-10% discount on everything for orders over €49

Dog
Cat
Vet diets

Add your favourite items to your shopping cart and receive a 10% discount* on everything for orders over €49 between 11th and 13th January.

Discount code: NEWYEAR10

Activate the voucher now

* The voucher is only valid in the Maxi Zoo online shop from 11th January until 13th January with a minimum purchase value of €49. Cannot be combined with already discounted items or other vouchers, promotions or discounts.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Dog size
Sort by
1122 Products
Bag of Go Native grain-free dog food featuring organic herring with carrots and kale, highlighting 70% meat content and 100% Irish ingredients.
Go Native
Herring with Carrot + Kale 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.49
(€13.11/kg)
Variants available: 3
Packaging for FIT+FUN Fun Sticks with Wild game, featuring a golden retriever and a small dog, with text in multiple languages.
Exclusive
FIT+FUN
fitfun Fun Sticks Game 1.1 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€27.09/kg)
Variants available: 2
Premiere I love my dog meat snack drops, chicken flavor, 70g package with 87% meat content, featuring round treats inside.
Exclusive
PREMIERE
Meat Drops 6x70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Premiere Deluxe pet treat packaging featuring a horse silhouette, with text in German, French, and Italian indicating it's a horse-flavored reward.
Exclusive
PREMIERE
Snack it Meat Bar Horse 100 g
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (11)
€4.49
(€44.90/kg)
Premiere I love my dog Junior Best Meat puppy food with 43% poultry, two Labrador puppies, kibble bowl, and meat pieces on wooden floor.
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Best Meat Junior Poultry 1 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (204)
€6.99
(€6.99/kg)
Variants available: 3
deal
Purina Beta Senior dog food bag featuring a smiling Schnauzer, with text highlighting "New Improved Recipe" and "Chicken is #1 Ingredient."
BETA
Purina Senior Chicken 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.39
(€4.20/kg)
Select Gold XS Junior Sensitive dog food bag, suitable for dogs up to 4 kg, featuring lamb, salmon, and potato ingredients.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Junior XS Dry Dog Food 1kg Lamb with salmon & potato
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (16)
€10.99
(€10.99/kg)
Variants available: 2
MultiFit Snacks bag labeled "Chick 'N' Chew mit Rind" — chicken-chew dog treats with beef, chew sticks and a smiling brown-and-white dog
Exclusive
MultiFit
Snacks Chick 'n' Chew with Beef 500 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (17)
€13.99
(€27.98/kg)
A colorful pet snack package featuring the brand "MultiFit" and the product name "Chick 'n' Chew mit Rind" with a smiling dog.
Exclusive
MultiFit
Snacks Chick 'n' Chew with Beef 500 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (26)
€13.99
(€27.98/kg)
Bag of Leader Natural Dog Nutrition, labeled "Sensitive," for adult small dogs, featuring nutritious lamb, allergy care, and optimal digestion.
Red Mills
Leader Sensitive Small Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Babydog Milk canister, 4 x 100g, for puppies 0-2 months, labeled "Easy to reconstitute" with a puppy graphic.
ROYAL CANIN
Babydog Milk Powder 400 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (23)
€18.49
(€46.22/kg)
Royal Canin Dermacomfort Mini dog food bag with a Scottish Terrier illustration and text: "Reduced allergen formula" and "91% satisfied."
ROYAL CANIN
Mini Dermacomfort Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (15)
€29.99
(€10.00/kg)
Royal Canin Jack Russell Terrier dog food bag with a small dog illustration, emphasizing breed nutrition and tailored kibble.
ROYAL CANIN
Adult Jack Russell Terrier Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (71)
€17.99
(€11.99/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Adult Labrador Retriever dog food bag, designed for dogs over 5 years old, featuring a golden Labrador image and health claims.
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Adult German Shepherd dog food bag, suitable for dogs over 5 years, featuring a golden design and health claims.
Premiere I Love My Dog Meaties dog treats packaging featuring two strips of meat, labeled with "95% Fleisch" and "60g."
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties Lamb
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Multifit Snaxx Chick'n Chew dog treats in a 100g package, featuring chewy sticks with a chicken flavor.
Exclusive
MultiFit
Snacks Chick'n Chew 100g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€34.90/kg)
1256988.PNG
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Horse Lungs 150 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (34)
€6.99
(€46.60/kg)
deal
Bakers dog food bag featuring a smiling dog, labeled "Small Dog 100% Complete" with "New Recipe" and "Recipe using Superfoods."
Bakers
Small Dog Beef & Vegetables 2.85 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.19
(€3.93/kg)
Variants available: 2
SALE
Connolly's Red Mills Engage Premium Country Dog Food bag for mother and puppy, salmon and rice recipe, on a pink background with dog illustrations.
Red Mills
Engage Mother & Puppy 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 18%
€12.99
(€4.33/kg)
€15.99
Bag of Real Nature Wilderness dog food, "Pure Duck," with 65% duck, 35% fruits/vegetables, and no added grains, featuring a wolf.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dry Dog Food, Adult, Pure Duck 1 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (74)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 3
Royal Canin Adult Chihuahua dog food bag with Chihuahua illustration, emphasizing breed nutrition, tailored kibble, and high palatability.
ROYAL CANIN
Adult Chihuahua Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (126)
€19.99
(€13.33/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit dog food bag featuring a Bernese mountain dog, label 'MAXI ADULT 2+' and 'with poultry and carrot', 12 kg
Exclusive
MultiFit
Dry Dog Food Adult, Maxi, with Poultry & Carrot 12 kg
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (49)
€34.99
(€2.92/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Dog food bag featuring MultiFit brand, labeled "BENISSIMO ADULT" with beef and vegetables, 12 kg size, and colorful kibble pieces.
A clear plastic bag filled with various beef pizzles, labeled "Mulitfit native" and "Ochsenziemer," with a quality assurance seal.
Exclusive
MultiFit
Native Bull Pizzle 1kg
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (49)
€48.99
(€48.99/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Adult German Shepherd dog food bag featuring a German Shepherd image, with text highlighting breed nutrition and digestive performance.
12 kg bag of Real Nature Wilderness Adult dog food, "Dark Wood," with wolf design; 60% lamb/game, 40% fruits/veggies, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dark Wood Lamb with Game 12 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (84)
€84.99
(€7.08/kg)
Tube of MultiFit dog snacks labeled "Lachs" (salmon) with a picture of a dog, containing 75g of product.
Exclusive
MultiFit
Salmon Cream 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)
Chew bones with salmon in a fish-shaped package, labeled "Premiere Fish," featuring multilingual text and "120g" weight.
Exclusive
PREMIERE
Chew Bone with Salmon 12 Piece(s)
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (77)
€5.49
(€45.75/kg)
SALE
Gain Elite Complete Dog Nutrition, 3kg bag for big dogs, labeled "Light" for overweight dogs over 20kg, featuring a brown dog.
GAIN
Big Dogs Light 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€10.79
(€3.60/kg)
€13.49
SALE
Gain Elite Complete Dog Nutrition bag for senior large dogs, featuring a golden retriever and highlighting chicken, rice, and key nutrients.
GAIN
Big Dogs Senior 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€10.79
(€3.60/kg)
€13.49
MultiFit Native beef chew sticks pack for adult dogs showing a black-and-white dog and text "Snacks Adult 1+ Chew Stick Beef"
Exclusive
MultiFit
native chewing sticks beef M
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (86)
€14.99
(€37.48/kg)
Black dog harness with adjustable straps and a metal D-ring for leash attachment, featuring the brand name "AniOne."
Exclusive
AniOne
X-Harness Classic black XS-S
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (109)
€9.99
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
Dog food bag labeled "FIT+FUN CROС mit Rind," featuring two dogs on the front, with a weight of 15kg.
Exclusive
FIT+FUN
Dry Food Croc 15 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (262)
€17.99
(€1.20/kg)
Royal Canin Puppy Cocker dog food bag featuring tailored kibble and immune system support graphics.
ROYAL CANIN
Puppy Cocker Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (36)
€30.99
(€10.33/kg)
A bag of "Winner" Premium Dog Food for seniors, featuring a colorful outline of a dog and icons for nutritional benefits.
Winner
Senior Lite Dry Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€3.66/kg)
Variants available: 2
Organic salmon dog food bag featuring spinach and ginger, labeled "Puppy," with 70% meat content and 100% Irish ingredients.
Go Native
Puppy Salmon, Spinach, Ginger 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.49
(€11.86/kg)
Variants available: 3
Snack Roll for pets, featuring 75% beef, with "Real Nature" branding and text in German indicating it's a firm snack sausage.
Exclusive
REAL NATURE
Snack Sausage Beef 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€24.88/kg)
Variants available: 4
Packaging for 8 in 1 Delights Beef Twisted Sticks, featuring twisted dog treats with beef inside, and a dog licking its lips.
8in1
Delights Twisted Sticks Beef 10 Piece(s)
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (31)
€6.49
(€118.00/kg)
Premiere I love my dog Mini Adult Best Meat dog food, 42% poultry, small croquettes, reduced stool odor, 1kg pack.
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Best Meat Adult Mini Poultry 1 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (59)
€6.99
(€6.99/kg)
Variants available: 2
SALE
Gain Elite Complete Dog Nutrition bag featuring a small dog on the front, labeled "Small Dogs Senior," 2kg, with chicken & rice ingredients.
GAIN
Elite Small Dogs Senior 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€8.79
(€4.40/kg)
€10.99