring Comfort," featuring a relaxed orange tabby cat on a grassy background.
Exclusive
MultiFit
Fresh Comfort Meadow fragrance 20 l
Rating: 2.3 out of 5 stars
2.3 (24)
You save 25%
€11.99
(€0.60/l)
€15.99
Orange bag of "Winner Premium Cat Food" featuring a chicken flavor, with a colorful cat illustration and icons for health benefits.
Winner
Cat Adult Chicken Food 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€12.49
(€6.25/kg)
Variants available: 2
Orange bag of "Winner Cat" premium cat food, featuring a silhouette of a cat, labeled "Chicken Sterilised" and "Winner."
Winner
Cat Chicken Sterilised Food 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€12.49
(€6.25/kg)
Variants available: 2
SALE
Gain Elite Complete Dog Nutrition for Big Dogs, Adult Salmon flavor, 3kg bag, featuring a Bernese Mountain Dog on the front.
GAIN
Elite Big Dogs Adult Salmon 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 19%
€12.79
(€4.26/kg)
€15.95
Variants available: 2
A bright pink dog leash with a black stripe, featuring a metal clip at one end and an "AniOne Wild Variety" label.
Exclusive
AniOne
Tow Leash pink 5 m
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€12.99
Variants available: 3
Exclusive
MOMENTS
Diamond Soufflé 12 x 85 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (7)
€12.99
(€12.74/kg)
Light pink coiled dog leash with a silver metal clasp on a white background.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty retractable lead for dogs 4 m apricot
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€12.99
Variants available: 2
A white dog mannequin wearing a tan and brown insulated dog coat, showcasing a stylish design for pet apparel.
Exclusive
AniOne
light winter coat 24 cm
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€12.99
Variants available: 7
A sleek black cat with orange eyes looks at the viewer beside a "Moments Diamond" cat food box featuring chicken and poultry liver cans.
Exclusive
MOMENTS
Diamond Soufflé MultiPack
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (6)
€12.99
(€12.74/kg)
Orange bag of "Winner Premium Cat Food" for kittens, 10kg, featuring a playful cat illustration and nutritional icons.
Winner
Cat Kitten Food 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€13.49
(€6.75/kg)
A clear plastic bag filled with multiple pig ears dog treats, labeled "MultiFit native Snacks Maxi-Schweineohren" on a brown background.
Exclusive
MultiFit
Pig Ears XL 5 Pieces
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (13)
€13.99
Light blue braided dog leash with a silver clip, featuring a label that reads "Anione Wild Variety."
Exclusive
AniOne
lead small dog sky blue S
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€13.99
Variants available: 2
AniOne retractable dog leash, black and neon yellow with reflective panel, ergonomic wrist handle and metal clasp.
Exclusive
AniOne
reflective retractable lead XS
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€13.99
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
Dog food package labeled "FIT+FUN CROC with poultry," featuring two dogs and a 10kg weight indication.
Exclusive
FIT+FUN
Dry Dog Food Adult Croc with Poultry 10kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€13.99
(€1.40/kg)
Gain Elite Grain Free dog food for small dogs, 2kg bag, featuring adult chicken formula with hydrolergenic ingredients and prebiotics.
GAIN
Grain-Free Small Dogs Adult Chicken 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 3
Gain Elite Grain Free dog food bag for big dogs, 2kg, featuring adult chicken formula, with claims of being hypoallergenic and containing glucosamine.
GAIN
Grain-Free Big Dogs Adult Chicken 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
A stylish dog jacket featuring a green and black color scheme, with adjustable straps and a soft inner lining.
Exclusive
AniOne
winter coat with harness Tristan 24 cm
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (61)
€14.99
Variants available: 8
A pet food bag labeled "Wilderness Adult" featuring a wolf and highlighting "60% Fresh Meat" with beef as the main ingredient.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Fresh Meat Beef Adult 1 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (16)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 2
A pet food bag labeled "Wilderness Adult" featuring a wolf and fresh turkey meat, stating "60% FRESH MEAT" and "40% ingredients."
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Fresh Meat Turkey Adult 1 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (4)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 2
Dog food bag featuring a wolf and salmon, labeled "Wilderness Adult," with 60% fresh fish and 40% other ingredients.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Fresh Fish Adult 1 kg
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (14)
€14.99
(€14.99/kg)
Real Nature Wilderness Adult Pure Beef pet food bag showing a wolf, raw steak and text "60% beef, 40% fruits, 0% added grains"
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dry Dog Food, Adult, Pure Beef 1 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (40)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 2
Black leather dog slip-lead with gold-tone O-ring and swivel snap hook
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Moli standard lead for small dogs black
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
Variants available: 2