Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2914 Products
White and beige cat litter box with a patterned lid and a side opening for easy access to the litter tray inside.
Exclusive
MORE
Cat litter tray XXL Titanium
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (137)
€59.99
A plush pet bed with a soft beige top and a gray fabric base, designed for comfort and relaxation.
Exclusive
AniOne
Dreamy reclining cushion L
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (11)
€59.99
White pet water fountain with a transparent reservoir, featuring a power button and water level indicators labeled "MAX" and "MIN."
Exclusive
MORE
CLOUD drinking fountain
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (17)
€59.99
Gray and white vertical-striped soft pet carrier bag with black handles and side zippers
NewExclusive
AniOne
car seat cushion
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€59.99
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Science Plan Adult 1-6 Medium dog food with lamb & rice, supports immune system, healthy digestion, and lean muscles.
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Medium Senior dog food bag for dogs 7+ years, 11-25 kg, sensitive, with horse & tapioca, grain-free formula.
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Maxi Senior Sensitive dog food bag for dogs over 25 kg, 6+ years, with horse & tapioca, grain-free formula.
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Science Plan Adult 1-6 Medium dog food with chicken, supports immunity and digestion, 11-25 kg dogs.
Large multi-level bird cage with wooden perches, colorful ladder, and feeding bowls, designed for small birds.
Interzoo
bird cage Iza white
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€69.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Science Plan dog food bag — Mature Adult 7+ (Medium 11–25 kg), 3 Essential Benefits, with chicken; brown-and-white dog image
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Science Plan puppy food bag with two beagle puppies; reads 'PUPPY <1', '5 Essential Benefits', 'with chicken'.
Black pet ramp with a textured surface for traction, designed to help pets access higher surfaces safely.
Exclusive
AniOne
folding ramp
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (16)
€69.99
Stainless steel double pet food and water bowl stand for cats and dogs, featuring adjustable height and a sleek silver design.
Exclusive
MORE
Food Bar Deluxe
Rating: 2.6 out of 5 stars
2.6 (73)
€69.99
Olive green pet carrier backpack with mesh panels, adjustable straps, and a top handle, designed for comfortable pet transport.
Exclusive
Dogs Creek
hiking rucksack Olivin 40 l
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (14)
€69.99
Gray pet carrier with a mesh top and zipper closure, featuring a tan trim and a leather tag labeled "MORE."
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Carrier Royal
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (35)
€69.99
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Urinary cat food pouch 85g with tabby cat and bowl; reads 'URINARY' and 'Helps maintain urinary tract health'.
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin 85g Digestive cat food pouch, with text "Helps support healthy digestion" and "Over 95% healthy stool quality"
ROYAL CANIN
FCN Digestive in Gravy 48x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€69.99
(€17.15/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Instinctive adult cat wet food pouch 85g, cat image and bowl of gravy; visible text ROYAL CANIN and INSTINCTIVE.
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin kitten wet food pouch (85 g) 'KITTEN up to 12 months', chunks in jelly, soft for milk teeth, stage 3
ROYAL CANIN
FHN Kitten in Jelly 48x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€69.99
(€17.15/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy Medium dog food bag with a puppy image, emphasizing immune support, brain development, and adapted kibble size.
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy Maxi dog food bag with a German Shepherd puppy, emphasizing immune support, brain development, and kibble size.
ROYAL CANIN
Puppy Maxi Dry Dog Food 12kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€69.99
(€5.83/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Science Plan adult cat food bag featuring a tabby cat with red collar, labeled "Adult 1-6", "100% balanced", "with salmon"
White pet safety gate with vertical slats and a locking mechanism, designed to restrict pet access to certain areas.
Trixie
Dog barriers
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€79.99
Black dog harness with adjustable straps and reflective detailing, featuring a sturdy buckle and a padded chest area.
Exclusive
Dogs Creek
Renegade Car Safety Harness S
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (6)
€79.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin dog food bag for adult large breeds (26-44 kg), featuring a German Shepherd, promoting digestive and optimal health.
Gray rectangular dog bed with raised bolsters, orange zipper trim and front label reading "Dogs Creek".
Exclusive
Dogs Creek
Mountaineer Oval Sun Lounger Cushion orange/ grey L
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€79.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Medium Adult dog food bag with a brown and white dog illustration, labeled "Size M" for dogs 11-25 kg, emphasizing muscle mass support.
ROYAL CANIN
Medium Adult 15 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€79.99
(€5.33/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Adult Bulldog dog food bag featuring a bulldog image, with text highlighting breed nutrition, tailor-made kibble, and odour reduction.
ROYAL CANIN
Adult Bulldog Dry Dog Food 12 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (71)
€84.99
(€7.08/kg)