-10% discount on everything for orders over €49

Dog
Cat
Vet diets

Add your favourite items to your shopping cart and receive a 10% discount* on everything for orders over €49 between 11th and 13th January.

Discount code: NEWYEAR10

Activate the voucher now

* The voucher is only valid in the Maxi Zoo online shop from 11th January until 13th January with a minimum purchase value of €49. Cannot be combined with already discounted items or other vouchers, promotions or discounts.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Dog size
Sort by
1122 Products
MultiFit Native snacks (Adult 1+) bag, dog photo and window with dried duck breast fillets; reads 'DUCK BREAST FILLETS'.
Exclusive
MultiFit
native duck breast fillets 750g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (185)
€20.99
(€27.99/kg)
A bag of Real Nature Wilderness dog food with a wolf in a forest, labeled "Pure Chicken" with 65% chicken and no added grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dry Food, Dog, Adult, Pure Chicken 1 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (99)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 4
Fit+Fun KAUSTICKS pack: two brown chew sticks with golden retriever photo and text "Chew Sticks" and "2 pieces"
Exclusive
FIT+FUN
Fit+ Fun Dog Chew Sticks 2 pcs 160g
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (1)
€4.49
(€28.06/kg)
A bag of Leader Natural Dog Nutrition "Slimline" dog food with a dog silhouette and labels for "Nutritious Turkey" and "Low Calorie."
Red Mills
Leader Slimline 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Green and gray bag of Premiere I love my dog Mini Adult soft semi-moist dog food with 60% beef, small croquettes, 1kg.
Exclusive
PREMIERE
Soft Dry Dog Food Adult Mini Beef 1 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (132)
€7.99
(€7.99/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin XL Giant dog food bag for adult dogs over 45 kg, featuring a St. Bernard illustration and claims for healthy joints and vitality support.
ROYAL CANIN
Giant Adult Dry Dog Food 15 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (105)
€79.99
(€5.33/kg)
Premiere I Love My Dog Bonies Grain Free treats in a transparent bag, featuring soft, bone-shaped snacks with a poultry label.
Exclusive
PREMIERE
Bonies grain free 175 g Poultry 175 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (163)
€3.99
(€22.80/kg)
Variants available: 3
Chew Snack for dogs featuring three chicken-flavored maxi rolls, with a golden retriever on the packaging and "PREMIERE. I love my dog" text.
Exclusive
PREMIERE
chewing roll 1m Chicken
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (162)
€8.99
(€28.54/kg)
Variants available: 3
Connolly's Red Mills Racer Plus dog food bag, featuring "New Formula" label, 27% protein, and Progest technology highlights.
Red Mills
Dog Racer 15 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€22.49
(€1.50/kg)
Bag of "Winner" premium dog food featuring a colorful outline of a dog, labeled "Chicken" at the top, with nutritional icons and details on the side.
Winner
Chicken Dry Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€3.66/kg)
Variants available: 2
12 kg bag of Real Nature Wilderness dog food "Pure Duck" with wolf puppies on the front; 60% duck, 40% fruits/veggies, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Maxi Junior Pure Duck 12 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (64)
€84.99
(€7.08/kg)
Variants available: 2
Dog food packaging featuring a playful puppy, labeled "Premiere. I love my dog," with "soft" and "Junior" prominently displayed.
Exclusive
PREMIERE
Soft Dry Food Junior Poultry 1 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (56)
€7.99
(€7.99/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Packaging for MultiFit Tasty Duo Classic Mix cat food, featuring an orange cat licking its lips, with text highlighting "Adult" and "Sauce."
Exclusive
MultiFit
Adult Sauce Duo Classic Mix Multipack 48x100 g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (72)
€17.99
(€3.75/kg)
MultiFit native XL-Pack pig ears dog snacks in a clear bag, featuring a brown and white dog on the top.
Exclusive
MultiFit
Native Pig Ears 1 kg
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (128)
€22.99
(€22.99/kg)
Select Gold Maxi Junior dog food bag, 25 kg, suitable for dogs over 25 kg and under 15 months. Flavor: Beef.
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Maxi Junior Beef 4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (115)
€29.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medium Junior dog food bag, 11-25 kg, for dogs up to 12 months. Sensitive formula with lamb, salmon, and potato.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Junior Medium Dry Dog Food Lamb with salmon & potato 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (88)
€33.99
(€8.50/kg)
Variants available: 2
Pedigree Jumbone Mini dog treats, chicken & lamb flavor, 4 pieces, with less than 5% fat, featuring omega 3 and vitamin E.
Pedigree
giant bone Mini
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€20.56/kg)
Dog food bag featuring "Go Native Grain Free" with free-run chicken, potatoes, and broccoli. Claims 70% meat content, 100% Irish.
Go Native
Chicken with Potato & Brocolli 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.49
(€10.61/kg)
Variants available: 3
Dog food package "Real Nature Wilderness Adult True Country" with a wolf in a forest; 70% meat & fish, 30% fruits & veggies, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry dog food, Adult, True Country, Chicken with Fish 1 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (321)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 4
SALE
Dog food bag labeled "GAIN Elite" featuring a white puppy on the front, promoting nutrition for big dog puppies, 3kg, chicken & rice flavor.
GAIN
Elite Big Dogs Puppy 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€11.19
(€3.73/kg)
€13.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin dog food bag for German Shepherds, labeled "Size L maxi 26-44 kg, adult 5+," with icons for digestive health and vitality.
ROYAL CANIN
Maxi Adult 5+ Dry Dog Food 15 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (58)
€94.99
(€6.33/kg)
Pedigree Jumbone dog treats packaging, featuring "x2 Beef & Poultry" text, 180g weight, and "<5% fat" label.
Pedigree
Giant Bone Medium 180 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€18.28/kg)
Dog treat packaging featuring salmon-flavored cubes, labeled "PREMIERE. Fish," with a golden retriever image and text in multiple languages.
Exclusive
PREMIERE
Snack It Cubes with salmon 100g Salmon 100 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (101)
€3.99
(€39.90/kg)
Variants available: 2
Packaging for Real Nature Deli Bites featuring chicken fillet with sweet potatoes, linseed, and coconut oil; 80% meat content.
Exclusive
REAL NATURE
Deli Bites 150 g Chicken fillet with sweet potato, linseed & coconut oil
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (46)
€4.49
(€29.93/kg)
Variants available: 2
A clear plastic package containing several beef pizzles, labeled "Multifit native Ochsenziemer," with a dog image and quality assurance badge.
Exclusive
MultiFit
Natural bull pizzle 400 g 350 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (144)
€18.99
(€54.26/kg)
Variants available: 2
Edgard Cooper dog food bag with "Succulent Free-Run Chicken" and colorful fruit and vegetable illustrations, labeled grain-free for adults.
Edgard & Cooper
Moist free-range chicken adult 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Pack of 48 MultiFit Sauce cat food, featuring "Duo Fish & Classic Mix" with flavors including beef, poultry, turkey, herring, and salmon.
Exclusive
MultiFit
Adult Sauce Duo Fish & Classic Mix Multipack 48x100 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (44)
€17.99
(€3.75/kg)
Orijen Original dog food bag with a couple and dog in front of mountains, showcasing "85% quality animal ingredients" and "fresh or raw."
Orijen
Original Adult 2 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (370)
€32.99
(€16.50/kg)
Variants available: 2
Premiere I Love My Dog Meaties dog treats packaging, featuring a beagle and showcasing 95% meat content, 60g size.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties Duck
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
Pet snack package for "Real Nature Wilderness Crunchy Snack - Rocky Hills," with a wolf backdrop. Contains 64% goat, 36% veggies, no grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Crunchy Snack 225 g Goat with sweet potato
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (202)
€5.99
(€26.62/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit dog food bag with smiling black-and-white dog, "Sensitive Adult 1+" label, lamb, poultry & rice, 12 kg.
Select Gold Mini Adult dog food bag, suitable for dogs 5-10 kg, featuring a brown dog on the front and labeled "Huhn" (chicken).
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Adult Mini Dry Dog Food Chicken 1 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (190)
€9.99
(€9.99/kg)
Variants available: 2
A clear plastic package filled with rabbit ears with fur, labeled "MultiFit native Snack Kaninchenohren mit Fell" in German, suitable for dogs.
Exclusive
MultiFit
Rabbit Ears
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (98)
€3.49
(€34.90/kg)
deal
Package of Real Nature Wilderness Pure Chicken meat snack for pets, featuring a white wolf and text highlighting 100% chicken.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Meat Snacks 150g Pure Chicken
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (88)
€4.79
(€31.93/kg)
Variants available: 3
SALE
Select Gold Maxi Adult Dental Snacks for dogs over 25 kg, featuring a brown dog on the packaging and labeled as "Sensitive."
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Dental Snacks, Maxi Adult 720 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (205)
You save 20%
€9.59
(€13.32/kg)
€11.99
A bag of Real Nature Wilderness Junior dog food with two wolf puppies, labeled "True Country" and "Huhn mit Fisch" (Chicken with Fish).
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry dog food, Junior, True Country, Chicken with Fish 1 kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (164)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 3
Bag of Go Native grain-free dog food featuring Free-Run Duck with apple & cranberry, highlighting 70% meat content and 100% Irish ingredients.
Go Native
Duck with Apple + Cranberry 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.49
(€11.86/kg)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Premiere I Love My Dog Mini Snack Cubes, 70g package featuring small, cube-shaped dog treats made with 90% chicken and vegetables.
SALE
Bottle of Petbalance Support Salmon Oil for pets, featuring a dog and cat on the label, with text promoting vitality and care.
Exclusive
PetBalance
Support salmon oil 250 ml
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (74)
You save 20%
€9.19
(€36.76/l)
€11.49
Variants available: 2
A bag of Leader Natural Dog Nutrition puppy food with a dog silhouette and "PUPPY" and "Chicken No. 1 Ingredient" text. Made in Ireland.
Red Mills
Leader Puppy 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Pet food bag "Wilderness Adult Dark Fiord" with a wolf in a forest, 70% meat, 30% fruits/veggies, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dark Fjord Red Deer, Salmon & Duck 1 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (224)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 4
Bottle of MultiFit Deo cat litter deodorizer powder, featuring a relaxed orange tabby cat on a green background, labeled "Aloe Vera."
Exclusive
MultiFit
Deodorant 750 g Aloe Vera
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (375)
€9.99
(€13.32/kg)
Variants available: 3
Premiere I love my dog Meaties value pack featuring four flavors: chicken, beef, rabbit, and duck, each with 95% meat content.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties XXL 4x250g Value Pack
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (208)
€24.99
(€24.99/kg)