Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2914 Products
NutriPaw Calming Treats for dogs, 120 chews, pork flavor, relieves anxiety, stress, and fear, green label with dog wearing heart-shaped glasses.
Chanelle
NutriPaw Calming Treat  120pcs
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€44.99
(€149.97/kg)
NutriPaw Hip & Joint Treats for dogs, 120 chews, duck flavor, promotes mobility and strength, blue label with dog wearing sunglasses.
NutriPaw
Hip & Joint Chews 120pcs
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€44.99
(€124.97/kg)
Royal Canin Veterinary Urinary S/O cat food bag featuring a tabby cat image and a white background with red and gold accents.
ROYAL CANIN
Veterinary Urinary Dry Cat Food 3.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (227)
€44.99
(€12.85/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Premiere I love my dog Maxi Adult Best Meat dog food bag with 45% poultry, 12kg, and a dog sitting next to a bowl of kibble and meat.
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Best Meat Adult Maxi Poultry 12 kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (7)
€44.99
(€3.75/kg)
White jar labeled Calming Powder (Anxiety, Stress & Fear) by NutriPaw, showing dog and cat wearing green goggles and scarves.
NutriPaw
Calming Meal Topper Cats/Dogs 90g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€44.99
(€499.89/kg)
NutriPaw 'ALL-ITCH POWDER' white tub, pink label with dog and cat wearing sunglasses and bow ties.
NutriPaw
All-Itch Meal Topper Cats/Dogs 90g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€44.99
(€499.89/kg)
Royal Canin Babydog Milk, 5 x 400g, suitable for puppies from birth to weaning, easy to reconstitute.
ROYAL CANIN
Babydog Milk 2kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€46.99
(€23.50/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Gray cat tree with a cubed hideaway, two scratching posts, and a top platform for climbing and resting.
Exclusive
FIT+FUN
Fudo Scratching Tree
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (13)
€46.99
Royal Canin Early Renal cat food bag featuring a gray tabby cat illustration, labeled "VETERINARY" and "EARLY RENAL."
New
ROYAL CANIN
Veterinary Early Renal Dry Cat Food 3.5 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (10)
€46.99
(€13.43/kg)
White pump bottle labeled 'ARTHRI AID OMEGA' joints & mobility for dogs; MSM, Omega‑3, Vitamins C & E, dog image
New
Chanelle
Arthri Aid Omega 500ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€46.99
(€93.98/l)
Royal Canin Veterinary Urinary S/O cat food bag, featuring a gray tabby cat on the front, labeled "Moderate Calorie."
New
ROYAL CANIN
Veterinary Urinary Moderate Calorie Dry Cat Food 3.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (107)
€48.99
(€14.00/kg)
Variants available: 2
Cat tree with two platforms, a scratching post, and a cozy hideaway at the base, featuring a dangling toy.
Exclusive
AniOne
Stella Cat Tree
Rating: 2.1 out of 5 stars
2.1 (23)
€49.99
A plush, gray pet bed with multiple cushioned sections, designed for comfort and relaxation.
Exclusive
AniOne
Boot Mat
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€49.99
Gray pet bed with a soft, ribbed texture, rectangular shape, and plush cushioning, set against a white background.
Exclusive
AniOne
Corduroy Pet Bed L
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€49.99
Pet food and water bowl set featuring two light green ceramic bowls on a wooden base.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Ceramic Double Bowl Stand Premier gray
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (5)
€49.99
Variants available: 2
Beige soft-sided pet carrier bag with handles, shoulder strap, front pocket, and "more" label on side.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Carrier Bag
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€49.99
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Mini Adult 85g pouch, Gravy-Salsa weight maintenance, Size S up to 10 kg, with small dog photo
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy Mini pouch, 85g, 2-10 months, chunks in gravy, soft texture for baby teeth
EVERYDAY LOW PRICES
Purina ONE Bifensis cat food bag, 7.5kg, featuring a gray cat and text stating "Adult" and "Rich in Chicken."
Purina ONE
ONE Adult Chicken 7.5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€49.99
(€6.67/kg)
A plush, pink pet bed with a ribbed texture and white braided trim, featuring a small label that reads "Beddies."
Beddies
Sweet Pea Suede Lounger M
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€49.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Teal pet bed with a hexagonal pattern and raised edges, featuring a black base and a "Beddies" logo tag.
Beddies
Waterproof Teal/Grey Lounger M
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€49.99
Variants available: 2
Black metal dog crate with a removable plastic tray, featuring a secure latch and open wire design for ventilation.
Exclusive
AniOne
wire crate for dogs S
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (6)
€49.99
Variants available: 2
Gray rectangular pet bed with plush light-gray top, dark textured sides, side carry handle and small brown leather tag.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Lounging Cushions M
Rating: 2.3 out of 5 stars
2.3 (4)
€49.99
Variants available: 3
Gray suede-style rectangular pet bed with raised bolstered sides and "AniOne" label.
Exclusive
AniOne
Dreamy dog bed S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€49.99
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
Cat tree with two cubed hideaways and a top platform, featuring a soft beige fabric and sisal-wrapped scratching posts.
Exclusive
FIT+FUN
Scratching Post Layla
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (13)
€52.99
A green and orange dog harness with reflective strips and adjustable straps, designed for comfort and safety during walks.
Exclusive
Dogs Creek
Safety Harness Revolution S
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (48)
€54.99
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
Gray pet bed with yellow trim and a plush interior, featuring a Beddies tag.
Beddies
Harvest Sunset Lounger M
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€54.99
Variants available: 2
Bag of James Wellbeloved cat food, 4kg, labeled "Adult" for cats aged 1-7 years, rich in turkey, with benefits for digestion and skin.
James Wellbeloved
Dry Food Cat Adult Turkey 4 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (2)
€55.99
(€14.00/kg)
ACANA Adult Dog Recipe bag with fresh chicken as the first ingredient, featuring 60% animal ingredients and 40% fruits and veggies.
ACANA
Adult Dog Recipe 6 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€56.99
(€9.50/kg)
Variants available: 2
ACANA Classics Prairie Poultry dog food bag with a mountain backdrop, showcasing chicken, turkey, and claims of antioxidants and omega-3s.
ACANA
Prairie Poultry 9.7 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (47)
€59.99
(€6.18/kg)