Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2917 Products
Gain Elite Complete Dog Nutrition for Big Dogs, Adult Salmon flavor, 3kg bag, featuring a Bernese Mountain Dog on the front.
GAIN
Elite Big Dogs Adult Salmon 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€15.99
(€5.33/kg)
Variants available: 2
Light blue pet harness with pink trim, featuring a metal D-ring for leash attachment and breathable mesh design.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Waistcoat Harness blue XXXXS
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (12)
€15.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Black bone-shaped rubber dog chew toy embossed with KONG logo.
KONG
Goodie Bone Extreme L
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (40)
€16.99
Exclusive
AniOne
Reflective Guide Cord gray 2 cm
Rating: 2.8 out of 5 stars
2.8 (13)
€16.99
Natural woven grass pet tunnel, featuring two connected cylindrical openings for small animals to play and hide.
Exclusive
AniOne
Grass Tunnel
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (8)
€16.99
Wooden pet play gym with ladders, swings, and climbing bars, designed for small animals to exercise and play.
Exclusive
AniOne
Bird Play Area
Rating: 2.8 out of 5 stars
2.8 (9)
€16.99
A wooden birdhouse with a metallic roof, featuring a bird silhouette design on the side and an open front door.
Exclusive
AniOne
Nest Box
Rating: 2.0 out of 5 stars
2.0 (1)
€16.99
Soft plush dog toy in light pink with black eyes and a red heart on its side, ideal for pet playtime.
Exclusive
AniOne
cuddly toy S-M
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€16.99
Burgess Excel Junior & Dwarf Rabbit Nuggets with Mint, featuring a gray and a white rabbit on the packaging, 3kg bag.
Burgess
Excel Junior & Dwarf Rabbit 3kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€16.99
(€5.66/kg)
Black padded dog jacket with zipper and pocket, featuring PETA Vegan Award 2025 badge for companion animals.
Exclusive
AniOne
Lilly reflective winter coat 24 cm
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (30)
€16.99
Variants available: 7
EVERYDAY LOW PRICES
White pet carrier with a ventilated design, featuring a gray door and a top handle for easy transport.
Exclusive
FIT+FUN
transport box white
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (4)
€16.99
EVERYDAY LOW PRICES
A soft, rectangular pet bed with a light blue exterior and a colorful geometric pattern in pink, gray, and white on the inside.
Exclusive
FIT+FUN
Sparkle Sun Lounger XS
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (7)
€16.99
Variants available: 3
LickiMat Slomo pet feeding mat in orange and gray, designed to entertain pets and reduce stress, featuring a combo slow feeder treat maker.
LickiMat® Slomo™ Orange orange
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€16.99
Variants available: 2
Pedigree Adult dog food bag, 3 kg, featuring a bowl of kibble and claims of natural ingredients, prebiotics, and superfoods.
Pedigree
Adult Beef and Vegetables 3kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€16.99
(€5.66/kg)
Blue 10L AniOne pet food container with lid, labeled "fressnapf maxi zoo" and product details on front.
Exclusive
AniOne
food storage blue 10 l
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (8)
€16.99
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Pink and gray plastic pet carrier with ventilation slits and "FIT+FUN" label on front door.
Brown leather padded dog leash coiled with chrome snap hook and D-ring, red tag reading 'WAU DOG'.
New
WAUDOG
Lead Classic brown XS
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€16.99
Variants available: 2
Metal bird feeder with a dome top, holding three round seed balls, suspended by a wire hook.
Exclusive
AniOne
food column for fat balls
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (14)
€17.99
Tetra AquaSafe water conditioner bottle for pond fish, featuring goldfish and a tap image, with text on benefits and usage.
Tetra
AquaSafe 500 ML
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€17.99
(€35.98/l)
Wooden hay feeder with a circular base and hanging rope, filled with dried grass for small pets.
Exclusive
AniOne
Hay Roll Luca S
Rating: 3.1 out of 5 stars
3.1 (15)
€17.99