-10% discount on everything for orders over €49

Dog
Cat
Vet diets

Add your favourite items to your shopping cart and receive a 10% discount* on everything for orders over €49 between 11th and 13th January.

Discount code: NEWYEAR10

Activate the voucher now

* The voucher is only valid in the Maxi Zoo online shop from 11th January until 13th January with a minimum purchase value of €49. Cannot be combined with already discounted items or other vouchers, promotions or discounts.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Dog size
Sort by
1121 Products
Hypoallergenic cat food in a 100g container, labeled "Select Gold Medica Veterinary Diet," featuring a cat silhouette and nutritional claims.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica KIT Hypoallergenic Chicken 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€16.90/kg)
Wilderness Adult Pure Beef pet food packaging featuring a wild cat in a natural setting, with 99% beef, 1% vegetables, and 0% added grains.
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Adult
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€19.88/kg)
Pouch of Real Nature Wilderness Adult cat food featuring a serval cat on a rocky terrain, labeled "Pure Chicken" with 99% chicken content.
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Adult
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€19.88/kg)
Silver pet food container labeled "Wilderness Adult Pure Chicken" with a wild cat image, stating 99% chicken, 1% plants, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Adult Pure Chicken 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.79
(€17.90/kg)
Royal Canin Sterilised cat food packaging, featuring a running cat illustration, with text highlighting "Health Nutrition" and "Weight maintenance."
ROYAL CANIN
Sterilised Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Schesir adult cat food pouch, tuna with shrimps fillets in jelly, 85g, 100% natural fillets, added vitamins.
Schesir
Tuna with Shrimps 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Schesir adult cat food pouch with 100% natural tuna fillets, added vitamins, 85g in jelly, blue and white packaging.
Schesir
Tuna 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Schesir adult cat food pouch, tuna with salmon fillets in jelly, 85g, 100% natural fillets, added vitamins.
Schesir
Tuna with Salmon 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Schesir After Dark complete grain-free cat food can, chicken with quail egg, 80g.
Schesir
After Dark Chicken & Egg 80g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€23.63/kg)
Schesir cat food can, tuna with whitebaits fillet in jelly, 85g, with added vitamins, complete nutrition.
Schesir
Tuna with Whitebaits 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Royal Canin Sensory Feel cat food pouch, 85g, featuring a gray cat with closed eyes, showcasing morsels in gravy.
ROYAL CANIN
Sensory Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Royal Canin Sterilised cat food bag with a running cat illustration, "Health Nutrition," "Weight Maintenance" labels, and a kibble dish.
ROYAL CANIN
Sterilised Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Royal Canin Kitten food pouch, 85g x 12, featuring chunks in jelly, suitable for kittens up to 12 months, with a soft texture for milk teeth.
ROYAL CANIN
Kitten Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Royal Canin pink pouch 85g kitten wet food KITTEN up to 12 months, bowl of chunks in gravy, kitten image, no preservatives
ROYAL CANIN
Kitten Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Cat food can featuring a playful gray cat, salmon pieces, and the text "Moments to enjoy" with "Lachs Saumon Salmon" highlighted.
Exclusive
MOMENTS
Adult Salmon 140 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€13.50/kg)
Variants available: 11
Royal Canin Adult Maine Coon cat food packaging shows a Maine Coon cat and highlights nutrition, texture, and joint health.
ROYAL CANIN
Maine Coon Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Cat food can featuring a Bengal cat on the label, with text "Premiere Meat Menu" and "Beef with Chicken & Veal," grain-free formula.
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu Adult Beef with veal & chicken 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
Variants available: 4