-10% discount on everything for orders over €49

Dog
Cat
Vet diets

Add your favourite items to your shopping cart and receive a 10% discount* on everything for orders over €49 between 11th and 13th January.

Discount code: NEWYEAR10

Activate the voucher now

* The voucher is only valid in the Maxi Zoo online shop from 11th January until 13th January with a minimum purchase value of €49. Cannot be combined with already discounted items or other vouchers, promotions or discounts.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Dog size
Sort by
1121 Products
Plastic tub of MultiFit Snacks dog treats labeled Maxi Soft Trainies with Bernese Mountain Dog image
Exclusive
MultiFit
Dog Treat Soft Trainies 750g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.99
(€7.99/kg)
SALE
Dog food bag labeled "Premiere I love my dog Senior soft," with a sitting golden retriever and key features like 60% poultry, juicy & soft, aids digestion.
Exclusive
PREMIERE
Soft dry dog food for senior dogs with poultry 1 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€6.39
(€6.39/kg)
€7.99
Variants available: 2
8in1 Delights Chicken Twisted Sticks package featuring twisted dog treats with chicken breast inside, labeled in multiple languages.
8in1
Delights Twisted Sticks Chicken 10 Piece(s)
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (44)
€6.49
(€118.00/kg)
Purina Felix Kitten food box with a playful black and white kitten, featuring "Mixed Selection in Jelly" flavors for 2-12 month old kittens.
Felix
Kitten Mix Selection 12x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.49
(€6.36/kg)
Metal spiral stake with a red handle and a ring for securing pets outdoors.
Trixie
Tie-Out Stake
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (24)
€6.99
Edgard Cooper Top Dog Bites chicken-flavored dog treats in a bright orange family bag, featuring a cartoon dog and cat.
Edgard & Cooper
Bites Chicken 120 g
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (2)
€6.99
(€58.25/kg)
Whimzees Wellness Daily Dental Treats bag for puppy XS/S 28 treats, 4 week supply, image of chew treats and small dog
WHIMZEES
Puppy Dog Dental Care S
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (24)
€6.99
(€33.29/kg)
Variants available: 2
SALE
Purina Gourmet Nature's Creations cat food packaging featuring slow cooked mini fillets, rich in oceanfish and tuna, with a white cat image.
GOURMET
Nature's Creations Wet Cat Food 8x85g Mix pack
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€7.51
(€11.04/kg)
€9.39
Variants available: 2
Purina Gourmet Gold Succulent Delights cat food packaging featuring a white cat, with flavors: chicken, salmon, beef, and ocean fish.
GOURMET
Gold Succulent Delights 8 x 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.79
(€11.46/kg)
deal
Purina Beta Adult dog food bag in green, showcasing chicken as the main ingredient and promoting no artificial additives for digestive health.
BETA
Purina Adult Chicken 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€4.00/kg)
SALE
Select Gold XS Senior dog food bag, 4kg, for dogs over 8 years, featuring a small dog on the front, labeled "Huhn" (Chicken).
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Senior XS Dry Dog Food Chicken 1 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (12)
You save 20%
€7.99
(€7.99/kg)
€9.99
A can of MultiFit Junior cat food with a cute orange kitten label, pâté with salmon, 400g, no added sugars.
Exclusive
MultiFit
Wet Food Cat Junior, Pâté, with Salmon 6x400 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (5)
€7.99
(€3.33/kg)
Purina Felix cat food box with a playful black and white cat peeking through a hole, labeled "As Good As It Looks."
Felix
AGAIL Ocean Feasts 12x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€7.83/kg)
A playful black and white cat peeks through a torn box, promoting Purina Felix "As Good As It Looks" Meaty Selection in Jelly.
Felix
AGAIL Meaty Selection12 x 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€7.83/kg)
Bag of FIT+FUN dog food "CROC mit Rind" 5kg, red and blue package with two dogs pictured and small kibble window
Exclusive
FIT+FUN
Dry Dog Food Adult Croc with Beef 5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€1.60/kg)
A 6-liter box of MultiFit Ultra cat litter in blue and green, labeled "ULTRA" and "KLUMPEND," with "Ultra Absorbent" and "Fresh-Scented."
Exclusive
MultiFit
Clumping Litter Ultra 6 l
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (139)
€7.99
(€1.33/l)
MultiFit ULTRA clumping cat litter, Limited Edition Lavender; purple box with lounging ginger cat — "5,15 kg / ≈ 6 l"
Exclusive
MultiFit
Ultra Cat Litter 6l Scent Edition
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (4)
€7.99
(€1.33/l)
deal
Purina BETA Sensitive dog food bag, featuring salmon as the main ingredient, with a dual-shape kibble design and prebiotic for digestive health.
Bag of Lily's Kitchen Woofbrush dental chews for dogs (small 6–10 kg, x7) showing two dark chew sticks.
Lily's Kitchen
Woofbrush dental chew for small dogs 7x22 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (30)
€8.49
(€55.13/kg)
Variants available: 3