-10% discount on everything for orders over €49

Dog
Cat
Vet diets

Add your favourite items to your shopping cart and receive a 10% discount* on everything for orders over €49 between 11th and 13th January.

Discount code: NEWYEAR10

Activate the voucher now

* The voucher is only valid in the Maxi Zoo online shop from 11th January until 13th January with a minimum purchase value of €49. Cannot be combined with already discounted items or other vouchers, promotions or discounts.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Dog size
Sort by
1121 Products
Cat food can featuring a tabby cat, labeled "PREMIERE. I love my cat," with "Tuna Fish with Shrimps in Jelly" prominently displayed.
Exclusive
PREMIERE
Fine Filets Wet Cat Food for Adults – Jelly Tuna with shrimps 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.39
(€13.90/kg)
Variants available: 4
Cat food pouch featuring a Bengal cat, labeled "PREMIERE. I love my cat," with "Thunfisch mit Gemüse" (Tuna Fish with Vegetables) in jelly.
Exclusive
PREMIERE
Fine Fillets Tuna with vegetables 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.39
(€13.90/kg)
Variants available: 4
SALE
Real Nature Original kitten wet cat food with chicken and green beans in sauce, natural ingredients label.
Exclusive
REAL NATURE
Original Cat Wet Food, Kitten, Ragout Chicken with green beans 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 14%
€1.44
(€14.40/kg)
€1.69
SALE
Real Nature Original Senior cat food with chicken and green beans in sauce, natural ingredients, gold foil packaging.
Exclusive
REAL NATURE
Original Cat Wet Food, Senior, Ragout Chicken with green beans 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 14%
€1.44
(€14.40/kg)
€1.69
deal
Pouch of Real Nature Original kitten food with chicken, beef, pumpkin, and salmon oil. Text: "Huhn mit Rind," "Omega-6 + Taurin."
Exclusive
REAL NATURE
Original Wet Food Cat, Kitten, Chicken with beef 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.44
(€16.94/kg)
Variants available: 3
deal
Wilderness Senior cat food pouch (Real Nature) with tabby cat photo, "Pure Chicken" label, chicken leg image and "96% 4% 0%" text
Cat food can featuring a tabby cat, labeled "Moments to enjoy," with a pink circle stating "Huhn & Thunfisch" (Chicken & Tuna).
Exclusive
MOMENTS
Adult Chicken & Tuna 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€21.29/kg)
Variants available: 14
Pouch of "Kitten Moments" chicken fillet cat food, featuring a fork with tender chicken pieces and a playful kitten lying beside it.
Exclusive
MOMENTS
Kitten 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€21.29/kg)
Sheba Filets cat food with chicken and sustainable tuna, MSC certified, featuring a gray cat and parsley garnish.
Sheba
Filet Chicken & Tuna 60g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€24.83/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Premiere I love my dog Protein Bar packaging featuring a happy dog, with bars and carrots, highlighting 74% chicken content.
Exclusive
PREMIERE
Dog Protein Bar 25 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€59.60/kg)
MultiFit Squeezy Snack Cream pouch for dogs, chicken with apple flavor, picture of happy dog, 60 g
Exclusive
MultiFit
Squeezy Snack Cream Chicken with apple 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€24.83/l)
Variants available: 3
A can of MultiFit Senior cat food featuring an orange tabby cat on the label, with text indicating it contains salmon and no added sugars.
NewExclusive
MultiFit
Wet Food Cat Senior Pâté, with Salmon 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€3.72/kg)
Canned cat food labeled "MultiFit Paté Adult" featuring an orange tabby cat on the front, with text highlighting "no added sugars" and "with chicken."
Exclusive
MultiFit
Adult Pâté Chicken 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€3.72/kg)
Variants available: 3
A can of "Kitten Moments" wet food featuring a playful kitten on the label, with text indicating chicken flavor and quality filet.
Exclusive
MOMENTS
Kitten Chicken Fillet 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€21.29/kg)
SALE
Schesir Silver Mousse grain-free chicken cat food pouch for senior cats 11+, 80g, with immune support.
Schesir
Sliver Senior Wet Cat Food Chicken in Mousse 80g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€18.88/kg)
€1.89
SALE
Can of Schesir Silver Complete grain-free chicken wet cat food for senior cats 11+, 70g.
Schesir
Silver Senior Wet Cat Food Chicken in Broth 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89
SALE
Schesir Silver complete grain-free cat food can, tuna and mackerel flavor, 70g, for senior cats 11+ years.
Schesir
Silver Wet Cat Tuna with Mackerel Broth 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89
SALE
Schesir Silver grain-free senior cat food can, chicken with duck flavor, 70g, for cats 11+ years.
Schesir
Silver Wet Cat Chicken with Duck Dual Texture 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89
SALE
Schesir Silver Mousse grain-free salmon and chicken cat food pouch for senior cats 11+, 80g, with black cat illustration.
Schesir
Silver Wet Cat Salmon with Pumpkin Mousse 80g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€18.88/kg)
€1.89
SALE
Schesir Special Mousse cat food pouch for adult cats, salmon with chicken, grain free, skin & coat formula, 70g.
Schesir
Special Wet Cat Salmon Mousse 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89
SALE
Schesir Special Mousse Light chicken flavor adult cat food pouch, grain free, low calories, 70g.
Schesir
Chicken Light 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89
SALE
Schesir Special Mousse Exigent cat food pouch, chicken with duck liver, grain free, supports appetite, 70g.
Schesir
Special Wet Cat Chicken with Duck Liver Mousse 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89
deal
Royal Canin Instinctive 7+ cat food bag, showing a running cat, "Health Nutrition," "Vitality complex," and a bowl of gravy with kibble.
SALE
Royal Canin 85g wet cat food pouch for senior cats over 11 years old, chunks in gravy, with an orange tabby cat image.
ROYAL CANIN
Ageing 11+ Wet Cat Food in Gravy 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€17.76/kg)
€1.89
SALE
Real Nature Wilderness Senior cat food, pure chicken, 96% chicken broth, 4% vegetables, 0% added grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Wet Food Cat, Senior Chicken 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 15%
€1.52
(€15.20/kg)
€1.79
Variants available: 2
SALE
Can of Royal Canin cat food showing brand logo, cat photo, "15+" age label and "Mousse" text.
New
ROYAL CANIN
Wet Cat Food, Senior Ageing 15+, Ultra Soft Mousse 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.59
(€18.71/kg)
€1.99
Pouch of Real Nature Wilderness Adult cat food featuring "Pure Turkey" with a 99% turkey content, a cat in the background, and nutritional details.
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Adult
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€19.88/kg)
A can of MultiFit cat food with a ginger cat label, marked "ADULT" in bold blue, and "JELLY" with chicken flavor.
Exclusive
MultiFit
Adult Jelly Chicken 405 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€4.17/kg)
Select Gold Medica Veterinary Diet for dogs with diabetes, 100g pâté packaging, featuring text on glucose regulation and dietary information.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Diabetes 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€16.90/kg)
Premiere I love my dog Dog Drink can, featuring a bowl of creamy drink, with text indicating it contains chicken, 200ml.
Exclusive
PREMIERE
Dog Drink Chicken 200 ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€8.45/l)
Variants available: 2
Can of Schesir grain-free sardines cuts cat food in sauce, 70g.
Schesir
Grill Wet Cat Sardines Broth 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€24.14/kg)