-10% discount on everything for orders over €49

Dog
Cat
Vet diets

Add your favourite items to your shopping cart and receive a 10% discount* on everything for orders over €49 between 11th and 13th January.

Discount code: NEWYEAR10

Activate the voucher now

* The voucher is only valid in the Maxi Zoo online shop from 11th January until 13th January with a minimum purchase value of €49. Cannot be combined with already discounted items or other vouchers, promotions or discounts.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Dog size
Sort by
1121 Products
EVERYDAY LOW PRICES
Dog treat packaging labeled "Junior Snack Sticks," 70g, featuring a golden retriever puppy and "Premiere. I love my dog" branding.
Exclusive
PREMIERE
Junior Sticks Chicken & Beef 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
A pet treat package labeled "Premiere. Fish" featuring chicken breast with fish. The transparent section shows medium-sized fish treats inside.
Exclusive
PREMIERE
Chicken Breast with Fish 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Canned pet food labeled "Medica Veterinary Diet" for dogs, designed for obesity and diabetes management, featuring a silhouette of a dog.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Reduction & Diabetes 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€14.95/kg)
Canned pet food labeled "Select Gold Medica Veterinary Diet" for urinary stone health, featuring "Harnsteindiät Struvit" and chicken.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica urinary stone diet 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€14.95/kg)
Cat food can with a label reading "Moments to enjoy," featuring a cat lounging beside a fork and pieces of chicken.
Exclusive
MOMENTS
Adult Chicken 220 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€13.59/kg)
Variants available: 2
Canned dog food labeled "Medica Veterinary Diet" with "Schonkost," "Dietétique Gastrointestinal," a chicken icon, and a dog silhouette.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Light Wet Cat Food Chicken 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€14.95/kg)
Variants available: 2
Canned cat food labeled "Medica Veterinary Diet" with "Nierendiät" (Renal Diet) and "Mit Huhn" (With Chicken), featuring a cat silhouette.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Kidney Diet 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€14.95/kg)
Tube of MultiFit dog snacks with cheese, featuring a dog on the front, and text highlighting "No added sugars" and "Grain-free formula."
Exclusive
MultiFit
Cream with Cheese 75 g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (4)
€2.99
(€39.87/kg)
Three packages of "Premiere Nutri Snack Wrapped Sticks" for dogs, featuring a golden retriever on the front, each weighing 80g.
Exclusive
PREMIERE
Nutri Snack Wrapped Sticks Mixed Pack 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€37.38/kg)
Cat food packaging with an orange tabby, labeled "MultiFit mini Sauce," featuring trout, salmon, and cod flavors. 6 packs, 300g total.
Exclusive
MultiFit
Mini 6x50 g Fish 6x50 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (168)
€2.99
(€9.97/kg)
Real Nature Wilderness Taste Topper 100% Chicken pet food with wolf image and shredded chicken on kibble.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Snack Dog Topping Fillet 60 g Chicken
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€2.99
(€49.83/kg)
Variants available: 2
SALE
Purina Gourmet Revelations cat food packaging featuring a white cat, labeled "Mousse with Salmon," with a 57g portion shown.
GOURMET
Revelations Mousse Wet Cat Food 4 x 57 g Salmon
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 6%
€3.14
(€13.77/kg)
€3.35
Variants available: 2
SALE
Pack of Purina Gourmet Revelations cat food featuring mousse with tuna and cascading gravy, with a white cat's face on the front.
GOURMET
Revelations Mousse with Tuna 4 x 57 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 6%
€3.14
(€13.77/kg)
€3.35
SALE
Packaging of Purina Gourmet Revelations cat food, featuring fine cuts in gelée with salmon, showing a white cat and product details.
GOURMET
Revelations Salmon in Jelly 4x57g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 6%
€3.14
(€13.77/kg)
€3.35
Canned cat food "Real Nature Original" for kittens, featuring turkey and chicken illustrations, with text "Huhn mit Pute, und Lachsöl."
Exclusive
REAL NATURE
Original Wet Food Cat, Kitten Chicken with Turkey and Salmon Oil 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€8.23/kg)
Variants available: 2
FIT+FUN KAUSTICKS chew sticks pack (4 pieces) with golden retriever photo and visible text 'Chew Sticks'
Exclusive
FIT+FUN
dog chew sticks 4 pcs 130 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€26.85/kg)
Dog chew bone with a label reading "FIT+FUN KAUKNOCHEN," featuring a golden retriever image and multilingual text about the product.
Exclusive
FIT+FUN
chewing bone, pressed
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (120)
€3.49
(€19.94/kg)
A can of PREMIERE dog food topping powder featuring a smiling dog on the label. The product is beef liver with pumpkin, 100g.
Exclusive
PREMIERE
Topping Powder beef liver with pumpkin 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€34.90/kg)
Container of Premiere dog topping powder, featuring a smiling dog and labeled "Cheese" in multiple languages, 80g.
Exclusive
PREMIERE
Topping Powder Cheese 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€43.63/kg)
Edgard Cooper Puppy Bites packaging featuring a playful brown puppy and a gray bunny, with the text "PUPPY BITES" and "small in size."
Edgard & Cooper
Bites Puppy Duck & Chicken 50 g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
€3.49
(€69.80/kg)
Green packaging with "Edgard Cooper" logo, "Top Dog Bites" text, and illustrations of a brown and gray dog. 50g, lamb and turkey flavor.
Edgard & Cooper
Bites Turkey & Lamb 50 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (5)
€3.49
(€69.80/kg)
Variants available: 5
Green packaging featuring Edgard Cooper's "Top Dog Bites" with images of a brown dog and a gray dog, highlighting lamb and turkey flavor.
Edgard & Cooper
Big Bites Turkey & Lamb 50 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€69.80/kg)
Variants available: 3
Pedigree Dentastix Daily Oral Care dog treats for 10-25kg dogs, pack of 5, 128g, recommended by vets.
Pedigree
Dentastix Daily Medium Dog 5-P
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€26.85/kg)
Royal Canin Training Treats package, featuring tasty chews for dogs, 110g. Includes low calorie and DHA benefits.
ROYAL CANIN
Dog Training Treats 100g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (79)
€3.49
(€31.73/kg)
Purina Bonio dog biscuit box, red/yellow with bone logo, text "Flavoured with Chicken" and "Baked in Britain", dog photo
BONI
o Biscuits Chicken Dog Treat 650g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.59
(€5.52/kg)
Box of Purina Bonio dog treats, featuring a cartoon bone logo and the text "the original," with a close-up of a dog's face.
BONI
O Original Dog Biscuits 650 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.59
(€5.52/kg)
Lily's Kitchen dog food packaging for "The Best Ever Beef Mini Burgers," featuring a dog, butterflies, and natural ingredients.
Lily's Kitchen
Mini Burgers Beef 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.59
(€51.29/kg)