-10% discount on everything for orders over €49

Dog
Cat
Vet diets

Add your favourite items to your shopping cart and receive a 10% discount* on everything for orders over €49 between 11th and 13th January.

Discount code: NEWYEAR10

Activate the voucher now

* The voucher is only valid in the Maxi Zoo online shop from 11th January until 13th January with a minimum purchase value of €49. Cannot be combined with already discounted items or other vouchers, promotions or discounts.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Dog size
Sort by
1121 Products
A blue and black hexagonal-patterned pet toy bag with a drawstring, featuring the "AniOne" logo on the side.
Exclusive
AniOne
Snack Dummy blue
Rating: 2.1 out of 5 stars
2.1 (9)
€8.99
Royal Canin dog treats package featuring a black and white dog, labeled "Treats Compatible with Hypoallergenic Diets," 230g.
New
ROYAL CANIN
Hypoallergenic Dog Treats 230g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (7)
€8.99
(€39.09/kg)
Royal Canin dog treats package featuring a black and white dog illustration, labeled "Treats" and "Compatible with Satiety Diets," 230g.
New
ROYAL CANIN
Satiety Dog Treats 230g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€8.99
(€39.09/kg)
Royal Canin dog treats package featuring a black and white dog illustration, labeled "Treats Compatible with Urinary S/O Diets," 230g.
New
ROYAL CANIN
Urinary Dog Treats 230g
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (3)
€8.99
(€39.09/kg)
Gain Junior dog food bag featuring two golden retriever puppies, with text highlighting "NEW IMPROVED MEATY RECIPE" and nutritional benefits.
GAIN
Junior 3kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.99
(€3.00/kg)
Red and pink nylon dog leash with metal clasp and a small black label reading "Ancol."
Exclusive
AniOne
Short Lead 1 Metre S
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€8.99
Variants available: 2
Pink MultiFit dog food bag labeled "SENSITIVE JUNIOR <1" with puppy image, "with lamb, chicken & rice" and 2,5 kg
Exclusive
MultiFit
Dry Dog Food, Junior, Sensitive, with Lamb, Chicken & Rice 2.5 kg
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (2)
€8.99
(€3.60/kg)
Variants available: 2
A clear bag of "MultiFit native Snacks" pig ear pieces with "SCHWEINEOHR-STÜCKE" label, and a brown and white dog in the background.
Exclusive
MultiFit
Native Pig Ear Pieces 500g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (49)
€9.49
(€18.98/kg)
SALE
Purina ONE Mini/Small dog food package, 1.5kg, labeled "Adult," featuring ingredients like beef, rice, and vegetables.
Purina ONE
Small Dog Adult Beef & Rice 1.5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€9.58
(€1.06/kg)
€11.98
SALE
Purina ONE Mini/Small dog food, 1.5kg, vibrant packaging with chicken, rice, and veggies, labeled "ACTIVE" and "RICH IN CHICKEN."
Purina ONE
Small Dog Active Chicken & Rice 1.5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€9.58
(€1.06/kg)
€11.98
SALE
Purina Pro Plan Kitten Healthy Start pack with two playful tabby kittens and labels "10 x 85g" and "Terrine mit Truthahn."
PRO PLAN
Nutri Savour Junior Turkey 10x85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€9.59
(€11.28/kg)
€11.99
EVERYDAY LOW PRICES
A colorful pet harness and leash set featuring cartoon animal designs on the harness, with a silver leash attached.
Exclusive
FIT+FUN
collar+leash set light grey S
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
€9.99
Variants available: 3
Cheese snack for dogs, featuring a textured yellow cheese block with a tag that reads "Premiere I love my dog Cheese Snack."
Exclusive
PREMIERE
Chewable Cheese             L
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
(€83.25/kg)
Bright pink dog leash with a sturdy metal clip, coiled neatly against a transparent background.
Exclusive
AniOne
lead for small dogs pink S
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (7)
€9.99
Variants available: 5
Red and pink adjustable dog leash with metal clips and a small black label reading "ANIMON"
Exclusive
AniOne
Lead 2 Metres XS
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
Variants available: 4
A white mannequin dog wearing a colorful, splatter-patterned raincoat in shades of purple, pink, and blue, featuring a black logo.
Exclusive
FIT+FUN
Raincoat Camouflage 32 cm
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (20)
€9.99
Cat food box "Moments to enjoy" Mixed Selection, tabby, spoon of wet food, Quality Filet badge, 12x40g
Exclusive
MOMENTS
Mixed Selection wet cat food for adult cats 12 x 40 g
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (1)
€9.99
(€20.81/kg)
SALE
Gain Elite Complete Dog Nutrition for small dogs, 2kg bag, featuring adult salmon formula and a white dog image.
GAIN
Elite Small Dogs Adult Salmon 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 19%
€10.39
(€5.20/kg)
€12.95
Variants available: 3
A bag of FIT+FUN non-clumping cat litter featuring a tabby cat on the front, with text in multiple languages describing the product.
Exclusive
FIT+FUN
Hygiene Litter 30 l
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (731)
€10.99
(€0.37/l)
Bag of "Winner" premium dog food featuring a colorful silhouette of a dog, labeled with "Beef" and nutritional icons.
Winner
Beef Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€3.66/kg)
A bag of "Winner" premium dog food for small breeds, featuring a colorful silhouette of a dog and icons for ingredients like water and zinc.
Winner
Small Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€3.66/kg)
A light pink dog leash made of braided material, featuring a silver metal clip for attachment and a loop handle for grip.
Exclusive
AniOne
Lead Pepe & Kitty apricot XS-S
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (11)
€10.99
Variants available: 2
Select Gold Sterilised cat food can with a tab lid, featuring a tabby cat and text about grain-free poultry pâté.
Exclusive
SELECT GOLD
Wet Food Adult Sterilized Poultry 6x200g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€10.99
(€9.16/kg)
Lily's Kitchen grain-free dog food bag featuring a white dog in a floral design, labeled "Countryside Casserole" with chicken, duck & sweet potatoes.
Lily's Kitchen
Adult Chicken & Duck 1 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.49
(€11.49/kg)
Variants available: 2
Black and green retractable dog leash with a circular handle and a metal clip, set against a white background.
Flexi
Black Design Rope green XS, 3 m, 8 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.99
Variants available: 4
Bag of ProDen PlaqueOff Dental Bites (Veggie) for dogs with golden retriever image, VOHC seal, "100% natural seaweed"
New
ProDen
PlaqueOff Bites Lge Dog 150g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.99
(€79.93/kg)
SALE
A 20-liter bag of MultiFit Limited Edition cat litter, labeled "Spring Comfort," featuring a relaxed orange tabby cat on a grassy background.
Exclusive
MultiFit
Fresh Comfort Meadow fragrance 20 l
Rating: 2.3 out of 5 stars
2.3 (24)
You save 25%
€11.99
(€0.60/l)
€15.99