-10% discount on everything for orders over €49

Dog
Cat
Vet diets

Add your favourite items to your shopping cart and receive a 10% discount* on everything for orders over €49 between 11th and 13th January.

Discount code: NEWYEAR10

Activate the voucher now

* The voucher is only valid in the Maxi Zoo online shop from 11th January until 13th January with a minimum purchase value of €49. Cannot be combined with already discounted items or other vouchers, promotions or discounts.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Dog size
Sort by
1122 Products
SALE
12 kg bag of "Real Nature Wilderness Senior" dog food with a wolf design. "DARK FIORD" label; 60% red deer & salmon, 40% fruits/veggies.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Senior Dark Fjord Red Deer, Salmon & Duck 12 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (73)
You save 20%
€67.99
(€5.67/kg)
€84.99
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Joint Care Maxi dog food bag with a gray and white dog silhouette, noting "Eases movement" and "97% owner satisfaction."
ROYAL CANIN
Maxi Joint Care Dry Dog Food 10 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (11)
€74.99
(€7.50/kg)
Premiere I ❤️ my dog Meaties dog treats packaging, featuring a beagle and showing 95% meat content, 60g size, and rabbit flavor.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties Chicken Rabbit 60 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (174)
€2.99
(€49.83/kg)
Variants available: 4
Pink bottle of PREMIERE Pearls Deodorant for cats, featuring baby powder scent, with a gray cat image and multilingual text.
Exclusive
PREMIERE
Excellent Pearls Deodorant 250g Baby powder
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (125)
€11.49
(€45.96/kg)
Variants available: 2
A bag of "Winner" premium dog food featuring a colorful silhouette of a dog, labeled with "Beef" and nutritional icons at the bottom.
Winner
Beef 15 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€39.99
(€2.67/kg)
Select Gold Medium Junior dog food bag, suitable for dogs 11-25 kg, under 12 months. Features a dog image and "Huhn" (chicken) label.
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Junior Medium Chicken Dry Dog Food 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (62)
€29.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
A colorful packaging of Multifit Snaxx, featuring chicken-flavored pet treats, labeled "Chick'n Chew," weighing 100g.
Exclusive
MultiFit
Snacks Chick'n Chew 100g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€34.90/kg)
Dog treat package with a golden retriever, labeled "Premiere. I love my dog," featuring chicken-flavored "Chew Snack Rolls," 90g.
Exclusive
PREMIERE
chicken breast chewy roll 90 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€38.78/kg)
Variants available: 2
Bakers Rewards training treats packaging shows a dog and highlights "No Rawhide," "Low in Fat," and "No Artificial Additives."
Bakers
Mixed Variety Rewards 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.09
(€20.90/kg)
MultiFit Snacks tube "LEBERWURST" liver sausage 75g for dogs, label shows dog licking lips and a spoonful of pâté
Exclusive
MultiFit
Liver Sausage with Parsley 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)
Cat food packaging featuring a playful tabby cat beside a plate of pâté. Text highlights chicken and salmon flavors, 8x100g.
Exclusive
PREMIERE
Multipack 8x100 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (99)
€5.99
(€7.49/kg)
A playful tabby cat rests next to a colorful "Premiere Royal Ragout" box, showcasing poultry chunks and "Rich in poultry" label.
Exclusive
PREMIERE
Multipack 8x100 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (99)
€5.99
(€7.49/kg)
Royal Canin Puppy food bag for French Bulldogs, showcasing a puppy image and highlighting tailored nutrition and immune support.
ROYAL CANIN
Puppy French Bulldog Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (95)
€30.99
(€10.33/kg)
MultiFit Native chew sticks for dogs, chicken flavor, packaged with a photo of a dog and text in multiple languages.
Exclusive
MultiFit
Native Chicken Chew Sticks
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (45)
€5.49
(€36.60/kg)
MultiFit senior dog food bag, pink, smiling black-and-white dog, "Senior 7+" label, "with chicken & rice", 2.5 kg
Exclusive
MultiFit
Dry Food Dog Senior Chicken & Rice 2.5 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (37)
€8.99
(€3.60/kg)
Colorful bag of "Winner" premium dog food for puppies, featuring a playful dog graphic and icons for nutritional benefits.
Winner
Puppy Dry Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.49
(€3.83/kg)
Variants available: 2
Tube of MultiFit dog snacks, labeled "Geflügel mit Petersilie" (Poultry with Parsley), 75g, featuring a dog on the front.
Exclusive
MultiFit
Poultry Paté 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)
Freeze-dried snack package labeled "Real Nature Wilderness Pure Duck" featuring duck breast fillets, with a wolf in the background.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Freeze-Dried Snacks 100 g Pure Duck
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (143)
€4.99
(€49.90/kg)
SALE
Gain Elite Complete Dog Nutrition bag for small dogs, featuring a fluffy Pomeranian puppy on the front, labeled "Puppy" and "Chicken & Rice," 2kg.
GAIN
Elite Small Dog Puppy 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€8.79
(€4.40/kg)
€10.99
Variants available: 3
Value pack of dog treats labeled "Meaties" featuring beef and duck flavors, with 95% meat content.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties XXL Duck & Beef 4x250g Value Pack
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (56)
€24.99
(€24.99/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Adult Labrador Retriever dog food bag featuring tailored kibble, breed nutrition, and ideal weight indicators.
A clear plastic bag filled with dried beef lung treats for dogs, labeled "Rinderlunge" with a quality seal and made in Europe.
Exclusive
MultiFit
Native Beef Lung 250g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (65)
€7.49
(€29.96/kg)
A clear plastic bag filled with strips of dried beef throats, labeled "Rinderschlund" and "Beef Throats" in German and English, with a quality assurance mark.
Exclusive
MultiFit
native Beef Gullet Pieces 250 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (142)
€8.49
(€33.96/kg)
Variants available: 3
Royal Canin Puppy Dachshund dog food bag featuring tailored kibble and claims for breed nutrition and immune system support.
ROYAL CANIN
Puppy Dachshund Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (38)
€19.99
(€13.33/kg)
Select Gold Mini Junior dog food bag, suitable for puppies 5-10 kg, with chicken as the main ingredient, labeled "Complete."
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Junior Mini Chicken Dry Dog Food 1 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (37)
€9.99
(€9.99/kg)
Variants available: 2
Close-up of an orange tabby beside a box of MultiFit Classic Senior cat food, featuring "Fish & Classic Mix" and flavors: duck, beef, turkey.
Exclusive
MultiFit
Senior Jelly Fish & Classic Mix Multipack 12x100 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (53)
€5.99
(€4.99/kg)
Bag of Leader Natural Dog Nutrition for small adult dogs, featuring a green top and "Chicken No. 1 Ingredient." Made in Ireland.
Red Mills
Leader Adult Small Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Clumping cat litter package featuring two fluffy cats with blue eyes, labeled "MULTI-CAT CARBON CONTROL XL" and "PREMIERE. I love my cat."
Exclusive
PREMIERE
Carbon Control Multi-Cat XL Lump Cat Litter 12 l
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (554)
€19.99
(€1.67/l)
MultiFit dog food bag, pink, smiling black-and-white dog, label "LIGHT ADULT 1+", "Chicken with Rice", 2.5 kg
Exclusive
MultiFit
Dog Dry Light 12KG 2.5 kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (31)
€8.99
(€3.60/kg)
Variants available: 2
deal
Bakers Superfoods dog food bag featuring a playful dog, labeled "Adult 100% Complete" with "tasty beef & country vegetables," 3kg.
Bakers
Adult Beef & Vegetables 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.19
(€3.73/kg)
Variants available: 2
4kg bag of PREMIERE dog food with a smiling yellow Labrador. Labeled "SENSITIVE GRAIN FREE ADULT," rich in chicken and potato.
Exclusive
PREMIERE
Sensitive Dry Dog Food Adult Grain Free Chicken & Potato 4 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (71)
€22.99
(€5.75/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy Labrador Retriever dog food bag, featuring breed-specific nutrition, a kibble image, and immune system support text.
SALE
MultiFit Soft Snack for dogs, 70g package, featuring heart-shaped beef treats. Text in multiple languages highlights softness and juiciness.
Exclusive
MultiFit
Soft Snack with beef 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€2.39
(€34.14/kg)
€2.99
deal
Bakers Superfoods puppy food bag, featuring a blue design, with text indicating it's suitable for puppies aged 6 weeks to 24 months.
SALE
Gold Mini Senior dog food bag (5-10 kg) for dogs over 8 years, featuring a white dog and "Sensitive" duck and potato formula.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Senior Mini Dry Dog Food Duck & Potato 1 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (76)
You save 20%
€8.79
(€8.79/kg)
€10.99
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold dog food bag, labeled "MAXI ADULT Light," suitable for dogs over 25 kg, with chicken as the main ingredient.
Exclusive
SELECT GOLD
Light Maxi Adult Chicken 12kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (57)
€54.99
(€4.58/kg)
Orijen Six Fish dog food bag featuring a silhouette of a person and dog by the water, highlighting 85% quality animal ingredients and raw diet.
Orijen
Six Fish 11.4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (196)
€129.99
(€11.40/kg)
Premiere I Love My Dog Meaties dog treats packaging, featuring strips of meat and a beagle. Contains 95% meat, 90g.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties Duck
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€38.78/kg)
deal
Packaging for Real Nature Wilderness meat snack featuring a white wolf, with text "Pure Chicken" and "100% Huhn, Poulet, Chicken."
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Meat Snack Soft 150g Chicken
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (216)
€4.79
(€31.93/kg)
Variants available: 3
Dog food bag with a wolf in a forest, labeled "Wilderness Green Coast": 70% duck, salmon & shrimp; 30% fruits & veggies; 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Mini Adult Green Coast Duck with Salmon & Shrimp 1 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (112)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Light Weight Care dog food bag with small dog illustration, claims "88% achieved a healthier weight."
ROYAL CANIN
Mini Light Weight Care Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (40)
€29.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2