-10% discount on everything for orders over €49

Dog
Cat
Vet diets

Add your favourite items to your shopping cart and receive a 10% discount* on everything for orders over €49 between 11th and 13th January.

Discount code: NEWYEAR10

Activate the voucher now

* The voucher is only valid in the Maxi Zoo online shop from 11th January until 13th January with a minimum purchase value of €49. Cannot be combined with already discounted items or other vouchers, promotions or discounts.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Dog size
Sort by
1121 Products
Purina Pro Plan dog food bag, 3kg, featuring a medium-sized dog. Labels indicate "Sensitive Skin" and "No. 1 ingredient salmon."
PRO PLAN
Adult Medium Sensitive Skin Dry Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€29.49
(€9.83/kg)
Variants available: 2
ACANA Classics Red Meat Recipe dog food bag, featuring a scenic mountain and lake background, highlights ingredients: raw beef, pork, and lamb.
ACANA
Classic Red 9.7 kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (57)
€78.99
(€8.14/kg)
Bag of Real Nature Wilderness adult dog food, Pure Salmon flavor with wolf image, "60% 40% 0%", 12 kg.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry dog food, Adult, Pure Salmon 12 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (62)
€84.99
(€7.08/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Light Weight Care dog food bag, designed for medium dogs (11-25 kg), features a dog illustration and claims to help limit weight gain.
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Light Weight Care dog food bag featuring a Collie, labeled "MAXI" for dogs 26-44 kg, claims to help limit weight gain.
SALE
Royal Canin dog food bag for medium dogs 10+, with golden retriever illustration, promoting muscle mass and lifelong vitality.
ROYAL CANIN
Ageing 10+ Medium Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (52)
You save 20%
€22.39
(€7.46/kg)
€27.99
Variants available: 2
ACANA Pacifica Recipe bag with a mountain backdrop, showcasing "Highest Protein" and key ingredients: raw herring, mackerel, and flounder.
ACANA
Pacifica 11.4 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (77)
€111.99
(€9.82/kg)
A stack of chewy pet treats featuring strips of meat wrapped around white rawhide sticks, set against a white background.
Trixie
Premio Chicken Flag 1 pc
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.59
(€26.82/kg)
SALE
Purina Gourmet Gold Savoury Cake with Tuna cat food can, 85g, featuring a white cat image on the label.
GOURMET
Gold Savoury Cake 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 36%
€0.75
(€8.82/kg)
€1.19
SALE
Purina Gourmet Gold Savoury Cake with Chicken cat food can, 85g, featuring a white cat image on the label.
GOURMET
Gold Savoury Cake 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 36%
€0.75
(€8.82/kg)
€1.19
SALE
A can of Purina Gourmet Gold cat food with chicken, featuring a white cat on the label, labeled "85g" and "Succulent Delights."
GOURMET
Gold Succulent Delights Chicken Wet Cat Food 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 36%
€0.75
(€8.82/kg)
€1.19
SALE
A gold can of Purina Gourmet Gold cat food labeled "Succulent Delights with Salmon," featuring an image of a white cat.
GOURMET
Gold Succulent Delights Salmon 12 x 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 36%
€0.75
(€8.82/kg)
€1.19
SALE
Purina Gourmet Gold Pâté cat food can, 85g, featuring a white cat image and labeled "With Ocean Fish."
GOURMET
Gold Pate Ocean Fish 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 36%
€0.75
(€8.82/kg)
€1.19
MultiFit CARE Junior cat food pouch, orange kitten beside plate of chicken in sauce; text: MultiFit, CARE, JUNIOR, 85g
Exclusive
MultiFit
It's Me Sammy Junior Chicken 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.79
(€9.29/kg)
MultiFit CARE Senior cat food pouch showing orange cat, chicken icon and plate of wet chicken in sauce, 85g
Exclusive
MultiFit
Care Wet Cat Food Senior with Chicken 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.79
(€9.29/kg)
Can of FIT+FUN cat food labeled "RAGOUT mit Huhn," featuring a tabby cat on the front, with text in multiple languages.
NewExclusive
FIT+FUN
Ragout Chicken 415 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.79
(€1.90/kg)
Variants available: 2
MultiFit CARE Urinary cat food pouch — grey cat image, "with beef in sauce" label, 85g
Exclusive
MultiFit
Care Urinary Wet Cat Food Adult Beef 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.79
(€9.29/kg)
Variants available: 2
MultiFit Meat Stick for dogs, with a happy dog on the "Adult mit Rind" (beef) packaging and "Vitamins V+" label.
Exclusive
MultiFit
Meat Sticks Beef 12 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€82.50/kg)
Variants available: 4
Cat food pouch labeled "PREMIERE. I love my cat" with a tabby cat and chicken chunks in gravy. Text: "DELUXE RAGOUT ADULT, Rich in Chicken."
Exclusive
PREMIERE
Deluxe Ragout Adult Rich in chicken 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€11.65/kg)
Variants available: 4
A cat food package featuring a Bengal cat with green eyes, labeled "PREMIERE. I love my cat" and "TENDER STRIPES mit Lachs" with salmon.
NewExclusive
PREMIERE
Tender Stripes Salmon 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€11.65/kg)
A pouch of PREMIERE Deluxe Ragout kitten food, featuring a plate of moist cat food and three playful kittens on the packaging.
Exclusive
PREMIERE
Deluxe Ragout Kitten Rich in veal 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€11.65/kg)
Variants available: 2
Cat food packaging featuring a Bengal cat, with text stating "Premiere Meat Menu," "Beef with Chicken," and "100% Fresh Meat."
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu Adult Beef & Chicken 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€11.65/kg)
Cat food pouch labeled "Soup Moments" with a golden spoon, bowl of soup, and text "Mit Huhn & Thunfisch" (With Chicken & Tuna).
Exclusive
MOMENTS
My Soup Chicken & Tuna 40 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€24.75/kg)
Variants available: 3
Cat food pouch featuring a playful tabby cat, with text stating "PREMIERE. I love my cat" and "FINEST JELLY ADULT. Rich in Duck."
Exclusive
PREMIERE
Finest wet food for cats Jelly Adult rich in Duck 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€11.65/kg)
Variants available: 2
SALE
Select Gold Senior Indoor cat food pouch with a gray tabby cat, chicken pâté, grain-free, no added sugar or soy.
Exclusive
SELECT GOLD
Indoor Senior +7 Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.03
(€12.12/kg)
€1.29
SALE
Select Gold Senior Classic Fit cat food pouch for cats 12+ years, chicken with salmon pâté, grain-free, no added sugar or soy.
Exclusive
SELECT GOLD
Senior +12 Chicken with Salmon Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 13%
€1.03
(€12.12/kg)
€1.19
SALE
Select Gold Senior Acceptance cat food pouch for cats 7+ years, chicken with liver & salmon pâté, grain-free, no added sugar or soy.
Exclusive
SELECT GOLD
Acceptance Senior +7 Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 13%
€1.03
(€12.12/kg)
€1.19
SALE
Select Gold Senior Hair & Skin cat food pouch for cats 9+ years, chicken pâté, grain-free, no sugar or soy, with a cat image.
Exclusive
SELECT GOLD
Hair & Skin Senior Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.03
(€12.12/kg)
€1.29
Pouch of cat food labeled "Moments to enjoy," featuring tuna with sardines, a fork with a piece of fish, and an orange cat.
Exclusive
MOMENTS
Adult Tuna with sardines 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.09
(€15.57/kg)
Variants available: 5
Sheba cat food tray: Fine Flakes in Jelly with salmon, 85g, gold pack with cat image and MSC sustainable seafood logo.
New
Sheba
Jelly Tray Wet Cat Food Salmon 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.15
(€13.53/kg)
Sheba Classics in Terrine 85g cat food tray — "with chicken" label, grey cat image and plate of chicken pieces
New
Sheba
Loaf Tray Wet Cat Food Chicken 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.15
(€13.53/kg)
Sheba Sauce Collection cat food tray, gray cat image and bowl of turkey in white sauce, 85g
New
Sheba
Gravy Tray Wet Cat Food Turkey 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.15
(€13.53/kg)
SALE
Lily's Kitchen Smooth Paté chicken cat food for mature cats 7+ years, natural ingredients, no added sugar.
Lily's Kitchen
Adult +7 Cat Wet Food Smooth Paté Chicken 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.19
(€14.00/kg)
€1.49
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Adult Sterilised cat food pouch with a tabby cat image, poultry pâté, grain-free, no added sugar or soy.
NewExclusive
SELECT GOLD
wet food Adult Sterilised Poultry 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€15.18/kg)
Cat food can with a black cat image, labeled "Moments Diamond," featuring "Soufflé mit Geflügelleber" and "with poultry liver."
Exclusive
MOMENTS
Diamond Soufflé Poultry liver 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€15.18/kg)
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Senior Sensitive Digestion cat food pouch with turkey and rice, wheat-free, no added sugar or soy, for cats 7+ years.
Exclusive
SELECT GOLD
Digestion Senior 7+ Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€15.18/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Adult Acceptance cat food pouch with an orange tabby cat, chicken with liver & salmon pâté, grain-free, no sugar or soy.
Cat food can featuring a tabby cat, labeled "Premiere" with "Huhn mit Kürbis" (Chicken with Pumpkin) in German.
Exclusive
PREMIERE
Fine Fillets Natural Chicken with pumpkin 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€16.13/kg)
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Adult Hair & Skin cat food pouch with an orange tabby cat, chicken pâté flavor, grain-free, no sugar or soy.
Exclusive
SELECT GOLD
Hair & Skin Adult Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€15.18/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Kitten Classic Fit chicken pâté cat food pouch for kittens under 1 year, no added sugar or soy, with a black and white kitten image.
Exclusive
SELECT GOLD
Classic Fit Kitten Wet Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€15.18/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Adult Light cat food pouch for cats over 1 year, chicken pâté, grain-free, no added sugar or soy, with a black and white cat image.
Exclusive
SELECT GOLD
Light Adult Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€15.18/kg)
SALE
Schesir Functions Digestive Topper for adult sensitive cats, pumpkin with wheat grass, grain free, 40g pouch.
Schesir
Functions Digestive Topper 40g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.35
(€33.75/kg)
€1.69