Check out our extensive range of kitten products here

Brands
Type
Pet Category
Area of application
Characteristics
Snack type
Consistency
Package Type
Dog size
Price
Sort by
432 Products
MultiFit Junior <1 poultry pate tray with puppy image, chicken icon and text 'MultiFit' and 'Paté'
Exclusive
MultiFit
Wet Dog Food Pâté Junior Poultry 12x150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.28
(€7.93/kg)
A rectangular, white pet feeding mat with raised edges, designed to catch spills and keep feeding areas clean.
Exclusive
AniOne
bowl pad; 60x40 cm transparent
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (30)
€14.99
Soft pink pet blanket rolled up with a teal label that reads "Liege Decke" and includes care instructions and product details.
Exclusive
AniOne
Nala Blanket pink
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (20)
€14.99
Dental gel for dogs in a 125 ml tube, featuring a golden retriever on the label, with "Microsilver Dental Gel" and "Mint Oil" highlighted.
Exclusive
PetBalance
MicroSilver Dental Gel 125 ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€119.92/l)
A soft, plush green elephant toy stands on a light blue blanket, showcasing its large ears and stitched features.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Gift Set
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (3)
€14.99
A fluffy, bright yellow dinosaur plush toy with a rounded head and small black eyes, standing upright.
Exclusive
AniOne
toy Tufflove Parasaurolophus L
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (19)
€14.99
A soft, plush lamb toy with a smiling face and a lavender scarf featuring a white lotus design, lying on its stomach.
Exclusive
AniOne
Plush Toy Sheep
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (7)
€14.99
Round purple interactive cat puzzle toy with yellow rotating center, blue fish sliders and yellow treat holes.
Exclusive
AniOne
Space interactive dog toy
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
EVERYDAY LOW PRICES
A cozy, beige pet bed with raised edges and a soft, plush interior, designed for comfort and relaxation.
Exclusive
FIT+FUN
Corduroy Bed S
Rating: 2.5 out of 5 stars
2.5 (2)
€14.99
Variants available: 2
A black pet grooming brush with a wide, flat head featuring fine metal bristles and a textured ergonomic handle.
Exclusive
TAKE CARE
Soft Slicker Brush
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (8)
€14.99
Light blue pet harness with pink trim, featuring a metal D-ring for leash attachment and breathable mesh design.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Waistcoat Harness blue XXXXS
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (12)
€15.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
White pet carrier with a ventilated design, featuring a gray door and a top handle for easy transport.
Exclusive
FIT+FUN
transport box white
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (4)
€16.99
EVERYDAY LOW PRICES
A soft, rectangular pet bed with a light blue exterior and a colorful geometric pattern in pink, gray, and white on the inside.
Exclusive
FIT+FUN
Sparkle Sun Lounger XS
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (7)
€16.99
Variants available: 3
Black padded dog jacket with zipper and pocket, featuring PETA Vegan Award 2025 badge for companion animals.
Exclusive
AniOne
Lilly reflective winter coat 24 cm
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (30)
€16.99
Variants available: 7
Soft plush dog toy in light pink with black eyes and a red heart on its side, ideal for pet playtime.
Exclusive
AniOne
cuddly toy S-M
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€16.99
A camouflage-patterned dog harness with a black trim, featuring adjustable straps and metal D-rings for leash attachment.
Exclusive
AniOne
Knitted Vest Camouflage XXXXS
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (12)
€17.99
Variants available: 2
A bag of Burns Puppy Original dog food featuring a golden retriever and a black and white puppy on the front, labeled "PUPPY ORIGINAL CHICKEN & RICE."
Burns
Original Puppy Chicken & Rice 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€17.99
(€9.00/kg)
Variants available: 3
Light blue pet harness with a padded design, featuring a metal D-ring for leash attachment and gray accents.
Exclusive
AniOne
Optimal Fit Harness blue XXXXS
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (5)
€17.99
Variants available: 5
Deal
Winalot dog food mega pack featuring 40 pouches of Friday Suppers in gravy, including cod, white fish, and salmon recipes.
Winalot
Friday Supper 40x100g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€18.95
(€4.74/kg)
A plush parrot toy in vibrant turquoise and yellow, featuring rope legs with tassels, ideal for pet playtime.
Exclusive
AniOne
toy for dogs Parrot with rope XL
Rating: 2.5 out of 5 stars
2.5 (8)
€18.99
A plush brown teddy bear toy with a smiling face, lying on its stomach, featuring a red heart on its side.
Exclusive
AniOne
cuddly toy M-L
Rating: 3.1 out of 5 stars
3.1 (7)
€18.99
Puppy milk powder canister labeled "PetBalance Life Start Junior Care," featuring a puppy image, 800g size, and multilingual text.
Exclusive
PetBalance
Life Start puppy milk powder 800 g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (17)
€19.99
(€24.99/kg)
Black rectangular pet feeding mat with raised edges, designed to contain spills and messes during feeding.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Royal bowl pad 60 cm, 40 cm
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (29)
€19.99
Variants available: 2
Blue pet leash with a padded handle and metal clips, designed for comfort and durability.
Exclusive
AniOne
Reflective Comfort Leash blue S-M, 2 m
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (27)
€19.99
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Colorful pet snuffle mat in pastel shades of purple, yellow, and blue, featuring a flower design with pockets for hiding treats.
Exclusive
AniOne
Level 2 sniffing mat
Rating: 2.7 out of 5 stars
2.7 (3)
€19.99
Colorful plush snake dog toy with a green rope tail, featuring a vibrant blue, green, and orange pattern.
Exclusive
AniOne
toy snake with rope XL
Rating: 2.2 out of 5 stars
2.2 (16)
€19.99
Light gray quilted pet mat with a pink border, designed for pet comfort and relaxation.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Blanket beige/ grey
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€19.99
Variants available: 2
A soft, rectangular pet bed featuring a patchwork design in pastel pink, light blue, and cream colors, with a small heart emblem.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Resting Mat
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€19.99
A vibrant pink and purple dog coat with a zipper and adjustable straps, featuring a soft inner lining and an orange trim.
Exclusive
AniOne
Winter Coat with Polly Harness 24 cm
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (33)
€19.99
Variants available: 5
Yellow pet waist bag with two zippered pockets and a circular logo, designed for carrying pet essentials.
Exclusive
AniOne
Hip Bag orange
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (3)
€19.99
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Best Meat Junior Poultry 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (204)
€19.99
(€5.00/kg)
Variants available: 3
Black retractable dog leash with orange tape, orange button and metal clasp; label reads "AniOne".
Exclusive
AniOne
extra-long retractable lead M
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€19.99
Variants available: 2
James Wellbeloved Puppy Junior dog food bag, rich in lamb & rice, hypoallergenic, 2kg, with images of three puppies.
James Wellbeloved
Junior Lamb & Rice 2 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (69)
€19.99
(€10.00/kg)
A retractable dog leash with a black handle and bright yellow strap, featuring a honeycomb design and a metal clip.
Flexi
New Neon Strap neon S
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (58)
€22.99
Variants available: 5
Red dog leash with metal clips and rings, featuring a sturdy design for pet safety and control.
Exclusive
AniOne
Classic Nylon Leash XL red
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (6)
€22.99
Variants available: 3
A plush, gray dog coat displayed on a white dog mannequin, featuring a quilted texture and soft lining.
Exclusive
MORE
Calla Winter Coat 28 cm
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (11)
€22.99
Variants available: 5
Beige dog harness with mesh fabric, red "dogfinder" label, and "cure life" logo, displayed on white background.
Curli
Vest Harness curli Clasp Air-Mesh beige XXXS
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€23.99
Variants available: 2
Black dog harness with a mesh design, featuring a red and white logo tag and a sturdy clip for leash attachment.
Curli
Vest Harness Clasp Air-Mesh black XXXS
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.99
Variants available: 2
ACANA Puppy Small Breed dog food bag with two dogs in a field, showcasing 70% animal ingredients and 0% artificial additives.
ACANA
Puppy Small Breed 2 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (29)
€24.99
(€12.50/kg)
Pink pet harness with adjustable straps and a metal D-ring for leash attachment, designed for comfort and security.
Exclusive
AniOne
Soft Harness pink S
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (27)
€24.99
Variants available: 3
A 2.5 kg bag of Select Gold Medica Veterinary Diet Schonkost, labeled as a gastrointestinal diet for dogs, featuring a fresh-pack zipper.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Light Junior Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€24.99
(€10.00/kg)
A soft, rectangular pet bed featuring a patchwork design in pastel pink, light blue, and cream colors, with a small heart emblem.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Dog Bed, Size M
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (1)
€24.99
Light blue pet bed with a soft white cushion, featuring a pink trim and a small heart logo on the side.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Lounger XS
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (6)
€24.99
Variants available: 2