Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2914 Products
Premiere I love my dog meat snack drops, chicken flavor, 70g package with 87% meat content, featuring round treats inside.
Exclusive
PREMIERE
Meat Drops 6x70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Black wire pet food feeder with a circular design and a hanging loop at the top, featuring an open center for easy access.
Exclusive
AniOne
Feeding Ring for Fat Balls
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (20)
€9.99
MultiFit cotton bedding for small pets, featuring a bag with images of a rabbit, guinea pig, and chinchilla, labeled "100% NATUR" and "cozy warmth."
Exclusive
MultiFit
Cotton Litter Topping 30 l
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (39)
€13.99
(€4.66/kg)
MultiFit Diamonds silica cat litter bag with an orange tabby cat, showcasing non-clumping and odor control features.
Exclusive
MultiFit
diamonds 15 l
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (200)
€24.99
(€1.67/l)
MultiFit Kleintierstreu Plus 3kg pet litter packaging featuring a rabbit, guinea pig, and chinchilla, with text in multiple languages.
Exclusive
MultiFit
Small Animal Bedding Plus 3 kg
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (27)
€5.99
(€2.00/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin dog food bag for German Shepherds, labeled "Size L maxi 26-44 kg, adult 5+," with icons for digestive health and vitality.
ROYAL CANIN
Maxi Adult 5+ Dry Dog Food 15 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (58)
€94.99
(€6.33/kg)
MultiFit Native dog treats package showing rabbit ears chews, dog photo and text 'Kaninchenohren'/'Rabbit ears'.
Exclusive
MultiFit
Native Rabbit Ears 100 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (105)
€4.49
(€44.90/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit Diamonds Aloe Vera silica cat litter, non-clumping, with an orange cat lying on the packaging.
Exclusive
MultiFit
Diamonds Aloe Vera Silicate Litter 16 l
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (238)
€22.99
(€1.44/l)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Adult French Bulldog dog food bag featuring tailored kibble for breed nutrition and support for muscle mass condition.
ROYAL CANIN
Adult French Bulldog Dry Dog Food 9 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (152)
€69.99
(€7.78/kg)
Variants available: 2
Orijen Six Fish dog food bag featuring a silhouette of a person and dog by the water, highlighting 85% quality animal ingredients and raw diet.
Orijen
Six Fish 11.4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (196)
€129.99
(€11.40/kg)
Catsan Hygiene Plus cat litter packaging, featuring a sleeping white cat on a cloud, with text indicating it's non-clumping and 100% natural.
CATSAN
Hygiene kitty litter 18 l
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (1079)
€24.99
(€1.39/l)
A bag of MultiFit Ultra Comfort cat litter with a relaxed orange tabby on a blue background, labeled "15L" for clumping and odor control.
Exclusive
MultiFit
ultra comfort 15 l
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (1249)
€15.99
(€1.07/l)
Pink MultiFit Nature snack bag labeled 'SNACKS APFEL-CHIPS' apple chips, shows rabbit, hamster, guinea pig and chinchilla.
Exclusive
MultiFit
Nature snacks apple chips 70 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (26)
€1.99
(€28.43/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Adult Labrador Retriever dog food bag featuring tailored kibble, breed nutrition, and ideal weight indicators.
A cheerful corgi sits beside a package of "Premiere I love my dog Fun Snack Chew Ball," featuring a beef rawhide treat with holes.
Exclusive
PREMIERE
chewy ball with rawhide 38 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€65.53/kg)
A colorful 11kg bag of MultiFit wood litter featuring a rabbit, guinea pig, chinchilla, and hamster on the front, with text in German and English.
Exclusive
MultiFit
Natural Wood Litter 11 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (394)
€14.99
(€1.36/kg)
Tube of MultiFit Salmon Cream for cats, with a playful orange cat licking its lips and text: "with lots of salmon" and "no added sugar."
Exclusive
MultiFit
Salmon Cream 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€53.20/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Premiere I Love My Dog Mini Snack Cubes, 70g package featuring small, cube-shaped dog treats made with 90% chicken and vegetables.
A bag of Versele-Laga Prestige Parrots bird food with images of a green and grey parrot, labeled "100% Pure Nature."
Versele-Laga
Prestige Parrots 3 kg
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (82)
€13.99
(€4.66/kg)
Tube of MultiFit Multivitamin snacks for cats, featuring an orange tabby cat, with text highlighting "No added sugars" and "Taurin & Biotin."
Exclusive
MultiFit
Snack Paste Multivitamin with Catnip 100 ‏g
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (29)
€3.99
(€39.90/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Four colorful cat toy balls in a clear package, featuring green, pink, purple, and blue colors, labeled "Toy for Cats."
Exclusive
FIT+FUN
Softballs, 4-pack
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (127)
€2.49
Premiere I Love My Dog Meat Snack Jerky Sticks, 70g package featuring beef jerky strips, 93% meat content, and a dog illustration.
Exclusive
PREMIERE
Meat Snack Jerky Sticks Dog Beef 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Royal Canin X-Small dog food for ageing dogs 12+, suitable for dogs up to 4 kg, featuring a Papillon dog on the packaging.
ROYAL CANIN
X-Small Ageing 12+ Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (18)
€16.99
(€11.33/kg)
Tube of MultiFit dog snacks, labeled "Geflügel mit Petersilie" (Poultry with Parsley), 75g, featuring a dog on the front.
Exclusive
MultiFit
Poultry Paté 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)
Vitakraft bird treat box featuring two colorful birds on the front, labeled "Kräcker" with almonds and figs, highlighting vitamins and minerals.
Vitakraft
Crackers Parakeet Fruit 2 pcs
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€22.17/kg)
Chew bones package featuring two bone-shaped treats, labeled "FIT+FUN Kauknochen" with a golden retriever dog image.
Exclusive
FIT+FUN
chewing bone, pressed
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (120)
€2.99
(€24.92/kg)
GimCat Yoghurt cat pouch, blue with yellow cap, spoon of yogurt, black-and-white cat and '95% whole milk' label.
GimCat
Yoghurt 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€16.60/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Catsan Hygiene Plus Smart Pack cat litter, featuring a sleeping white cat on the packaging, includes two packs.
CATSAN
Smart Pack 2 Piece(s)
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (537)
€11.99
(€1.50/l)
Premiere I Love My Dog Mini Snack Bites packaging featuring chicken-flavored treats, 95% chicken breast, 60g.
Exclusive
PREMIERE
Mini Bites Chicken 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
Premiere I Love My Dog Mini Snack Sticks package, featuring soft, chewy treats made with 84% chicken and fish, 70g.
Exclusive
PREMIERE
Mini Snack Sticks Chicken with Fish 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
MultiFit Snacks tube "LEBERWURST" liver sausage 75g for dogs, label shows dog licking lips and a spoonful of pâté
Exclusive
MultiFit
Liver Sausage with Parsley 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)
Fit+Fun KAUSTICKS pack: two brown chew sticks with golden retriever photo and text "Chew Sticks" and "2 pieces"
Exclusive
FIT+FUN
Fit+ Fun Dog Chew Sticks 2 pcs 160g
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (1)
€4.49
(€28.06/kg)