Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2922 Products
Soft orange teddy bear with a heart stitched on its belly and white accents on the ears, ideal for pets or children.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Teddy Bear
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
EVERYDAY LOW PRICES
Gray felt pet cube with a circular entrance, designed as a cozy hideaway for small pets.
Exclusive
FIT+FUN
Felt Cat Cave
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (6)
€9.99
Bright orange rubber dog toy shaped like a bone, featuring textured bumps for grip and play.
Exclusive
AniOne
Rubber Stick Toy
Rating: 1.8 out of 5 stars
1.8 (20)
€9.99
Bright orange rubber dog toy in a circular shape with textured bumps for grip and play. Features "AntOne" branding.
Exclusive
AniOne
Rubber Ring Toy
Rating: 1.9 out of 5 stars
1.9 (12)
€9.99
EVERYDAY LOW PRICES
A colorful pet harness and leash set featuring cartoon animal designs on the harness, with a silver leash attached.
Exclusive
FIT+FUN
collar+leash set light grey S
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
€9.99
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
A soft, rectangular pet bed in light gray, featuring a plush, fluffy exterior and a padded interior for comfort.
Exclusive
FIT+FUN
Teddy Cushion gray
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (15)
€9.99
Variants available: 2
White spray bottle of Furrish "Buzz" masculine-scented cologne for dogs, 150 ml (5 fl oz)
Furrish
Buzz Male Cologne 150ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
(€66.60/l)
White bottle of FURRISH Deep Clean dog shampoo with a dog illustration; visible text "FURRISH", "GOOD. CLEAN. FUN.", "DEEP CLEAN", "Refreshing citrus scent shampoo"
Furrish
Deep Clean Shampoo 300ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
(€33.30/l)
White spray bottle labeled "Furrish" Cosmo — unisex scented cologne for dogs, 150ml, with a small cartoon dog illustration
Furrish
Cosmo Unisex Cologne 150ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
(€66.60/l)
White spray bottle labeled Furrish Baby Powder dog cologne, 150 ml, 'Good. Clean. Fun.' with cartoon spotted puppy
Furrish
Baby Powder Cologne 150ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
(€66.60/l)
White bottle with black cap labeled Furrish Baby Powder dog shampoo, spotted puppy illustration, fresh & clean scent, 300ml
Furrish
Baby Powder Shampoo 300ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
(€33.30/l)
White spray bottle labeled Furrish with tagline GOOD. CLEAN. FUN., named Ariel, feminine dog cologne, 150ml.
Furrish
Ariel Female Cologne 150ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
(€66.60/l)
White bottle of Furrish Easy Peasy 2-in-1 dog shampoo, clean eucalyptus scent, black cap, dog illustration.
Furrish
Easy Peasy 2in1 Shampoo 300ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
(€33.30/l)
White bottle of Furrish Pretty Pup fresh cucumber scent shampoo for dogs, cartoon dog illustration, 300ml (10.1 fl oz)
Furrish
Pretty Pup Puppy Shampoo 300ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
(€33.30/l)
Plush green avocado-shaped pet toy with a smiling face and brown seed and legs.
Exclusive
AniOne
Plush Toy Avocado Flatty S-M
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€9.99
Small beige felt basket with two handles holding orange and red yarn balls with green felt leaves, pet toy.
Exclusive
AniOne
Toy Sisal Fruit Basket
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
Exclusive
AniOne
Feeding Mat 40 x 30 cm
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
Blue plastic slow feeder pet bowl with raised bone-shaped obstacles and textured paw print section.
Exclusive
AniOne
Anti-Gulp Bowl blue
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (3)
€9.99
Variants available: 4
Orange and white clownfish plush toy with black accents and a tag reading "Antone Wild Variety"
Exclusive
AniOne
Wiggly Fish
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (1)
€9.99
MultiFit Reptile Sticks for turtles and terrapins, easily digestible, supports healthy shell and bones, 375g container.
Exclusive
MultiFit
Reptile Sticks 1L
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
(€9.99/l)
Rolled olive-green dog blanket with orange trim and strap, patch reading "Dog's Creek Outdoor Gear"
Exclusive
Dogs Creek
travel mat
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (3)
€9.99
Plum leather dog collar with gold hardware, heart studs and a round gold tag stamped with three vertical bars
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Moli dog collar heart XXS
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
Variants available: 3