-10% discount on everything for orders over €49

Dog
Cat
Vet diets

Add your favourite items to your shopping cart and receive a 10% discount* on everything for orders over €49 between 11th and 13th January.

Discount code: NEWYEAR10

Activate the voucher now

* The voucher is only valid in the Maxi Zoo online shop from 11th January until 13th January with a minimum purchase value of €49. Cannot be combined with already discounted items or other vouchers, promotions or discounts.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Dog size
Sort by
1121 Products
Dog treat packaging featuring a cocker spaniel with a tongue out, labeled "Pumpkin Spice" and "with pumpkin," highlighting vegetarian formula.
Exclusive
PREMIERE
I love veggie snack pumpkin 100 g
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (9)
€1.99
(€19.90/kg)
Edgard Cooper Keep It Up Chicken Bar packaging featuring two playful dogs, with text stating "HIGH IN VITAMINS, YES REALLY" and "30G."
Edgard & Cooper
bar Chicken 30 g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (8)
€1.99
(€66.33/kg)
Variants available: 4
A can of pet food labeled "Moments to enjoy" featuring a cat and a bowl of beef liver topping, with text in multiple languages.
Exclusive
MOMENTS
Topping Powder Beef Liver 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€33.17/kg)
Royal Canin Hairball cat food pouch with a plate of thin slices in jelly, promoting hairball reduction in 14 days.
ROYAL CANIN
FCN Hairball Care Jelly 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€23.41/kg)
Royal Canin Urinary cat food pouch, featuring thin slices in jelly, with text highlighting urinary tract health support in 10 days.
ROYAL CANIN
FCN Urinary Care Jelly 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€23.41/kg)
PREMIERE I love my dog Topping Sauce beef with pumpkin, 100g, with image of a dog licking its lips.
Exclusive
PREMIERE
Topping Sauce Beef & Pumpkin 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€19.90/kg)
Variants available: 2
Premiere Meat Menu for adult cats featuring chicken with turkey and rabbit, showcasing fresh meat on a slate plate, 300g.
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu Wet Food Cat, Adult Chicken, Turkey & Rabbit 300 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€6.63/kg)
Variants available: 3
Royal Canin Appetite Control cat food with thin slices in gravy, alongside text: "90% of owners reported controlled begging."
ROYAL CANIN
Appetite Control Care 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€23.41/kg)
Canned cat food labeled "Premiere Meat Menu" featuring a kitten, with text indicating beef with turkey hearts and a grain-free formula.
NewExclusive
PREMIERE
Meat Menu Kitten Beef & turkey hearts 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
Variants available: 3
A package of "Premiere I Love Veggies" Fruity Butterflies dog treats with a cocker spaniel and colorful mango and cranberry snacks.
Exclusive
PREMIERE
I love veggie snack butterfly 100 g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (19)
€1.99
(€19.90/kg)
Royal Canin Digestive cat food pouch with a plate of thin slices in gravy, promoting healthy digestion and 95% stool quality in 10 days.
ROYAL CANIN
Digestive Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€23.41/kg)
deal
MultiFit Soft Snack chicken dog treats bag with smiling Jack Russell, text 'SNACKS', 'SOFT SNACK', 'HUHN/CHICKEN', 70g
Exclusive
MultiFit
Cat Soft Snack Chicken 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.39
(€34.14/kg)
SALE
MultiFit Soft Snack for dogs, 70g package, featuring a playful dog and brown bone-shaped treats. Text highlights "with lamb" and "soft & juicy."
Exclusive
MultiFit
Soft Snack 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€2.39
(€34.14/kg)
€2.99
MultiFit native snack package featuring rabbit ears with chicken, displaying several pieces inside a clear bag, with a dog image on top.
Exclusive
MultiFit
native rabbit ears with chicken 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€31.13/kg)
A smiling corgi sits beside a package of "Premiere I ♥ my dog Fun Snack Chew Heart," featuring a beef rawhide treat with heart shapes.
Exclusive
PREMIERE
Chew It Chewing Heart 38 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€65.53/kg)
Select Gold Adult Hair & Skin chicken pâté cat food can with an orange tabby cat and text in multiple languages.
Exclusive
SELECT GOLD
Hair & Skin Adult Wet Cat Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.69
(€6.73/kg)
Select Gold Adult Pure cat food can with horse flavor, grain-free formula, and image of a Siamese cat.
Exclusive
SELECT GOLD
Pure Paté Adult Wet Cat Food Horse 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.69
(€6.73/kg)
Variants available: 3
Select Gold Kitten Pure chicken pâté wet cat food can with a Siamese kitten and 72% chicken text.
NewExclusive
SELECT GOLD
Pure Kitten Pâté Wet Cat Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.69
(€6.73/kg)
Blue Purina Bakers Bites dog treat pouch with dog photo, kibble cubes and text BITES, WITH CHICKEN and NO RAWHIDE.
Bakers
Bites Dog Treats Chicken 130g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.89
(€22.23/kg)
deal
Wilderness Senior Pure Chicken pet food can, featuring a cat in a grassy background. Contains 96% chicken, 4% plants, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Senior Pure Chicken 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.95
(€7.38/kg)
Dried fish snack for dogs in a 70g package, featuring a dog on the front and text in multiple languages about the product.
NewExclusive
PREMIERE
Fish Dried Fish Snack 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
MultiFit Cow Boys dog snacks package featuring a dog on the front, with text indicating "No added sugars" and "Beef." Contains 8 pieces.
Exclusive
MultiFit
cowboys sausage chains 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
A pet treat package labeled "Premiere. Fish" featuring chicken breast with fish. The transparent section shows medium-sized fish treats inside.
Exclusive
PREMIERE
Chicken Breast with Fish 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Purina Felix Soup Tender Strips packaging shows a playful black and white cat, a soup bowl, and flavors: beef, chicken, lamb.
Felix
Soup Tender Strips 6 x 48 g Mix pack
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€10.38/kg)
Variants available: 2