Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2914 Products
Royal Canin Mini Adult dog food bag with a playful small dog, featuring "Weight maintenance" and "Optimal health support."
ROYAL CANIN
Adult Mini Dry Dog Food 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€20.49
(€10.25/kg)
Variants available: 2
Wooden pet treat dispenser with a metal roof and a hinged front, featuring a pull-out tray for easy access.
Exclusive
AniOne
Squirrel Feeder
Rating: 2.3 out of 5 stars
2.3 (10)
€20.99
Wooden birdhouse with a sloped roof, mounted on a white brick wall, featuring a small feeding area at the base.
Exclusive
AniOne
wall-mounted bird house
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€20.99
Light green interactive cat toy with a feather teaser and openings for play, designed to engage and entertain pets.
Exclusive
AniOne
toy for hunting
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (2)
€20.99
Dog food bag labeled "Time Greyhound 20," featuring a greyhound on a leash in a grassy field, with text highlighting quality and digestibility.
Time
Greyhound 20 15 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€21.49
(€1.43/kg)
Deal
Hill's Science Plan adult cat food bag featuring a tabby cat with red collar, labeled "Adult 1-6", "100% balanced", "with salmon"
Deal
Purina ONE Bifensis cat food bag for seniors, featuring a fluffy gray cat, with text stating "Senior 7+" and "Rich in chicken as #1 ingredient."
ProDen PlaqueOff dog powder tub with blue lid, two dogs on label, 100% natural leaf, VOHC seal, blue scoop and powder.
New
ProDen
PlaqueOff Powder Dog 60g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€21.99
(€366.50/kg)
Container of Petbalance Support Vital Moor, a 500g dog dietary supplement with a golden retriever on the label.
Exclusive
PetBalance
Support VitalMoor 500g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (28)
€21.99
(€43.98/kg)
A box of "Premiere. I love my dog" dog food, labeled "Petit Pâté Adult," with 6 x 150g servings, grain-free, featuring chicken and veggies.
Exclusive
PREMIERE
Petit Pâté 24 x 150 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (32)
€21.99
(€6.11/kg)
Four pet grooming tools including a slicker brush, comb, scissors, and a small comb, all featuring gray and blue handles.
Exclusive
AniOne
small animal care set
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (13)
€21.99
Container of nutrient substrate for aquariums, labeled "Nährboden" with details in German and English, 2.4 kg.
Exclusive
MORE
Nutrient Substrate
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€21.99
(€9.16/kg)
Wooden pet house with a brown slanted roof, featuring a round entrance hole and three side steps for easy access.
Exclusive
AniOne
Wooden Squirrel House
Rating: 2.6 out of 5 stars
2.6 (9)
€21.99
Interactive cat toy featuring colorful feathers attached to a flexible wire, mounted on a white wall base.
Exclusive
AniOne
Toy Jolly Swing
Rating: 1.5 out of 5 stars
1.5 (22)
€21.99
Hanging wooden bird feeder with a sloped roof and open design, featuring a light green finish and a textured black top.
Exclusive
AniOne
bird feeder
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€21.99
PREMIERE I ♥ my dog soft Senior dog food bag, 60% beef, 4kg, with sitting golden retriever.
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Soft Senior Beef 4kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€22.99
(€5.75/kg)
Bag of Versele-Laga "Country's Best" GOLD 4 chicken feed showing a hen, two eggs and a 5kg label
Versele-Laga
Versele Laga Gold 4 Mix 20kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (206)
€22.99
(€1.15/kg)
Royal Canin Early Renal veterinary dog food bag featuring a black and white image of a dog, with bold text indicating the product name.
New
ROYAL CANIN
Veterinary Early Renal Dry Dog Food 2 kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (10)
€22.99
(€11.50/kg)
Variants available: 2
Black quilted pet seat cover with straps, designed for car protection, featuring a small logo tag on the bottom right corner.
Exclusive
AniOne
ANIO Car Cover Front Seat
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (5)
€22.99
A plush, gray dog coat displayed on a white dog mannequin, featuring a quilted texture and soft lining.
Exclusive
MORE
Calla Winter Coat 28 cm
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (11)
€22.99
Variants available: 5
Colorful braided dog leash with light blue accents and a leather attachment, featuring a gold clip for securing to a collar.
Exclusive
AniOne
Rope line S-L colored
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€22.99
Variants available: 2
Viyo Immune+ prebiotic drink for dogs, featuring a close-up of a husky with blue eyes, text in Dutch about immune support and vet-developed formula.
VIYO
Immune+ for dogs 14 x 30 ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.49
(€46.98/kg)
Black bottle of "MORE for fish" Bacteria Care, featuring water graphics and text in German and English, promoting aquarium cleanliness.
Exclusive
MORE
Bacterial Care
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€23.99
(€95.96/l)
Royal Canin Veterinary Gastrointestinal dog food bag featuring a silhouette of a dog, emphasizing digestive health.
ROYAL CANIN
Veterinary Gastrointestinal Dry Dog Food 2 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (184)
€23.99
(€12.00/kg)
Variants available: 3
Wooden pet furniture with a castle design, featuring an archway and decorative cutouts on the sides.
Exclusive
AniOne
Castle Tunnel Daisy
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (12)
€23.99
Bag of GAIN pet nutrition Crunchy dog food (18kg) with three dogs pictured; 20% Extra Free, +3kg visible.
GAIN
Crunchy 15kg + 3kg Extra Free
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.99
(€1.33/kg)
Beige dog harness with mesh fabric, red "dogfinder" label, and "cure life" logo, displayed on white background.
Curli
Vest Harness curli Clasp Air-Mesh beige XXXS
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€23.99
Variants available: 2
Bag of Time Greyhound 28 dog food, featuring a racing greyhound on the front, labeled as "Superior Racing Greyhound Food," 15kg.
Time
Greyhound 28 15 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.99
(€1.60/kg)
6kg bag of Gain Elite Complete Dog Nutrition for small dogs, featuring a Cavalier King Charles Spaniel and highlighting hypoallergenic benefits.
GAIN
Elite Small Dog Adult 6 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.99
(€4.00/kg)
Variants available: 2
Gain Elite Complete Dog Nutrition for small senior dogs, 6kg bag featuring a Papillon dog on the front, with key benefits listed.
GAIN
Elite Small Dog Senior 6 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.99
(€4.00/kg)
Gain Elite Complete Dog Nutrition bag for small dogs, 6kg, featuring a fluffy white dog on the front, labeled "Light" for overweight dogs under 20kg.
GAIN
Elite Small Dogs Light 6 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.99
(€4.00/kg)