Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2914 Products
Sheba Fresh & Fine in Sauce 50x MEGAPACK box with gray cat, plate of wet cat food and three foil pouches
Sheba
Fresh & Fine Poultry 50x50g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (140)
€24.99
(€10.00/kg)
Select Gold Medica Veterinary Diet Leberdiät dog food bag, 2.5 kg, featuring a white background with pink accents and a dog silhouette.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Liver Diet Poultry Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (9)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Colorful box of Purina Felix cat food with a playful black and white cat, containing 40 pouches of mixed jelly flavors: beef, salmon, chicken, tuna.
Felix
AGAIL Sen 7+ Mix in Jelly 40x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€25.49
(€7.50/kg)
Felix cat food jumbo pack with a playful black and white cat peeking through a hole, labeled "40 POUCH JUMBO PACK" and "Ocean Feast."
Felix
Agail Ocean Feast in jelly 40x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€25.49
(€7.50/kg)
3kg Purina Pro Plan dog food bag with a puppy on the front. Highlights: "High Protein," "Chicken No. 1," "Medium Puppy," "Healthy Start."
PRO PLAN
Optistart Medium Puppy 3 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (186)
€25.99
(€8.66/kg)
Colorful spiral pet toy made of braided rope with a bell at the bottom and a metal clip at the top for hanging.
Exclusive
AniOne
cotton climbing spiral M
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (15)
€25.99
Catit interactive feather toy, featuring a white egg-shaped base with a mesh top and a feather attached by a flexible wire.
Catit
Pixi Spinner grey
Rating: 3.1 out of 5 stars
3.1 (11)
€25.99
Purina Pro Plan dog food bag, 3 kg, featuring a medium-sized adult dog. Text highlights "No. 1 chicken as ingredient" and "Everyday Nutrition."
PRO PLAN
Adult Medium Everyday Nutrition Chicken 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€25.99
(€8.66/kg)
Variants available: 2
Purina Pro Plan dog food bag, 3 kg, featuring a long-haired dog on the front, labeled "Small & Mini Adult 1+" and "Everyday Nutrition."
PRO PLAN
Small & Mini Adult Chicken 3kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (133)
€25.99
(€8.66/kg)
Royal Canin Medium Adult dog food bag, featuring a white and brown dog silhouette, labeled for dogs weighing 11 to 25 kg.
ROYAL CANIN
Adult Medium Dry Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€25.99
(€8.66/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Maxi Adult dog food bag, featuring a German Shepherd on the front, labeled for dogs weighing 26 to 44 kg.
ROYAL CANIN
Adult Maxi Dry Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€25.99
(€8.66/kg)
Variants available: 2
Metal dog leash with a chain design and a padded black handle for comfort.
Exclusive
AniOne
Short Chain Lead
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€26.99
Hanging bird feeder with a wooden top and a wire mesh body filled with birdseed, designed for outdoor use.
Exclusive
AniOne
Mesh Food Lantern
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€26.99
ACANA Wild Prairie Recipe pet food bag with "Highest Protein" label; 70% animal ingredients, 30% vegetables, no artificial preservatives.
ACANA
Wild Prairie 2 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (68)
€26.99
(€13.50/kg)
Variants available: 2
Wooden pet house with a slanted roof, featuring a circular entrance and a decorative cross-shaped cutout on the side.
Exclusive
AniOne
Heidi Wooden Hut L
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (21)
€26.99
Wooden pet house made of natural bark, featuring a curved roof and two openings for small animals.
Exclusive
AniOne
Wooden House Paula
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (7)
€26.99
Clear bird feeder with a metallic top and base, featuring a label that reads "Food Dispenser" in English and French.
Exclusive
MORE
Feeding Station Stockholm
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€27.99
Royal Canin Veterinary Skin Care dog food bag featuring a black and white dog illustration, with "ROYAL CANIN" and "SKIN CARE" prominently displayed.
New
ROYAL CANIN
Veterinary Skin Care Dry Dog Food 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€27.99
(€14.00/kg)
Variants available: 2
A bag of Pedigree dog food for adults, 7 kg, with beef and vegetables, featuring a smiling golden retriever and highlighting natural ingredients.
Pedigree
Adult Beef & Vegetables 7kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€27.99
(€4.00/kg)
Black adjustable dog harness with padded mesh lining and metal D-ring, labeled "Antone Pet Store"
Exclusive
AniOne
H-Harness with Magnetic Buckle S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€27.99
Variants available: 2
Royal Canin Hypoallergenic dog food bag, featuring a black and white dog illustration, labeled "Moderate Calorie" and "Veterinary."
New
ROYAL CANIN
Veterinary Hypoallergenic Moderate Calorie Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (84)
€27.99
(€18.66/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Puppy Maxi dog food bag, featuring a German Shepherd puppy, highlights immune system support, brain development, and adapted kibble size.
ROYAL CANIN
Maxi Puppy 3kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€27.99
(€9.33/kg)