Check out our extensive range of kitten products here

Brands
Type
Pet Category
Area of application
Characteristics
Snack type
Consistency
Package Type
Dog size
Price
Sort by
432 Products
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy Maxi dog food bag for 2-15 month puppies, highlighting benefits for immunity, brain development, and kibble size.
ROYAL CANIN
Maxi Puppy Dry Dog Food 15 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (302)
€86.99
(€5.80/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy food bag for medium breeds, 2-12 months, promoting immune health, brain development, and tailored kibble size.
ROYAL CANIN
Puppy Medium Dry Dog Food 15 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (260)
€86.99
(€5.80/kg)
Royal Canin Puppy Mini dog food bag, featuring a puppy image, highlights strong immune system, brain development, and adapted kibble size.
ROYAL CANIN
Puppy Mini Dry Dog Food 2 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (165)
€22.99
(€11.50/kg)
Variants available: 3
SALE
Select Gold Maxi Junior Sensitive dog food bag featuring a brown puppy. Text highlights ingredients: lamb, salmon, and potato.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Junior Maxi Dry Dog Food Lamb with salmon & potato 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (90)
You save 15%
€28.89
(€7.22/kg)
€33.99
Variants available: 2
A package of "Premiere I Love My Dog" Meat Pasta dog treats, featuring a smiling corgi and pieces of the treat inside.
Exclusive
PREMIERE
Meat Pasta Chicken with Alaska pollock 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
MultiFit Dental Care Sticks packaging for dogs, featuring a brown and white dog and text on dental hygiene, mint, and yogurt.
Exclusive
MultiFit
Mint DentalCare Sticks Junior Multipack 28 Pieces
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (156)
€7.99
(€31.71/kg)
Bag of Leader Natural Dog Nutrition for puppies, labeled "PUPPY" for ages 16-24 months, featuring a large dog silhouette and key benefits.
Red Mills
Leader Puppy Large Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Container of MultiFit Mini Soft Trainies dog snacks with colorful bone-shaped treats. Text reads "Soft & Juicy" and "For Training & Reward."
Exclusive
MultiFit
Soft Trainies Mini Mini 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (397)
€3.99
(€13.30/kg)
Variants available: 2
Real Nature Wilderness Pure Turkey meat snack for dogs, featuring a wolf in the background, with 90% turkey, 10% vegetables, and no added grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Meat Snack Training 150g Turkey
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (106)
€5.99
(€39.93/kg)
Variants available: 3
Gold Mini Junior dog food bag for puppies 5-10 kg, 8 months+, labeled "Sensitive" with lamb, salmon, and potato ingredients.
Exclusive
SELECT GOLD
Junior Mini Sensitive Dry Dog Food Lamb with salmon & potato 1 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (40)
€10.99
(€10.99/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Two colorful pet tennis balls, one bright yellow with a gray stripe and one orange, both featuring the "fit+fun" logo.
Exclusive
FIT+FUN
tennis ball
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
MultiFit dog food bag with Bernese puppy; JUNIOR MAXI <2; WITH POULTRY & RICE; 2.5 kg
Exclusive
MultiFit
Dry Food Dog Junior, Maxi, with Poultry & Rice 2.5 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (60)
€8.99
(€3.60/kg)
Variants available: 2
Blue pet training clicker with a black button, attached to a coiled black wrist strap.
Exclusive
AniOne
Basic Clicker
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (41)
€3.99
Deal
Purina Beta Large Breed Puppy food, 14kg bag, with turkey, no artificial additives, and supports digestive health.
EVERYDAY LOW PRICES
Black poop bags in a clear package, featuring 8 rolls with 20 bags each, labeled "FIT+FUN" and "KOTBEUTEL."
Exclusive
FIT+FUN
poo bags 8 x 20 pieces
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (100)
€3.49
SALE
12 kg bag of Real Nature Wilderness dog food "Pure Duck" with wolf puppies on the front; 60% duck, 40% fruits/veggies, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Maxi Junior Pure Duck 12 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (64)
You save 11%
€74.99
(€6.25/kg)
€84.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
A red ball launcher with a yellow ball at the end, designed for playing fetch with pets.
Exclusive
FIT+FUN
ball sling + ball
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (38)
€2.99
Two neon yellow-green tennis-style dog balls, one printed 'KONG' with toy silhouette, the other printed 'SQUEAKAIR'.
KONG
Squeakair Tennis Ball XS
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (104)
€2.99
Variants available: 3
Dog food packaging featuring a playful puppy, labeled "Premiere. I love my dog," with "soft" and "Junior" prominently displayed.
Exclusive
PREMIERE
Soft Dry Food Junior Poultry 1 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (56)
€7.99
(€7.99/kg)
Variants available: 2
Select Gold Maxi Junior dog food bag, 25 kg, suitable for dogs over 25 kg and under 15 months. Flavor: Beef.
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Maxi Junior Beef 4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (115)
€29.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
SALE
Select Gold Medium Junior dog food bag, 11-25 kg, for dogs up to 12 months. Sensitive formula with lamb, salmon, and potato.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Junior Medium Dry Dog Food Lamb with salmon & potato 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (88)
You save 15%
€28.89
(€7.22/kg)
€33.99
Variants available: 2
Dog food bag labeled "GAIN Elite" featuring a white puppy on the front, promoting nutrition for big dog puppies, 3kg, chicken & rice flavor.
GAIN
Elite Big Dogs Puppy 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€13.99
(€4.66/kg)
Variants available: 2
Dog treat packaging featuring salmon-flavored cubes, labeled "PREMIERE. Fish," with a golden retriever image and text in multiple languages.
Exclusive
PREMIERE
Snack It Cubes with salmon 100g Salmon 100 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (101)
€3.99
(€39.90/kg)
Variants available: 2
Packaging for Real Nature Deli Bites featuring chicken fillet with sweet potatoes, linseed, and coconut oil; 80% meat content.
Exclusive
REAL NATURE
Deli Bites 150 g Chicken fillet with sweet potato, linseed & coconut oil
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (46)
€4.49
(€29.93/kg)
Variants available: 3
A clear plastic package containing several beef pizzles, labeled "Multifit native Ochsenziemer," with a dog image and quality assurance badge.
Exclusive
MultiFit
Natural bull pizzle 400 g 350 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (144)
€18.99
(€54.26/kg)
Variants available: 2
A clear plastic package filled with rabbit ears with fur, labeled "MultiFit native Snack Kaninchenohren mit Fell" in German, suitable for dogs.
Exclusive
MultiFit
Rabbit Ears
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (98)
€3.49
(€34.90/kg)
Bottle of Petbalance Support Salmon Oil for pets, featuring a dog and cat on the label, with text promoting vitality and care.
Exclusive
PetBalance
Support salmon oil 250 ml
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (74)
€11.49
(€45.96/l)
A bag of Leader Natural Dog Nutrition puppy food with a dog silhouette and "PUPPY" and "Chicken No. 1 Ingredient" text. Made in Ireland.
Red Mills
Leader Puppy 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Premiere I love my dog Meaties value pack featuring four flavors: chicken, beef, rabbit, and duck, each with 95% meat content.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties XXL 4x250g Value Pack
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (208)
€24.99
(€24.99/kg)
PREMIERE. I ♥ my dog Meaties chicken dog treats pack showing sliced meat, 96% Fleisch, Huhn/Poulet/Pollo/Chicken, 90g
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties Chicken Chicken 90 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (174)
€3.49
(€38.78/kg)
Variants available: 4
Select Gold Medium Junior dog food bag, suitable for dogs 11-25 kg, under 12 months. Features a dog image and "Huhn" (chicken) label.
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Junior Medium Chicken Dry Dog Food 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (62)
€29.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
MultiFit Snacks tube "LEBERWURST" liver sausage 75g for dogs, label shows dog licking lips and a spoonful of pâté
Exclusive
MultiFit
Liver Sausage with Parsley 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)
SALE
Royal Canin Puppy food bag for French Bulldogs, showcasing a puppy image and highlighting tailored nutrition and immune support.
ROYAL CANIN
Puppy French Bulldog Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (95)
You save 15%
€26.34
(€8.78/kg)
€30.99
Colorful bag of "Winner" premium dog food for puppies, featuring a playful dog graphic and icons for nutritional benefits.
Winner
Puppy Dry Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.49
(€3.83/kg)
Variants available: 2
Tube of MultiFit dog snacks, labeled "Geflügel mit Petersilie" (Poultry with Parsley), 75g, featuring a dog on the front.
Exclusive
MultiFit
Poultry Paté 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)
Gain Elite Complete Dog Nutrition bag for small dogs, featuring a fluffy Pomeranian puppy on the front, labeled "Puppy" and "Chicken & Rice," 2kg.
GAIN
Elite Small Dog Puppy 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€5.50/kg)
Variants available: 3
SALE
Royal Canin Puppy Dachshund dog food bag featuring tailored kibble and claims for breed nutrition and immune system support.
ROYAL CANIN
Puppy Dachshund Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (38)
You save 15%
€16.99
(€11.33/kg)
€19.99
Select Gold Mini Junior dog food bag, suitable for puppies 5-10 kg, with chicken as the main ingredient, labeled "Complete."
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Junior Mini Chicken Dry Dog Food 1 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (37)
€9.99
(€9.99/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy Labrador Retriever dog food bag, featuring breed-specific nutrition, a kibble image, and immune system support text.
Dog toothpaste and toothbrush set, featuring a tube labeled "Zahncreme" with a collie image, and a dual-ended toothbrush.
Exclusive
TAKE CARE
Dental Care Set
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (13)
€13.99
(€139.90/l)
A pet food package featuring a wolf, labeled "Real Nature Wilderness Meat Snack Soft," with "Pure Beef" and "Rind mit Oregano" prominently displayed.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Meat Snack Soft 150g Beef with oregano
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (217)
€5.99
(€39.93/kg)
Variants available: 3
Brown plush teddy bear pet toy with blue fabric patches; "Assorted Colors" label and three color swatches below
KONG
Wild Knots Bear XS
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (324)
€7.99
Variants available: 4
Bottle of Premiere Raw Kitchen Red Salmon Oil for pets, labeled in German and English, showcasing natural ingredients and omega-3 benefits.
Exclusive
PREMIERE
RAW KITCHEN Red Salmon Oil 250ml
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (65)
€8.99
(€35.96/l)
Select Gold Sensitive Snack Sticks for adult dogs with sensitive stomachs, chicken flavor, grain-free, vital health formula.
Exclusive
SELECT GOLD
Dog Sensitive Snack Sticks Chicken 85 g
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (21)
€4.99
(€58.71/kg)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy German Shepherd dog food bag with puppy image, emphasizing breed nutrition, tailored kibble, and immune support.
Dog treat packaging featuring salmon strips, labeled "Premiere Fish," with a golden retriever image, and text in multiple languages.
Exclusive
PREMIERE
Snack it Strips with Salmon 100 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (58)
€3.99
(€39.90/kg)