Check out our extensive range of kitten products here

Brands
Type
Pet Category
Area of application
Characteristics
Snack type
Consistency
Package Type
Dog size
Price
Sort by
432 Products
Bottle of Premiere Raw Kitchen Cod Liver Oil for pets, labeled in German and French, highlighting 100% liver oil and nutritional benefits.
Exclusive
PREMIERE
RAW KITCHEN cod liver oil 250ml
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (6)
€10.99
(€43.96/l)
Red nylon dog leash with a metal clip for attachment, featuring a simple, durable design.
Exclusive
AniOne
Classic Lead Leash red XS
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (62)
€9.99
Variants available: 3
Red KONG dog toy with hole and embossed 'KONG' logo
KONG
Wobbler S
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (51)
€14.99
Variants available: 2
Leader Natural Dog Nutrition for puppies bag with green top, white background, and dog graphic. Highlights: "PUPPY," "SMALL," "100% Natural."
Red Mills
Leader Puppy Small Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
A soft, rectangular pet bed in cream color with a plush surface and a dark gray border, ideal for pet comfort.
Exclusive
AniOne
Bernie lay blanket beige
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (21)
€14.99
Variants available: 2
An orange fetch toy with a long handle and a ball at the end, designed for playing with pets.
Exclusive
Dogs Creek
Eagle slingshot 45 cm
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
Variants available: 2
Gray pet feeding mat, rectangular shape with raised edges to contain spills.
Exclusive
AniOne
Light Grey Silicone Mat
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (15)
€14.99
Black mesh pet harness with adjustable straps and a metal D-ring for leash attachment.
Exclusive
AniOne
Mesh Vest black 28 cm, 32 cm
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (41)
€17.99
Variants available: 4
A black and pink retractable dog leash with a comfortable grip handle and a metal clip at the end, displayed on a white background.
Flexi
black design strap pink S, 5 m, 15 kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (29)
€17.99
Variants available: 4
Hill's Science Plan puppy food bag with two beagle puppies, Hill's logo, "PUPPY <1", "5 Essential Benefits", "with chicken"
Hill´s
Hill's Science Plan Dry Dog Food, Medium Puppy With chicken 2.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (869)
€27.99
(€11.20/kg)
Variants available: 2
Deal
Purina Beta Adult dog food bag, 14kg, featuring a green design, highlights chicken as the main ingredient, and claims to support digestive health.
BETA
Purina Puppy Chicken 14 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€47.19
(€3.37/kg)
Gray triangular pet bed with a plush white interior and a pom-pom on top, designed for small pets to snuggle in.
Exclusive
AniOne
Luna cave
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (7)
€49.99
EVERYDAY LOW PRICES
Three pet food bowls in black, white, and blue, featuring a non-slip base and a rounded design.
Exclusive
FIT+FUN
Plastic Bowl white 350 ml
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (55)
€2.99
Variants available: 2
A "Premiere Insect" mealworm treat package for dogs, showing round brown balls and "100g" label in multiple languages.
Exclusive
PREMIERE
Insect Snack Balls mealworms with rice 100 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (15)
€2.99
(€29.90/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Black dog muzzle with a sturdy plastic frame and adjustable nylon straps, designed for safety and comfort.
Exclusive
AniOne
Plastic Muzzle XS
Rating: 2.8 out of 5 stars
2.8 (26)
€5.99
Variants available: 6
Black pet accessory bag with the logo "Antone" prominently displayed, featuring a zip closure and drawstring.
Exclusive
AniOne
Snackdummy Canvas S
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (57)
€6.49
Bright orange spiky dog toy ball with mesh center, designed for play and chewing.
Exclusive
Dogs Creek
Toledo toy ball
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (15)
€7.99
Red nylon dog leash with a metal clip, featuring a sturdy design suitable for pet walking.
Exclusive
AniOne
Short Lead Classic Nylon red S
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (10)
€8.99
Variants available: 2
Brown plush moose pet toy with beige snout and dark antlers; small variant images and text Assorted Characters
KONG
Cozies Naturals M
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (18)
€10.99
Orange dog toy with a mesh design and a black handle, featuring a reflective stripe for visibility.
Exclusive
Dogs Creek
Wave Training Dummy S
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (8)
€11.99
Variants available: 2
Orange pet food bowl with paw print designs on the exterior and interior, featuring a glossy finish.
Exclusive
AniOne
Acrylic Bowl 700 ml
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (18)
€14.99
Black dog muzzle with a mesh design and adjustable straps, featuring a red accent and a metal clip for secure fastening.
Exclusive
Dogs Creek
Protect muzzle XS
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (63)
€15.99
Variants available: 6
SALE
Royal Canin Puppy Pug dog food bag featuring a pug puppy, with text highlighting breed nutrition, tailor-made kibble, and immune system support.
ROYAL CANIN
Puppy Pug Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (32)
You save 15%
€16.99
(€11.33/kg)
€19.99
Black pet harness with gray trim, featuring adjustable straps and metal D-rings for leash attachment.
Exclusive
AniOne
Mesh safety harness for the car M
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (20)
€16.99
Variants available: 2
A pink retractable dog leash with a white handle and a silver clip, displayed on a white background.
Flexi
New Comfort Leash pink XS, 3 m, 12 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (21)
€17.99
Variants available: 5
Royal Canin puppy food bag, X-Small 2-10 months, adult weight up to 4 kg, picture of small white-brown puppy
ROYAL CANIN
X-Small Puppy Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (64)
€17.99
(€11.99/kg)
A colorful pet snuffle mat designed to resemble a flower, featuring soft pastel petals in pink, blue, green, and white.
Exclusive
AniOne
Sniffing Mat S
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (16)
€19.99
Black pet leash coiled neatly with a silver clip and a label reading "AniOne Wild Variety."
Exclusive
AniOne
leash round with loop 5 m
Rating: 2.7 out of 5 stars
2.7 (47)
€17.99
Variants available: 3
Fluffy round pet bed in soft pink color, featuring a plush texture for comfort.
Exclusive
AniOne
Fluffy Bed pink XS
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (50)
€29.99
Variants available: 2
Black and gray reflective dog leash with a sturdy clip and padded handle, designed for safety and comfort during walks.
Exclusive
Dogs Creek
Energetic lead black S-M
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (22)
€32.99
Variants available: 3
A bright pink retractable dog leash with a black strap and silver clip, featuring a silhouette of a dog and the text "CLASSIC" and "MADE IN GERMANY."
Flexi
New Classic belt red XS, 3 m, 12 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
Variants available: 3
SALE
Real Nature Original pet food container featuring beef and chicken with duck and salmon oil, labeled for junior dogs.
Exclusive
REAL NATURE
wet dog food, Junior, beef and chicken with duck 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 14%
€1.44
(€14.40/kg)
€1.69
SALE
Select Gold Junior Sensitive horse with sweet potatoes grain-free wet dog food can.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Dog Wet Food Junior Horse with Sweet Potatoes
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 14%
€1.44
(€7.20/kg)
€1.69
EVERYDAY LOW PRICES
Two colorful rubber dog toys shaped like bones, one blue and one yellow, both featuring paw print patterns and textured surfaces.
Exclusive
FIT+FUN
toy bone blue or yellow
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
EVERYDAY LOW PRICES
Two spiky pet toys, one bright pink and one vibrant yellow, designed for dogs or cats, displayed side by side.
EVERYDAY LOW PRICES
Yellow textured rubber dog toy ball with blue basketball-style grooves and pebble surface
Exclusive
FIT+FUN
Latex Sports Balls XS
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (2)
€1.79
EVERYDAY LOW PRICES
Yellow rubber duck with yellow beak, black eye, blue paint splash on head and red and blue polka dots.
Exclusive
FIT+FUN
Dog Toy Latex Duck
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.79
EVERYDAY LOW PRICES
Light green pet food bowl with heart-shaped cutouts on the sides, designed for easy handling and feeding.
Exclusive
FIT+FUN
plastic bowl heart 200 ml green
Rating: 2.1 out of 5 stars
2.1 (16)
€1.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Pink pet food bowl with a smooth interior and textured base for stability.
Exclusive
FIT+FUN
plastic bowl 200 ml pink
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (10)
€1.99
Variants available: 2
A colorful dog rope toy featuring twisted strands in blue, gray, and white, with frayed ends for added texture.
Exclusive
AniOne
chew and tug toy S
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€1.99
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
White ceramic pet bowl with a green rim, featuring the logo "fressnapf maxi zoo" printed on the inside.
Exclusive
FIT+FUN
Ceramic Bowl cream
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (2)
€1.99