Save 15% on SELECT GOLD Sensitive and Royal Canin Breed Range

Brands
Pet Category
Phases of life
Dog size
Price
Special feed
Offers
Breed
Flavour
Rating
Sort by
48 Products
SALE
Gold Mini Adult dog food bag (5-10 kg) for sensitive dogs, featuring a white dog and highlighting duck and potato ingredients.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive dry dog food for small breed dogs Duck & Potato 4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (373)
You save 15%
€28.89
(€7.22/kg)
€33.99
Variants available: 7
SALE
Royal Canin Adult Maltese dog food bag featuring a Maltese dog, with text highlighting "Breed Nutrition," "Tailor-made Kibble," and "Coat health."
ROYAL CANIN
Adult Maltese Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (40)
You save 15%
€16.99
(€11.33/kg)
€19.99
SALE
Royal Canin Bichon Frise adult dog food bag featuring a white Bichon Frise dog, with text highlighting breed nutrition and urinary tract health.
ROYAL CANIN
Adult Bichon Frisé Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (15)
You save 14%
€15.72
(€10.48/kg)
€18.49
SALE
Select Gold Mini Junior dog food bag, 5-10 kg, suitable for puppies up to 8 months. Features "Sensitive" formula with lamb, salmon, and potato.
Exclusive
SELECT GOLD
Junior Mini Sensitive Dry Dog Food Lamb with salmon & potato 4 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (40)
You save 15%
€28.89
(€7.22/kg)
€33.99
Variants available: 2
SALE
Select Gold Medium Adult dog food bag featuring a golden cocker spaniel, labeled "Sensitive" with salmon and potato ingredients.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Dry Dog Food for Adult Medium Breeds Salmon & Potato 4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (563)
You save 15%
€28.89
(€7.22/kg)
€33.99
Variants available: 7
SALE
Royal Canin Adult dog food for West Highland White Terriers, featuring a kibble image and text in Danish about tailored nutrition and healthy coat.
ROYAL CANIN
Adult West Highland White Terrier Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (51)
You save 15%
€26.34
(€8.78/kg)
€30.99
SALE
25 kg Select Gold Maxi dog food bag for sensitive dogs, with lamb and rice. Text: "Optimal abgestimmte Komplettlösung" and "Mit Lamm & Reis."
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Adult Maxi Dry Dog Food Lamb & Rice 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (685)
You save 15%
€28.89
(€7.22/kg)
€33.99
Variants available: 7
SALE
Royal Canin Puppy food bag for French Bulldogs, showcasing a puppy image and highlighting tailored nutrition and immune support.
ROYAL CANIN
Puppy French Bulldog Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (95)
You save 15%
€26.34
(€8.78/kg)
€30.99
SALE
Royal Canin Puppy Dachshund dog food bag featuring tailored kibble and claims for breed nutrition and immune system support.
ROYAL CANIN
Puppy Dachshund Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (38)
You save 15%
€16.99
(€11.33/kg)
€19.99
Deal
Select Gold Mini Senior dog food bag, 5-10 kg, for dogs over 8 years. Features "Sensitive" formula with lamb and rice.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Senior Mini Dry Dog Food Lamb & Rice 4 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (82)
€28.89
(€7.22/kg)
Variants available: 4
SALE
Royal Canin Adult Cavalier King Charles dog food bag with an illustration of a Cavalier, emphasizing breed nutrition and heart health.
ROYAL CANIN
Adult Cavalier King Charles Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (66)
You save 14%
€15.72
(€10.48/kg)
€18.49
Variants available: 2
SALE
Select Gold Maxi Junior Sensitive dog food bag featuring a brown puppy. Text highlights ingredients: lamb, salmon, and potato.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Junior Maxi Dry Dog Food Lamb with salmon & potato 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (90)
You save 15%
€28.89
(€7.22/kg)
€33.99
Variants available: 2
SALE
Royal Canin Puppy Shih Tzu dog food bag featuring a Shih Tzu puppy illustration, highlighting breed nutrition and immune system support.
ROYAL CANIN
Puppy Shih Tzu Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (15)
You save 14%
€17.42
(€11.61/kg)
€20.49
SALE
Royal Canin Adult Poodle dog food bag featuring a poodle illustration, with text highlighting breed nutrition and coat health benefits.
ROYAL CANIN
Adult Poodle Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (78)
You save 14%
€15.72
(€10.48/kg)
€18.49
SALE
Royal Canin Adult Pug dog food bag featuring a pug illustration, with text highlighting breed nutrition, tailor-made kibble, and healthy skin.
ROYAL CANIN
Adult Pug Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (36)
You save 14%
€15.72
(€10.48/kg)
€18.49
Variants available: 2
SALE
Royal Canin Adult Yorkshire Terrier dog food bag featuring a Yorkshire Terrier image, highlighting breed nutrition and coat health.
ROYAL CANIN
Yorkshire Terrier Adult 1.5 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (91)
You save 15%
€16.99
(€11.33/kg)
€19.99
SALE
Royal Canin Adult Dachshund dog food bag featuring a dachshund illustration, with text highlighting breed nutrition and joint support.
ROYAL CANIN
Adult Dachshund Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (126)
You save 14%
€15.72
(€10.48/kg)
€18.49
SALE
Royal Canin Adult Cocker dog food bag in gold, featuring "Breed Nutrition," "Tailor-made Kibble," and "Healthy skin & coat."
ROYAL CANIN
Adult Cocker Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (81)
You save 15%
€26.34
(€8.78/kg)
€30.99
Variants available: 2
SALE
Select Gold Medium Junior dog food bag, 11-25 kg, for dogs up to 12 months. Sensitive formula with lamb, salmon, and potato.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Junior Medium Dry Dog Food Lamb with salmon & potato 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (88)
You save 15%
€28.89
(€7.22/kg)
€33.99
Variants available: 2
SALE
Royal Canin Puppy food for Cavalier King Charles, featuring a puppy image, tailored kibble, and claims for breed nutrition and immune system support.
ROYAL CANIN
Puppy Cavalier King Charles Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (40)
You save 15%
€16.99
(€11.33/kg)
€19.99
SALE
Royal Canin Jack Russell Terrier dog food bag with a small dog illustration, emphasizing breed nutrition and tailored kibble.
ROYAL CANIN
Adult Jack Russell Terrier Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (71)
You save 15%
€15.29
(€10.19/kg)
€17.99
Variants available: 2
Deal
Select Gold Maxi Senior dog food bag, 25 kg, designed for dogs over 8 years. Features lamb and rice formula, sensitive digestion.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Senior Maxi Dry Dog Food Lamb & Rice 4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (157)
€28.89
(€7.22/kg)
Variants available: 3
SALE
Royal Canin Adult Chihuahua dog food bag with Chihuahua illustration, emphasizing breed nutrition, tailored kibble, and high palatability.
ROYAL CANIN
Adult Chihuahua Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (126)
You save 15%
€16.99
(€11.33/kg)
€19.99
SALE
Royal Canin Adult French Bulldog dog food bag featuring tailored kibble for breed nutrition and support for muscle mass condition.
ROYAL CANIN
Adult French Bulldog Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (151)
You save 15%
€26.34
(€8.78/kg)
€30.99
Variants available: 2
SALE
Royal Canin Puppy Cocker dog food bag featuring tailored kibble and immune system support graphics.
ROYAL CANIN
Puppy Cocker Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (37)
You save 15%
€26.34
(€8.78/kg)
€30.99
Deal
Select Gold Medium Senior dog food bag, 11-25 kg, for dogs over 8 years. Features "Sensitive" formula with lamb and rice.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Senior Medium Dry Dog Food Lamb & Rice 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (124)
€28.89
(€7.22/kg)
Variants available: 3
SALE
Royal Canin Puppy Yorkshire Terrier dog food bag with a puppy image, showcasing breed-specific nutrition and immune support.
ROYAL CANIN
Puppy Yorkshire Terrier Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (43)
You save 14%
€17.42
(€11.61/kg)
€20.49
SALE
Royal Canin Adult Persian cat food bag with a fluffy Persian cat, emphasizing breed nutrition and kibble for long hair health.
ROYAL CANIN
Adult Persian Dry Cat Food 400 g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (158)
You save 15%
€6.79
(€16.97/kg)
€7.99
Variants available: 2
SALE
Royal Canin Chihuahua Puppy food bag featuring a small Chihuahua puppy illustration, highlighting breed nutrition and immune system support.
ROYAL CANIN
Puppy Chihuahua Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (33)
You save 14%
€17.42
(€11.61/kg)
€20.49
SALE
Royal Canin Adult Maine Coon cat food bag featuring a Maine Coon cat image, with text highlighting breed nutrition and joint support.
ROYAL CANIN
Royal Adult Canin Maine Coon Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (368)
You save 15%
€6.79
(€16.97/kg)
€7.99
Variants available: 2
SALE
Royal Canin Adult British Shorthair cat food bag featuring a gray British Shorthair cat, with text highlighting breed nutrition and tailored kibble.
ROYAL CANIN
Adult British Shorthair Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (478)
You save 15%
€6.79
(€16.97/kg)
€7.99
SALE
Royal Canin Puppy Pug dog food bag featuring a pug puppy, with text highlighting breed nutrition, tailor-made kibble, and immune system support.
ROYAL CANIN
Puppy Pug Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (31)
You save 15%
€16.99
(€11.33/kg)
€19.99
SALE
Select Gold cat food bag for British Shorthair, featuring a gray cat, with text highlighting poultry and salmon ingredients.
Exclusive
SELECT GOLD
British Shorthair Adult Dry Cat Food Poultry & Salmon 2.5 kg
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (20)
You save 15%
€28.04
(€11.22/kg)
€32.99
SALE
Royal Canin Kitten Sterilised dry food for kittens aged 6-12 months, featuring a Bengal kitten on the packaging and key benefits listed.
ROYAL CANIN
Kitten Sterilised Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (158)
You save 15%
€6.79
(€16.97/kg)
€7.99
Variants available: 3
SALE
Royal Canin British Shorthair kitten food bag with a gray kitten, emphasizing breed nutrition and tailored kibble for growth.
ROYAL CANIN
British Shorthair Kitten Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (118)
You save 15%
€6.79
(€16.97/kg)
€7.99
Variants available: 2
SALE
Cat food package featuring a brown cat on the front, labeled "SELECT GOLD ADULT Sensitive Digestion" with details on ingredients and benefits.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Digestion Adult Dry Cat Food Poultry & Rice 2.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (113)
You save 15%
€28.04
(€11.22/kg)
€32.99
Variants available: 2
Deal
Select Gold Senior Hair & Skin cat food bag featuring a fluffy orange cat. Text highlights "Senior +9 Jahre" and "Geflügel mit Lachs."
SALE
Select Gold Adult Urinary cat food bag featuring a fluffy white cat, with text highlighting "Poultry with Rice" and benefits for urinary health.
Exclusive
SELECT GOLD
Urinary Adult Dry Cat Food Poultry & Rice 2.5 kg
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (13)
You save 15%
€28.04
(€11.22/kg)
€32.99
SALE
Bag of Select Gold Adult Pure cat food with a Siamese cat image, rich in silkworm protein, gluten-free formula.
Exclusive
SELECT GOLD
Dry Cat Food Pure Adult Rich in Silkworm 2.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (8)
You save 15%
€28.04
(€11.22/kg)
€32.99
Variants available: 2
SALE
Gold cat food bag with a golden tabby cat. Text reads "ADULT > 1 Jahr / Year" and "Acceptance," for picky eaters.
Exclusive
SELECT GOLD
Acceptance Adult Dry Cat Food Poultry & Liver 2.5 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (11)
You save 15%
€28.04
(€11.22/kg)
€32.99
SALE
Cat food package featuring a tabby cat, labeled "SELECT GOLD ADULT Sterilised," with details about ingredients: poultry with rice.
Exclusive
SELECT GOLD
Sterilised Adult Dry Cat Food Poultry & Rice 2.5 kg
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (36)
You save 15%
€28.04
(€11.22/kg)
€32.99
SALE
Royal Canin Adult Ragdoll cat food bag featuring a Ragdoll cat image, with text highlighting breed nutrition and benefits for healthy skin and coat.
ROYAL CANIN
Adult Ragdoll Dry Cat Food 2 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (84)
You save 15%
€28.04
(€14.02/kg)
€32.99
Cat food bag labeled "SELECT GOLD ADULT Hair & Skin," featuring a fluffy cat on the front, with details about ingredients and benefits.
Exclusive
SELECT GOLD
Hair+Skin Adult Salmon & Poultry 2.5 kg
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (38)
€32.99
(€13.20/kg)
Cat food bag featuring a tabby cat, labeled "SELECT GOLD SENIOR Sterilised," with details on optimal nutrition for sterilized cats.
Exclusive
SELECT GOLD
Sterilised Senior Dry Cat Food Poultry & Rice 2.5 kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (12)
€32.99
(€13.20/kg)
SALE
Royal Canin Persian kitten food bag with a fluffy kitten and text on "Breed Nutrition," "Tailor-made Kibble," and "Healthy growth."
ROYAL CANIN
Kitten Persian Dry Cat Food 2 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (16)
You save 14%
€33.57
(€16.79/kg)
€39.49