-10% discount on everything for orders over €49

Dog
Cat
Vet diets

Add your favourite items to your shopping cart and receive a 10% discount* on everything for orders over €49 between 11th and 13th January.

Discount code: NEWYEAR10

Activate the voucher now

* The voucher is only valid in the Maxi Zoo online shop from 11th January until 13th January with a minimum purchase value of €49. Cannot be combined with already discounted items or other vouchers, promotions or discounts.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Dog size
Sort by
1121 Products
Dog treat packaging featuring "Premiere. I ❤️ my dog" with a golden retriever puppy, heart-shaped snacks, and "Junior Snack Sweethearts" label.
Exclusive
PREMIERE
Training Snack Puppy Chicken 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€39.90/kg)
Packaging for "Premiere I ❤️ my dog" mini snacks, featuring heart-shaped treats, labeled as chicken flavor, 100g.
Exclusive
PREMIERE
training snacks Mini 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€39.90/kg)
Premiere Deluxe dog treats in a resealable bag, featuring cubes of deer meat, labeled "Belohnung" (treat/recompense) and "medium."
Exclusive
PREMIERE
Deluxe Meat Cubes 80 g Game
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (10)
€3.99
(€49.88/kg)
Variants available: 2
Premiere I love my dog Protein Bar packaging featuring a happy dog, with bars and carrots, highlighting 74% chicken content.
Exclusive
PREMIERE
protein bar 4x25 g Chicken with carrot
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.29
(€42.90/kg)
Edgard Cooper Snuggle Up Strips dog treats packaging with green background, two treat strips, and cartoon dogs. Text: "Lamb and Turkey."
Edgard & Cooper
Strips Turkey & Lamb 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.49
(€59.87/kg)
Variants available: 4
Edgard Cooper Doggy Dental treats package with a smiling dog, labeled "Extra Long Chew Time," featuring mint & strawberry flavors.
Edgard & Cooper
Doggy Dental Mint & Strawberry 7 pcs S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.49
(€42.76/kg)
Variants available: 3
Pedigree Biscrok Multi Mix dog treats box with a small dog, biscuits, and text highlighting natural ingredients and 500g weight.
Pedigree
Multi Biscrok Original 500 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.49
(€8.98/kg)
Dental Fibre Flexies dog treats in a blue package featuring a dog image, with text highlighting 85% chicken and salmon oil.
Bogadent
Dental Fibre Flexies 2x70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.49
(€64.14/kg)
Dog dental coconut sticks package featuring a smiling dog, with text highlighting "Vegetarian," "Dental Coconut Sticks," and "Swiss Made."
Bogadent
® DENTAL COCONUT STICKS Dog 50g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (7)
€4.99
(€99.80/kg)
A dog food bag featuring a happy dog on the front, labeled "MultiFit mellos MINI ADULT" with text indicating it contains beef and carrots.
Exclusive
MultiFit
Mellos Dry Food Dog Adult, Mini Beef & Carrots 1 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (47)
€4.99
(€4.99/kg)
Variants available: 2
A packaging for dog treats labeled "Cheese Snack Pops" featuring a smiling dog, with images of cheese snacks inside a cheese-shaped cutout.
Exclusive
PREMIERE
Cheese Snack Pops 40g
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (4)
€4.99
(€124.75/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Light blue pet waste bag dispenser with a black strap, designed for easy carrying and convenience during walks.
Exclusive
FIT+FUN
snack dummy
Rating: 3.2 out of 5 stars
3.2 (5)
€4.99
EVERYDAY LOW PRICES
Yellow pet toy bag with a black handle, featuring a zippered closure and a textured fabric design.
Exclusive
FIT+FUN
snack dummy
Rating: 3.2 out of 5 stars
3.2 (5)
€4.99
A bag of Hill's Healthy Weight dog treats with a beagle licking its lips and text: "Crunchy & Delicious! Supports Healthy Weight."
Hill´s
Healthy Weight Dog Treats 200g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (11)
€4.99
(€24.95/kg)
Hill's Hypoallergenic Treats packaging shows a happy dog licking its lips, with "Crunchy & Delicious" and "For dogs with food intolerances."
Hill´s
Hypoallergenic Dog Treat 200g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (106)
€4.99
(€24.95/kg)
Bag of FIT+FUN Sensitive dog food (mit Lamm), 3 kg, showing two dogs and a small kibble window
Exclusive
FIT+FUN
Dry Dog Food Adult Sensitive with Lamb 3 kg
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (1)
€4.99
(€1.66/kg)
Variants available: 2
Red retractable dog leash with a black strap and ergonomic handle, featuring the AniOne logo.
Exclusive
AniOne
Retractable Leash Soft red XS
Rating: 3.2 out of 5 stars
3.2 (10)
€5.00
Variants available: 2
Dog chew stick in clear packaging with a brown header featuring a dog image and the text "MultiFit Naturals."
Exclusive
MultiFit
Native Beef Scalp Stick 180 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (16)
€5.49
(€30.50/kg)
Freeze-dried snack for dogs featuring a wolf on the packaging, labeled "Pure Horse" with 95% horse meat, 5% fruits and herbs, and 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Pure Snack 50 g Horse
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (20)
€5.49
(€109.80/kg)
Variants available: 2
Real Nature Wilderness Freeze Dried Snack Pure Quail Quail Egg Yolk 100% Gently Freeze Dried with white wolf image
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Freeze Dried Dog Snack Pure Quail 50g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (5)
€5.49
(€109.80/kg)
Blue Purina Bakers Sizzlers bacon flavour dog treats pouch with playful dog image, 'MAXI PACK' and 'NO RAWHIDE' text
Bakers
Sizzlers Dog Treats Bacon 315g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.49
(€17.43/kg)
SALE
Dog food package "Premiere I love my dog Senior" with 39% poultry, cell protection, joints support, 1 kg.
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Best Meat Senior Poultry 1 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (79)
You save 20%
€5.59
(€5.59/kg)
€6.99
Variants available: 3
Purina Dentalife dog treats package, featuring a large size for dogs 25-40kg, with 12 chewy sticks and a porous texture.
DentaLife
Dental Dog Chews L 12 Piece(s)
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.89
(€13.83/kg)
Variants available: 3
MultiFit mellos adult dog food bag showing happy dog, "ADULT" and "MIT GEFLÜGEL UND KAROTTEN / WITH POULTRY AND CARROTS", 1,5 kg
Exclusive
MultiFit
Mellos Dry Food Dog Adult Poultry and carrots 1.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (16)
€5.99
(€3.99/kg)
Variants available: 2
Chew Snack Rib for dogs, featuring two chicken-flavored chew treats, with a golden retriever on the packaging.
Exclusive
PREMIERE
chew it Chewing Bone with Chicken Breast 200 g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (8)
€5.99
(€29.95/kg)
A bag of MultiFit Corn Comfort cat litter with two tabby cats, highlighting clumping, dust-free, and biodegradable features.
Exclusive
MultiFit
Corn Comfort Clumping Litter 7 l
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (132)
€5.99
(€0.86/l)