Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2922 Products
Wooden pet house with a sloped roof, featuring two openings for entry, designed for small animals.
Exclusive
AniOne
Wooden House Inga S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.99
A plush dog toy shaped like a dachshund, featuring a tan body with gray accents and stitched details, labeled "AniOne Wild Variety."
Exclusive
AniOne
imitation suede dachshund
Rating: 2.4 out of 5 stars
2.4 (9)
€11.99
Colorful bird toy featuring woven balls, wooden beads, and a heart-shaped base, designed for pet entertainment.
Exclusive
AniOne
toy heart
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€11.99
Black and gray woven pet collar with a plastic buckle and adjustable strap.
Exclusive
AniOne
Strong collar M
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.99
Variants available: 2
A brown rubber pet toy shaped like a fish and bone, featuring a textured surface and the brand name "benebone" embossed on it.
Benebone
Fishbone S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.99
(€101.61/kg)
Variants available: 3
Bright orange dog toy in a Y-shape with textured grips and bumps for chewing, labeled "AntOne."
Exclusive
AniOne
toy rubber gripping branch
Rating: 1.8 out of 5 stars
1.8 (13)
€11.99
EVERYDAY LOW PRICES
Pink pet tunnel with a soft interior and a hanging heart toy inside, designed for playful cats or small animals.
Exclusive
AniOne
Pepe&Kitty Rascheltunnel
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (10)
€11.99
A round bird feeder made of twigs and seeds, labeled "Schlemmer Weidenkugel" with images of a parakeet and a cockatoo.
Exclusive
MultiFit
Gourmet Willow Ball 300g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.99
(€39.97/kg)
Curved cardboard cat scratcher with gray felt sides, designed for cats to scratch and lounge on.
Exclusive
AniOne
Scratching Board Wave
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (3)
€11.99
Deal
Gray plush wolf dog toy with white face, green eyes, small fangs and orange plaid belly; two smaller variants shown below.
Black AniOne retractable dog leash with ergonomic handle, black tape lead and silver metal clasp, label "AniOne"
Exclusive
AniOne
Basic black retractable lead XS
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (2)
€11.99
Variants available: 4
Yellow cardboard cat house shaped like a cheese wedge with multiple circular holes and corrugated interior.
Exclusive
AniOne
Cardboard Cat Scratcher Cheese
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€11.99
Bag of ProDen PlaqueOff Dental Bites (Veggie) for dogs with golden retriever image, VOHC seal, "100% natural seaweed"
New
ProDen
PlaqueOff Bites Lge Dog 150g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.99
(€79.93/kg)
Colorful three-tiered cat toy with balls, featuring yellow, orange, and pink layers, designed for interactive play.
Exclusive
AniOne
Ball Track Tiered Stand
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (9)
€11.99
A plush orange monkey toy with a smiling face and soft, fuzzy texture, designed for pets.
Exclusive
AniOne
toy Tufflove monkey M
Rating: 3.1 out of 5 stars
3.1 (9)
€11.99
Orange bag of "Winner Premium Cat Food" featuring a chicken flavor, with a colorful cat illustration and icons for health benefits.
Winner
Cat Adult Chicken Food 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€12.49
(€6.25/kg)
Variants available: 2
Orange bag of "Winner Cat" premium cat food, featuring a silhouette of a cat, labeled "Chicken & Fish Sterilised."
Winner
Cat Chicken and Fish Sterilised Food 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€12.49
(€6.25/kg)
Variants available: 2
Orange bag of "Winner Cat" premium cat food, featuring a silhouette of a cat, labeled "Chicken Sterilised" and "Winner."
Winner
Cat Chicken Sterilised Food 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€12.49
(€6.25/kg)
Variants available: 2
Blue bag of Burgess Excel Ferret Nuggets featuring two ferrets, showing text "Burgess Excel", "Ferret Nuggets", "92%", 2kg
Burgess
Burges Excel Ferret Food 2kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€12.49
(€6.25/kg)
Container of bird feed balls with mealworms, labeled "Premiere. I ♥ my garden," containing 30 pieces, 2.7 kg total weight.
Exclusive
PREMIERE
Dumplings with Mealworms 30 Pieces
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (16)
€12.49
(€4.63/kg)
TetraMin fish food container with a yellow label stating "Complete food for all tropical fish" and "BioActive + Prebiotic" for health.
Tetra
TetraMin Flakes 52g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€12.99
(€51.96/l)
Black pet leash with reflective stitching, featuring a sturdy metal clip and the brand name "AniOne" on the handle.
Exclusive
AniOne
Tow Leash black 5 m
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (75)
€12.99
Variants available: 3
A 2.4 kg bag of MultiFit beechwood litter, featuring a colorful design with a parrot, canary, chameleon, and tortoise.
Exclusive
MultiFit
Beech Wood 2.4 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (60)
€12.99
(€5.41/kg)
A white dog mannequin wearing a tan and brown insulated dog coat, showcasing a stylish design for pet apparel.
Exclusive
AniOne
light winter coat 24 cm
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€12.99
Variants available: 7
Plush gray elephant toy with pink inner ears and a rope tail, designed for pets.
Exclusive
AniOne
Soft Toy Elephant M–L
Rating: 2.3 out of 5 stars
2.3 (3)
€12.99